0
späť
 

diskuze k tématu: Prosím radu. Hledám malé SUV pro cesty po městě a na chatu - mírně ojeté ( cca3 roky)

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní, volná diskuze
jibr
počet príspevkov3
dátum registrácie10.07.2020
Sobota 11.07.2020 11:21, Prosím radu. Hledám malé SUV pro cesty po městě a na chatu - mírně ojeté ( cca3 roky)
Hledám malé SUV pro dva lidi a psa + co největší kufr, občas přívěs na zahradu, ale netrvám na 4 x 4, stačí předokolka ...
Rád bych manuální převodovku a benzín.
Silnější spolehlivý motor, na chatku mám dojezd asi 150 metrů úvozem do kopce, kde většina aut projede, ale stejně bych raději chtěl SUV.
Najedu jen tak do 12.000 km/rok - couračky 10 km do práce a 20 km na zahradu s chatkou. Delší cesta jen výjimečně.
Do teď mám P 307 - vyhovuje mi až na světlou výšku předního spojleru, slabší motor a nicmoc svítivost.
Cenu ani spotřebu tolik neřeším. Potřebuji pracovní (zahrada a pes) spolehlivé (benzin olej a jezdit) pohodlné (rozmlsaný z peugeota) prostorné ( kutil) auto.
Kompromis asi jako Suzuki S Cross? Kamiq? Jiné? Jsem lajk a rád bych auto na 10 let
Prosím o radu a zkušenosti. Děkuji za Váš čas. Jirka Bříza.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 13.07.2020 10:34, RE: Prosím radu. Hledám malé SUV pro cesty po městě a na chatu - mírně ojeté ( cca3 roky)
citácia:
reakce na: jibr, 11.07.2020 11:21 (Hledám malé SUV pro dva lidi a ...)

Ahoj, Kamiq nemá dimenzovaný podvozek na horší cesty, nenabízí verzi 4x4 a základní motor 1.0 TSI nezvládá pomalou jízdu s vozíkem. Nic proti němu, je to zkrátka malý crossover do města a okolí

Za mě bych volil právě Suzuki S-Cross/Vitaru, nyní v akci 4x4 s 1.4 Boosterjetem v pěkné výbavě za 550tis.kč. Suzuki nereznou, mají už podvozek bytelnější, dělaný na horší cesty a bezpečností a interiérem si v ničem nezadají s konkurencí. Může vadit snad jen přímovstříkový motor, který nemá rád JEN krátké cestry. Já doporučují kvalitní benzín bez řepky(Eu již dávno nedoporučuje, jen Babišův Agrofert si ji prosadil u nás) s trochou aditiva, stačí český VIF.

Motor na míru šitý na tvé použití má Mistubishi ASX, ať už doprodej starší verze 1.6 MIVEC(pouze 4x2 náhon) a nebo novější verze s 2.0 MIVEC, oba nepřímého vstřiku, což zamezuje karbonizaci sacích ventilů. Bohužel pohon 4x4 je výhradně s automatickou převodovkou, což nechceš. Za mě je to ale ideál pro kratší trasy, alespoň bych vůz projel, jestli Tě neosloví. Jinak Mistubishi trochu šetří na antikorozní ochraně, tak bych nechal nastříkat podvozek pro jistotu, případně na exponovaná místa dál průhlednou ochrannou folii.
Jestli máš jistotu, že Ti stačí 4x2, tak ASX je i v manuálu a ještě ušetříš nemalý peníz.

Rád bych Ti doporučil Dacii Duster 4x4 1.33 TCe, kterou má necelý rok můj kamarád a je velmi spokojený. Ale ten motor je prostě nový, přímovstřikový a nikdo neví jaký bude po pěti či deseti letech. To bys musel holt risknout. Jinak Dusteru není co vyčítat, nerezne, má bytelný podvozek, příjemý interiér(nekecám ) a velkou světlou výšku.

Tož držím palec!
reagovať
jibr
počet príspevkov3
dátum registrácie10.07.2020
Pondelok 13.07.2020 11:17, RE: RE: Prosím radu. Hledám malé SUV pro cesty po městě a na chatu - mírně ojeté ( cca3 roky)
citácia:
reakce na: BobanHTP, 13.07.2020 10:34 (Ahoj, Kamiq nemá dimenzovaný p ...)


Moc děkuji. Na Suzuki vitaru jsem koukal. Starší 1.6 bez turba? Kvůli karbonu.
Mitsubishi asi nejlepší. Nevím, zda bude dostupný servis. Budu hledat....Jirka
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 13.07.2020 11:22, RE: RE: RE: Prosím radu. Hledám malé SUV pro cesty po městě a na chatu - mírně ojeté ( cca3 roky)
citácia:
reakce na: jibr, 13.07.2020 11:17 (Moc děkuji. Na Suzuki vitaru j ...)

Ahoj, ano ta jednašetka ve Vitaře a S-Crossu je ideál, jen interiér Vitary může mít tvrdé plasty, jestli nevadí. S-Cross myslím byl vždy s měkčenými plasty. Je třeba jen zkontrolovat kolizní radar, jestli je ok, občas se kazil.

Motor 1.6 VVT máme v rodině v SX4 hned dvakrát a jezdí jen po horách deset let bez jediné závady. Skvělý motor
reagovať
jibr
počet príspevkov3
dátum registrácie10.07.2020
Utorok 14.07.2020 17:03, RE: RE: RE: RE: Prosím radu. Hledám malé SUV pro cesty po městě a na chatu - mírně ojeté ( cca3 roky)
Honda HRV?
Mazda 3 - asi malá světlá výška.
Hyunai Tuscon?
Jaký atmosférický silnější motor na couračky a přívěs na zahradu?
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 15.07.2020 10:01, RE: RE: RE: RE: RE: Prosím radu. Hledám malé SUV pro cesty po městě a na chatu - mírně ojeté ( cca3 roky)
citácia:
reakce na: jibr, 14.07.2020 17:03 (Honda HRV?Mazda 3 - asi malá s ...)

Ahoj Honda HRV 1.5 VTEC je krásné auto, ale na forech hlásí problémy s ložiskem man. převodovky. Poptal bych se na to u Hondy. Jinak kufr není tak velký jako u CRV.

Mazdu vůbec neznám, ale v Autožurnálu měřili tloušťku laku + analyzér kovu a opět zklamala, lak jen 80% oproti Toyotě a Peugeotu a zinek jen sporadicky detekovatelný. Není to podle mě poctivé SUV, spíše stylovka ala Peugeot 2008.

Tuscon - 1.6 GDI a T-GDI jsou přímovstřikové motory, ale zatím prý sekají dobrotu, poptal bych se na foru více. Já řídil Tuscona jen v dieslu, vše působí fortelně a hodnotně, kufrt už je ok. Bral bych ten bez turba.

Když čtu znova tvoje zadání, tak mě napadá prostě Honda CRV s klasickým 2.0 VTEC, což je neprůstřelná motorizace a technika. Zrovna tak interiér je nadčasový a fortelně dělaný.
Tchán je s CRV velmi velmi spokojený, kus auta, který moc nestárne.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.