0
späť
 

diskuze k tématu: Spolehlivé auto pro rodinu i na práci

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Mar12
počet príspevkov3
dátum registrácie30.12.2022
Piatok 30.12.2022 20:50, Spolehlivé auto pro rodinu i na práci
Dobrý den,
už delší dobu hledám spolehlivé ojeté auto do 200 tis které by splnilo poměrně hodně požadavků (které jsou jak už to bývá někdy proti sobě). Můžete prosím poradit kdo s tím má praktické zkušenosti?

Potřebuji se dostat s délkou auta ideálně max do 4,3m (kombíky kolem 4,6m jsou bohužel rovnou mimo výběr, kvůli parkovacímu místu). Zároveň využiji auto s vyšším podvozkem s náhonem pouze na jednu nápravu (není to nutnost ale mnohokrát jsem ocenil zvýšenou sv na horších cestách). Velikost kufru pro rodinu a občasné stěhování věcí na chatu/stavbu (kufr využiji i do výšky). Když auto bude mít tažné výhodou, ale klidně si dodatečně zařídím sám (pro tahání horských kol na nosiči a občas i vozíku na stavbu). Ročně najedu více jak 15 tisíc km. Auto by mělo být zároveň v rámci možností trochu reprezentativní a mít spolehlivou techniku, abych do něj nemusel investovat krom běžné údržby + slušnou spotřebu.

Pro představu teď mám Ford Fusion 1,6, benzín, 2007 (délka 4m). Technicky je auto v pěkném stavu. V tomto provedení na něj nedám dopustit (krom jiného oceňuji jeho strohý a nadčasový interiér i celkovou praktičnost vozu - kdo sám nevyzkoušel možná mu přijde úsměvné ). Morálně (reprezentativně) už auto bohužel nevyhoví.

Vypadly mi z toho modely jako Renault Captur (benzin 0,9 i diesel 1,5) a Cittroen C4 Aircross (ten se mi moc líbí ale nevím jak to má reálně se spolehlivostí, diesel), a auta s běžnou výškou podvozku jako Ford C-max (eco boost 1.0), Skoda Rapid Spaceback ("nějaký benzin") a Kia Ceed (diesel 1,6).

Jak to vnímáte? Předem děkuji za reakci
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Sobota 31.12.2022 11:29, RE: Spolehlivé auto pro rodinu i na práci
citácia:
reakce na: Mar12, 30.12.2022 20:50 (Dobrý den,už delší dobu hledám ...)


C4 AirCross je Mitsubishi ASX s jiným čumákem, z toho plynou všechny klady i zápory. Captur je zvednutý a jinak karosovaný Renault Clio s cílem udělat malé levné, módní pseudo-SUV pro masy.

Bývalý kolega se s ASX v naftě dost natrápil (problémy začaly věkově brzy, kilometricky okolo hranice 200 000 km) a byl rád, že auto prodal (do Rumunska). Vedle problémů s motorem jej trápily i brzdy a samozřejmě pro ASX typická koroze. Přesto bude ASX/C4 AC pro pohyb mimo zpevněné cesty lepší volbou než captur.

Jeep Renegade (stále ještě současné generace), což je designově povedená krabice odpovídajících rozměrů, která nemá problém ani s terénem, je zase zcela mimo cenově.
reagovať
Petr Blažek
počet príspevkov54
dátum registrácie28.11.2020
Pondelok 02.01.2023 16:58, RE: Spolehlivé auto pro rodinu i na práci
Dacia Duster?
reagovať
Mar12
počet príspevkov3
dátum registrácie30.12.2022
Utorok 03.01.2023 22:16, RE: RE: Spolehlivé auto pro rodinu i na práci
citácia:
reakce na: Giorgio, 31.12.2022 11:29 (C4 AirCross je Mitsubishi ASX ...)


Na ASX jsem slyšel špatné reakce na jízdní projev auta a na to že má tenké plechy, které moc nebudí důvěru. Jinak se mi také líbilo (nemám zatím osobní zkušenost).

Nebudu vysloveně jezdit v terénu jen ocením i občasný průjezd nerovnou lesní cestou kde je výhodou vyšší podvozek.
Hlavně ocením když bude auto jednoduše servisovatelné a když to bude model co má jednoduchou a spolehlivou techniku co vydrží a nemusí se moc servisovat.
Děkuji
reagovať
Mar12
počet príspevkov3
dátum registrácie30.12.2022
Utorok 03.01.2023 22:20, RE: RE: Spolehlivé auto pro rodinu i na práci
citácia:
reakce na: Petr Blažek, 02.01.2023 16:58 (Dacia Duster? ...)


Dustera jsem chtěl právě kupovat nového dokud ho nezačali zdražovat :) (jako ostatní auta) ten by byl konceptem asi ideál pro to co hledám (aktuální nový model už vypadá i vzhledově dobře). Bohužel jsem na Dustery slyšel nedobré odezvy na spolehlivost když už má něco najeto. I stav nabízených ojetin v nabídce do 200tis nic moc.

Máte zkušenosti s ojetými Dustery? Díky
reagovať
Petr Blažek
počet príspevkov54
dátum registrácie28.11.2020
Utorok 03.01.2023 23:12, RE: RE: RE: Spolehlivé auto pro rodinu i na práci
citácia:
reakce na: Mar12, 03.01.2023 22:20 (Dustera jsem chtěl právě kupov ...)

Osobně Dustera nemám, ale slyšel jsem na ně naopak pochvalné komentáře od dvou majitelů a taky od známého servisáka. Ten doporučuje hlavně ten atmosférický 1,6 benzín - tuším, že se ale v té aktuální generaci už nevyskytuje. Tak koupit kousek z 2017, no...
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.