0
späť
 

diskuze k tématu: Středně velký benzín s automatem

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
jirka766
počet príspevkov2
dátum registrácie05.07.2020
Nedela 05.07.2020 19:39, Středně velký benzín s automatem
Pravděpodobně se budu v rámci rodiny zbavovat Focusu 2 kombi - benzín 74kW. S autem spokojenost, mohlo by mít o trochu vyšší výkon a být tišší.
Rád bych auto s automatem (kvůli manželce). Nájezd 5-10 tisíc ročně, často malé trasy po městě - takže benzín, středně výkonný. Velikostí přibližně jako teď - nižší střední v kombíku. Může být i střední třída, ale ne moc velký ať se s tím manželka nebojí hlavně při parkování. Líbí se mi i střední MPV a podobná auta.
Cenově přibližně 100-150 tisíc, max 170 když to bude za to stát. Líbí se mi Mondeo, Touran, Zafira, Grand C-max.
Jaká auta hledat, co bude mít spolehlivý automat ? O DSG slyším samé potíže, Ford Powershift taky ? Má ještě dnes něco hydroměnič ? Jak je na tom Zafira s automaty ?
reagovať
Driver79
počet príspevkov130
dátum registrácie20.11.2014
Streda 08.07.2020 15:25, RE: Středně velký benzín s automatem
citácia:
reakce na: jirka766, 05.07.2020 19:39 (Pravděpodobně se budu v rámci ...)


V dane cenove kategorii to s automatem bude vypadat blede. Ale neco jde vzdycky, pokud jste ochoten si pripadne zaplatit generalku automatu. Kdyz se s vecmi rovnou pocita, mene to pak boli.

ad Ford - Neumi udelat/sparovat_jinou prevodovku se svymi vozy. Powershift asi dost problem. Genralka muze byt az 100kKc. Do nekterych modelu se davaly hydro AISIN. Hledejte dle ford vin decoderu. Vetsinou s diesely 2.2 silnejsi provedeni. Hydro AISIN by mohli byt levnejsi na opravu. Ale i ty dokazi uvest auto do nouzaku, kdyz radi "spatne". A tim spatne myslim, ze clovek to jeste vnima jako rozumne razeni.
Ja sam coby fordar jsem nakup automatu ve Fordu vzdal a akt. jsem Skoda + DSG.

Touran - s DSG by mohla byt cesta. Za dane penize bych necekal zazraky. I v jinyc oblastech nez samotne prevodovky.

Zafira - se tu resila nedavno. Josu tam nejake pricetne motorizace s hydromenicem. Poctete.

Kdo umi udelat aut. prevodovky je napr. Honda, neb si vyvyji sve a udrzuje jen nekolik malo kombinaci s motory. Ale v pripade opravy opet az 100kKc.

Toyota - co funguje jsou napr. hybridni Aurisy. Ale asi by to chtelo navysit rozpocet. O beznych konvecnich pohonech + automat nemam informace u Toyoty.

Zkuste pridat napr. Skoda Octavia II + DSg do vyberu. To by snad za ty prachy slo dat ve slusne kvalite.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 09.07.2020 16:11, RE: Středně velký benzín s automatem
citácia:
reakce na: jirka766, 05.07.2020 19:39 (Pravděpodobně se budu v rámci ...)

Automat ve středně levné ojetině je vždy risk. Jedině tak v japoncích se dá ještě koupit něco bez investic možná Přišetřil bych také na Toyotu Auris nebo Hondu Accord, protože jejich automaty zvládájí 400tis.km jen s normální údržbou.
Ono i koncern kdysi uměl kvalitní měničové automaty, ale přišla doba DSG, kde Tebe vždy čeká výměna dvouspojek(to ještě jde) a pak mechatronika(přes 30000kč).
Pak je tu Powershift od Fodu, který kupodivu zatím funguje bez chybičky kamarádovi na S-MAXu 2011 2.0 TDCi. Měni jen ten olej co 60tis.km jinak nic, najeto má cca 220 000km.

Jinak mám dva kolegy v práci se starší Toyotou Prius Hybrid a ty vozy jezdi bez poruch deset let, baterie jsou stále ok a v ceně je opět nezničitelný automat, nezničitelný atmos. motor 1.8 a ještě budeš jezdit za 5l.
reagovať
jirka766
počet príspevkov2
dátum registrácie05.07.2020
Sobota 11.07.2020 12:21, RE: Středně velký benzín s automatem
citácia:
reakce na: jirka766, 05.07.2020 19:39 (Pravděpodobně se budu v rámci ...)


co řikáte na Fiat Croma 2.2 automat ?
zde na Tipcars jsou 2 k prodeji. Co je to za typ automatu ? Jaký je ten motor ?

https://www.tipcars.com/fiat-croma/kombi/benzin/fiat-croma-2-2i-digiac-aut-top-stav-dph-862461.html
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 13.07.2020 14:02, RE: RE: Středně velký benzín s automatem
citácia:
reakce na: jirka766, 11.07.2020 12:21 (co řikáte na Fiat Croma 2.2 au ...)

Ahoj, nikdo nepíše, tak alespoň odkaz na recenzi ojetiny:
https://www.auto.cz/ojety-fiat-croma-mk2-2005-2010-oskliva-a-komu-to-vadi-94284

Můj kamarád měl dlouho Cromu v automatu, ale s dieslem 1.9 JTD, myslím to byl japonský Aisin a ten problémy nedělal. Prodal ji ale cca kolem 200tis.km, tak více nevím.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.