0
späť
 

diskuze k tématu: Suv,benzin a krátké trasy

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Radek11
počet príspevkov4
dátum registrácie06.10.2019
Nedela 06.10.2019 15:13, Suv,benzin a krátké trasy
Zdravím vás, řeším už delší dobu dilema. Momentálně mám focus 2 kombi 1,6. A resime koupi neceho podobne velikeho jen vyssi (suv). Mam par favoritů ale vůbec se nemohu rozhodnout. Líbilo by se mi něco ze skladových vozů, tudíž o nějakou kačku levnější. Vybráno mám-
Tucson 1.6 jen nevím který motor zda základní nebo s tutbem.
Peugeot 3008 možná i 5008 1,2
Ford kuga ecoboost.
Jenomže co jsem tak procital tak motory s turbem nejsou vůbec vhodné na časté starty a krátké trasy. Je to tak? Těch já mám totiz plno.
Nájezd do 4000 ročně. Město tak 60% a sem tam vylet s detmi. Suv volim kvuli vysimu posedu a po zhlednuti crashtestu suv vs kombi. Kde jsou vysledky jednoznacne lepsi pro suv. Predem vsem děkuji za odpoved a rady.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 07.10.2019 08:40, RE: Suv,benzin a krátké trasy
citácia:
reakce na: Radek11, 06.10.2019 15:13 (Zdravím vás, řeším už delší do ...)


Časté starty a studený motor nemají moc souvislost s turbem, ale s přímým vstřikováním paliva - ptejte se na tento parametr prodejce.
Nepřímý vstřik a turbo má v malých motorech snad jen Renault, a sice v 0,9tCe a novější 1,0tCe.
Motory s nepřímým vstřikem takovýto provoz zvládají lépe. Moderní motory celkově ale tohle poskakování bez zahřívání nemají obecně rády.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 07.10.2019 13:37, RE: Suv,benzin a krátké trasy
citácia:
reakce na: Radek11, 06.10.2019 15:13 (Zdravím vás, řeším už delší do ...)

Ahoj, na krátké trasy jsou nejlepší nepřímovtřikové motory. Bohužel již jich moc není. Navíc, za mě, do města a okolí je nejlepší hybrid s automatem. Toyota dělá tak kvalitní hybridy, že to ani nejde pochopit Můj kolega má snad desátým rokem Prius bez závady
Proto bych bral všemi deseti předváděčku např. Toyotu Auris 1.8 HSD(hybrid, automat), kterou u Toyoty dealerů najdeš cca do 500tis.kč, ročníky 2019!!
Výhody Auris hybrid?
- Elektromotor v kombinaci s nepřimovsřikovým 1.8i je nejspolehlivější motorizace na krátké trasy v současné době(ještě lepší budou elektromobily, ale ještě jsou drahé)
- Celkově Toyota se vymyká spolehlivostí a výdrží dílů
- Kdo jednou zkusí automat ve městě, už si manuál nekoupí
- Vůz ma vynikající zůstatkovou hodnotu
- Spotřeba ve městě 5l, často pojedeš jen na eletřinu.
- Vůz je sice kombík, ale bezpečnost je na vysoké úrovni

Pokud i přesto bys raději SUV, Crossover, tak jak píše Koobas - v Renaultu jsou nepřimovstřikové 0,9Tce a 1.0Tce, které najdeš v Capturu a Cliu. Vozy jsou menší, ale do pár měsíců bude na trhu nový Captur, velikostí skoro jako Karoq. Dle mého ale NP 1.0TCe nebude k dispozici s automatem.

Napadá mě ještě modernizované Mistsubishi ASX 2.0L v automatu, což je atmosférický motor s vyhlídkou na dlouhou životnost. Jenže dohledat jestli jde o přímý, či nepřímý vstřik se mi nepodařilo, navíc nejde o hybrid, takže spotřeba bude 8l ve městě atd. Auris hybrid je dle mého největší jistota
reagovať
Radek11
počet príspevkov4
dátum registrácie06.10.2019
Pondelok 07.10.2019 18:20, RE: RE: Suv,benzin a krátké trasy
Děkuji za vystiznou odpověď. Jen se zeptám, nevite jaká je zivotnost baterii? A teoreticky hybrid se dá sehnat i v ra4 že? ale to už asi bude garda, počítám min 800 tis.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 08.10.2019 09:43, RE: RE: RE: Suv,benzin a krátké trasy
citácia:
reakce na: Radek11, 07.10.2019 18:20 (Děkuji za vystiznou odpověď. J ...)

Ahoj po 10 letech v Prisusu zatím bez problémů. Hybridy mají malou kapacitu baterií, takže i kdyby po 15 letech odešly, nebude to likvidační vyměnit...
Ano RAV4 je i hybrid, ale ceny letí vysoko Peugeot chystá také hybrid do 3008, dojezd 50km čistě na eletřinu, ale cena se neví ještě a vše je příliš nové. Toyota dělá hybridy už hodně dlouho a je to znát, jsou bezporuchové.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.