0
späť
 

diskuze k tématu: SsangYong Musso

kategórie zaradenia témy: korejská vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 25.04.2006 12:29, musso
Dobrý den, zrovna nyní řeším dilema, zda tento vůz s motorem 2,9D koupit. Vlastním Nissan Terrano ll z roku 1997 a rád bych ho vyměnil za něco novějšího. Mám možnost koupit vůz z roku 1999, který má najeto poctivých 80tkm. Zajímalo by mne, kolik Vás stálo předělání přiřazování předních kol na manualní přiřazování a kde Vám to předělali ??? Je to jedna z věcí, které se u tohoto vozu obávám. Jak trvanlivá je spojka ??Jezdím dost často v horách a tahám těžký vlek tak by mne zajímalo, jak se motor chová při tažení přívěsu a jak se chová vůz v kalamitních situacích. S terranem jsem nikdy neměl žádný problém a tak bych nerad koupil daleko poruchovější vůz. Díky za zodpovězení mých dotazů
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 25.04.2006 14:46, RE: musso
javor napísal:
Dobrý den, zrovna nyní řeším dilema, zda tento vůz s motorem 2,9D koupit. Vlastním Nissan Terrano ll z roku 1997 a rád bych ho vyměnil za něco novějšího. Mám možnost koupit vůz z roku 1999, který má najeto poctivých 80tkm. Zajímalo by mne, kolik Vás stálo předělání přiřazování předních kol na manualní přiřazování a kde Vám to předělali ??? Je to jedna z věcí, které se u tohoto vozu obávám. Jak trvanlivá je spojka ??Jezdím dost často v horách a tahám těžký vlek tak by mne zajímalo, jak se motor c...
Myslím ,že by sis nepomohl. Proč budeš pořizovat něco, co budeš posléze složitě překopávat, aby ti to vyhovovalo. Zůstal bych u Nissanu a větší než Terrano je Patrol, i přesto že cenově je to o něčem jiném než Musso-asi to má své opodstatnění....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 30.04.2006 22:17, RE: musso
javor napísal:
Dobrý den, zrovna nyní řeším dilema, zda tento vůz s motorem 2,9D koupit. Vlastním Nissan Terrano ll z roku 1997 a rád bych ho vyměnil za něco novějšího. Mám možnost koupit vůz z roku 1999, který má najeto poctivých 80tkm. Zajímalo by mne, kolik Vás stálo předělání přiřazování předních kol na manualní přiřazování a kde Vám to předělali ??? Je to jedna z věcí, které se u tohoto vozu obávám. Jak trvanlivá je spojka ??Jezdím dost často v horách a tahám těžký vlek tak by mne zajímalo, jak se motor c...
Musso je naprosto spolehlivé, pokud jako každé jiné auto dostává servis. Jsme tam kde jsme - v čechách, kde 90% lidí pouze jezdí, neservisuje a pokud - co nejlevněji. Co se týče Mussa/Koranda a přiřazení předního náhonu podtlakem - to je kolem 150.000km nespolehlivé - tak jako u desítek jiných značek, mimo jiné i u Patrolu a Toyot. Mechanické volnoběžky zajistí pevné spojení, proti podtlaku, který časem přestane fungovat. Kdo vymění volnoběžky za mechaniku i u jiných značek, nedá na auto dopustit. Co se týče kardanů - odchází u každého auta, každé značky - ty na Ssangyongy repasujeme - dáváme/posíláme výměnným způsobem. Spotřebu u 2,9D (pětiválec Mercedes) bych upřesnil po Praze 10L, mimo prahu, při 90km a žádná lehká noha 8,5L - tažné zařízení má Musso 2.800kg! A s plně naloženým přívěsem se spotřeba pohybuje kolem pouhých 12L. Mirek Ssangyong www.1234.cz
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 02.05.2006 19:03, RE: musso
javor napísal:
Dobrý den, zrovna nyní řeším dilema, zda tento vůz s motorem 2,9D koupit. Vlastním Nissan Terrano ll z roku 1997 a rád bych ho vyměnil za něco novějšího. Mám možnost koupit vůz z roku 1999, který má najeto poctivých 80tkm. Zajímalo by mne, kolik Vás stálo předělání přiřazování předních kol na manualní přiřazování a kde Vám to předělali ??? Je to jedna z věcí, které se u tohoto vozu obávám. Jak trvanlivá je spojka ??Jezdím dost často v horách a tahám těžký vlek tak by mne zajímalo, jak se motor c...
Zdravím, manuální volnoběžky stály 14.000 + DPH, dělají to poblíž Hradce Králové - www.1234.cz, trvá to cca 30 minut. Spojku jsem měnil po cca 100 tisících kilometrech (v autorizovaném servisu Mazda - 20.000 Kč vč. práce). Musso jsem často přetěžoval a jezdil po rozbitých cestách, přesto trvanlivost spojky je podle mě spíše podprůměrná. Co se týče tahání přívěsu: mám přívěs o celkové hmotnosti 750 kg. Při plnném zatížení je to opravdový lenoch, párkrát jsem táhl přívěs s autem - cca 1500 kg a do kopce jsem spíše připomínal kamion... Opravdu to chce turbo, rozdíl je mnohem větší, než udávaných 20 koní... Při kalamitách jsem se nikdy nedostal do problému, limitem jsou pouze pneumatiky a absence uzávěrek diferenciálů. Pokud Vám ale opravdový deficit výkonu nevadí, tak... Jinak i s 2 tunovým přívěsem vždy a všude dojedete. Dle mého názoru bych spíše Terrano za Musso nevyměnil - jsou to v podstatě totožná auta, Musso je větší, ale Korejec, Terrano je Japonec.... Kolik máte na Terranu najeto a kolik to Musso stojí (nad 200 tisíc rozhodně nebrat)?
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.