0
späť
 

diskuze k tématu: První auto co vydrží, do 100 000

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
Sakusína
počet príspevkov1
dátum registrácie17.12.2020
Nedela 27.12.2020 11:42, První auto co vydrží, do 100 000
Zdravím!
Jsem mladý, leč zapálený a zkušený řidič a s rodičovskými vozy jsem se najezdil už značně.
Hledám teď spolehlivý vůz do 100.000, optimálně kombi, aby se v kufru dalo event. přespat.
NEmusí to být žádná síla (i když, jistě ocením). Zatím prohlížím oktávky, focusy a V50ky volva. Také jsem se v diskusích dočetl o Golfu V.

Ve výběru jsem však naprostý zelenáč.
Byl by někdo ochoten poradit? Moc a moc díky!
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 28.12.2020 11:46, RE: První auto co vydrží, do 100 000
citácia:
reakce na: Sakusína, 27.12.2020 11:42 (Zdravím!Jsem mladý, leč zapále ...)

Ahoj,
dle mého vybíráš dobře. Ford Focus II facelift 1.6 Duratec 74kw je odolný vůz. Je dobré ale vědět pár věcí:
- Cca po 150tis.km by se správně měla seřídit ventilová vůle(nikdo to nedělá)
- Motor Duratec má rád jen Ford svíčky a opravdu přesně určený olej
- Je hlučnější než Golf V s 1.6 MPI a má větší tendenci reznout(dá se ošetřit)
- Ne všechny díly jsou odolné jako v Golfu (řemeny a příslušenství, servo trubky a těsnění atd.)

Proto z kombíků bych hledal právě Golf V nejlépe 2009 a motor 1.6 MPI. Golf V měl jedinou slabost a to byla mechanika automatické klimatizace - klapky, krokové motorky. Buď bych volil mechanickou klimatizaci a nebo pořádně otestoval při koupi tu automatickou. Prý od roku 2009 by neměla zlobit ani automatická, ale nemám to ověřené.
Jinak Golf V Variant má i více místa na spaní, než Focus II.

Překvapením může být, že s postavou do 180cm se dá vyspat např. v Peugeotu 207 SW 1.4i 54kw(brát výhradně jen tento motor).
https://www.space4dreams.com/photo-gallery11/peugeot/207-sw

Dobrý kufr má Astra H (2004–2014), kde bych preferoval 1.8i motor od GM, protože vydrží toho hodně i při špatném zacházení. Nemusí vadit ale ani základní 1.4i/1.6i, byť servisně už něco málo potřebují a některé můžou mít zvýšenou spotřebu oleje. Mě osobně okouzlila v Astře H dynamikou 1.4i, protože pokud nebudeš jezdit plně naložený, jezdí velmi dobře! Vyzkoušel bych projet alespoň
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.