0
späť
 

diskuze k tématu: Spolehlivé univerzální auto na krátké cesty do 300tis. Kč

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní, užitkové
emafors
počet príspevkov2
dátum registrácie31.07.2023
Štvrtok 10.08.2023 11:06, Spolehlivé univerzální auto na krátké cesty do 300tis. Kč
Dobrý den,

sháním auto s poměrně specifickými požadavky a po nějaké době hledání, jsem si řekl, že se zkusím zeptat, jestli mi někdo něco poradí.

Chtěl bych spolehlivé auto v cenové kategorii do 300 tisíc, které pár let vydrží a které bude zvládat i zimní dojíždění 10km do práce a zpět. Proto se zatím dívám spíš na benzinové, ideálně bez přímého vstřikování.
Preferuji manuální převodovku.
Chtěl bych se do něj pohodlně vlézt se svými skoro 190 cm, zároveň by je ale měl být schopný řídit i člověk s něco málo přes 150 cm.
Auto bych krom cest do práce využíval i k víkendovým cestám po republice a případně na dovolenou. Hodilo by se, kdyby mělo i rozumně velký zavazadlový prostor (proto se dívám většinou spíš na kombíky).
Nepotřebuji, aby mělo super velký výkon, spíš ocením nižší spotřebu, ale aspoň trochu by zrychlovat mohlo, aby se dalo bezpečně předjet.
Nájezd ideálně do 100tkm a ne těsně před servisem.

Zatím se dívám na vozy Ford Focus, Seat Leon, Opel Astra, Škoda Fabia, Škoda Rapid, VW Golf, Toyota Auris...

Jaké auto, motor a rok výroby považujete za spolehlivé a nejvhodnější pro mé potřeby?

Díky za rady.

Pavel
reagovať
wumpy
počet príspevkov70
dátum registrácie26.02.2010
Nedela 13.08.2023 13:14, RE: Spolehlivé univerzální auto na krátké cesty do 300tis. Kč
citácia:
reakce na: emafors, 10.08.2023 11:06 (Dobrý den, sháním auto s poměr ...)


Ahoj, no máš široké spektrum značek. Co třeba KIA RIO - Není to ale kombík, je to nenáročné auto, čtyřválec 1,2 s nepřímým vstřikem paliva. Za 300 000 bude skoro nové. Jak je to ovšem s tou výškou to můžu těžko posoudit. Strejda ji má už 5 let a naprostá spokojenost. Tehdy byl ovšem ještě v nabídce s 1,4, která je určitě o něco dynamičtější.
reagovať
emafors
počet príspevkov2
dátum registrácie31.07.2023
Nedela 13.08.2023 15:57, RE: RE: Spolehlivé univerzální auto na krátké cesty do 300tis. Kč
citácia:
reakce na: wumpy, 13.08.2023 13:14 (Ahoj, no máš široké spektrum z ...)


Děkuji za reakci. Kia Rio má na mě dost malý kufr.

Jinak co jsem se díval, obecně jsou hodně spolehlivé Toyoty, například Yaris, Auris.. ale jsou to spíš menší auta. Kdybych byl méně vysoký, tak si vezmu Toyotu.

Dál zkoumám recenze na jednotlivá auta, tak napíšu, co zatím mám, třeba někdo doplní/opraví.

Opel Astra má velmi kvalitní sedačky a v hodně věcech je opravdu dobrý poměr cena/výkon. Motory ale jsou asi i spolehlivější a jednoduchý atmosferický motor 1.4 bez turba není moc běžný a na někoho může být už moc slabý, i když jinak může být spolehlivý. Nejčastější motor je asi 1.4T (s turbem), ale ten se až tolik nedoporučuje, to už spíše 1.6T. Jinak z problémů co jsem zatím četl se objevovaly problémové rozvody u ojetějších vozů a nebo problémová spojka.

Hyundai i30 je spolehlivá a pro dost lidí jistá jednoduchá dobrá volba, jen je nešikovné, že zadní okno je menší a navíc zadek drží dole, takže člověk ve zpětném zrcátku vidí spíš silnici než auta za sebou. Navíc i přes dobré odhlučnění při jiných rychlostech právě při dálničních 120-130 km/h znatelně hlučí. Někdo si taky stěžoval na nekvalitně vyrobený klíček.

Volkswagen Golf je o trochu dražší, ale jinak se tváří celkem spolehlivě. Někdo měl občas problém s baterií v zimě, což je poněkud nepříjemné. Na kratší trasy se doporučuje 1.2 TSI (77 nebo 81 kW), ideálně s šestikvaltem. Výrobce předepisuje kontroly rozvodového řemene, často se ale doporučeje jej i zavčas vyměnit (někde jsem četl po 120 tkm).

K dalším autům ještě postupně napíšu, co jsem zatím kde zjistil.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1234
dátum registrácie08.09.2009
Streda 16.08.2023 07:16, RE: Spolehlivé univerzální auto na krátké cesty do 300tis. Kč
citácia:
reakce na: emafors, 10.08.2023 11:06 (Dobrý den, sháním auto s poměr ...)


Z vlastní zkušenosti si dovolím dát tip na Renault Clio. Motorizace je de facto libolná, mikmo 1,2TCe. Já mám konkrétně atmosferický čtyřválec 1,2i 54kW. Měřím 186cm, sedačku mám posunutou o zoubek dopředu, volant je stavitelný délkově i výškově, takže pozice za volantem bez problémů. Manželka má 155cm a taky zcela v pohodě. Spotřeba v příměstském provopzu + podíl města tak 40% je 5,3/100. je to atmosféra, nepřímý vstřik, výtečná odolnost proti krozi (máme již třetí Clio a fakticky tyhle auta nehnijou- bydlím Jeseníky, takže 8 měsíců solanka na cestách). Spolehlivost příkladná, krom jedné poruchy (kouslá vodní pumpa na CLio II MY 2005) žádfné problémy. Měním olej 5w40 po roce či 15tkm a filtry a toť vše. Vyzdvihnul bych velmi dobrý podvozek a navzdory všem mýtům a kydům výtečné řazení u MY 2018, výborné brzdy a celkové naladění podvozku ve smyslu "baví mě to řídit". V garáži mi stojí ještě Civic IX/1,8i a Outback 2021 a Clio rozhodne vedle nich není žádný propadákc, se týká poměr cena/UH.
reagovať
automen
počet príspevkov2
dátum registrácie22.09.2023
Piatok 22.09.2023 20:20, RE: Spolehlivé univerzální auto na krátké cesty do 300tis. Kč
citácia:
reakce na: emafors, 10.08.2023 11:06 (Dobrý den, sháním auto s poměr ...)


Já bych šel do Hyundaie, kombik i30, 1,6 GDI, spolehlivé prostorné auto, spotřeba 6,5l/100

https://auto.bazos.cz/inzerat/172574133/prodam-hyundai-i30-kombi-16-gdi-cr-soukromy-majitel.php
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.