0
späť
 

diskuze k tématu: Nové auto - Kodiaq nebo něco jiného?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
xbob
počet príspevkov3
dátum registrácie25.12.2018
Utorok 25.12.2018 21:36, Nové auto - Kodiaq nebo něco jiného?
Dobrý den, v diskuzi jsem viděl, že se lidé ptají i na tipy ohledně pořízení nového vozu, tak bych se také zkusil zeptat. Mám teď druhý Ford Galaxy kupovaný před 5 lety od dealera v Německu (v té době 2 roky starý s cca 45 tis. km). Blížím se 200 tis. km a už začaly první investice, takže plánuji pořízení nového vozu. Chtěl bych si pořídit něco už trochu lepšího, byť ještě v rozumné cenové relaci (navíc jsem zjistil, že Galaxky za těch 5 let taky celkem podražily ). Zatím mi vyšel nejlíp Kodiaq (třída Style, 2,0 TDI 110 kW 7-stup. automat.). Mohl bych požádat o názor a případně doporučení nějakého jiného vozu v podobné cenové kategorii. Měl jsem ještě jedno dilema - zda připlatit za 4x4, ale to už jsem se zde dočetl, že je pro primárně městské užívání zbytečné. Děkuji předem.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 27.12.2018 10:23, RE: Nové auto - Kodiaq nebo něco jiného?
citácia:
reakce na: xbob, 25.12.2018 21:36 (Dobrý den, v diskuzi jsem vidě ...)


Ahoj, 4x4 je do města. ale i na běžné ježdění mimo kopce zbytečné. Dnešní systém kontroly trakce opravdu dobře hlídá stabilitu vozu i na sněhu a pokud máš kvalitní zimní pneu k tomu, tak si na 4x4 ani nevzpomeneš. Jiné to je, pokud jsi jako já z Beskyd, kde nejde ani o to vyjet někde ke krmelci a strašit běžkaře a srnky(kolik blbečku se o to tady snaží každý rok ), ale jde o to, že hodně kopcovitý terén v hopách, kde se nesmí solit(díky za to, nemusí být všude chemie!) je příjemné nenasazovat řetězy a jen nechat 4x4 pracovat.

Co se týká Kodiaqu, nemám jej, ale kolega v práci nakonec koupil raději Tiguan, protože se mu jevil tichší. Ale ber to jenom jako názor, kdy opravdu doporučuji si projet konkurenty a vše porovnat.
Mě nejvíce zaujal asi Renault Koleos 2.0Dci 4x4 Initiale Paris:
https://www.youtube.com/watch?v=0xF7kbVzNLE&t=163s
... a nebo Peugeot 5008 EAT8 4x2:
https://www.youtube.com/watch?v=0nemZY9kzMg
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1326
dátum registrácie09.10.2008
Piatok 28.12.2018 15:28, RE: Nové auto - Kodiaq nebo něco jiného?
citácia:
reakce na: xbob, 25.12.2018 21:36 (Dobrý den, v diskuzi jsem vidě ...)


Nějak mi uniká, co dělá z Kodiaqu "lepší" auto. Prostým srovnáním je Galaxy o třídu jinde, prostorem i technikou auta. Jediné v čem je Kodiaq srovnatelný jsou elektronické "hračky na palubě".
Pokud už nutně potřebujete SUV této velikosti do města, šel bych se podívat do VW na Tiguan. Co mám zatím zkušenost s koncernem, tak originál VW byl vždy lépe zpracovaný, měl lepší materiály a byl nejlépe odhlučněný. Škoda i Seat v tom všem zachovávají odstup, přitom cena je dnes plně srovnatelná.
reagovať
xbob
počet príspevkov3
dátum registrácie25.12.2018
Piatok 28.12.2018 16:04, RE: RE: Nové auto - Kodiaq nebo něco jiného?
Dekuji za oba prispevky. Co se tyka Galaxky, klidne bych ji vzal potreti. Jde o to, ze predtim jsem kupoval jeta auta na sebe, ted bych si vzal idealne nove auto na operativni leasing na firmu. Jak jsem se zbezne dival, tak Galaxka bude ve srovnatelne vybave drazsi nez Kodiaq -
bral bych tridu Style, k tomu bezpecnostni prvky jako adaptivni tempomat, hlidani mrtveho uhlu, atd. a jsem pred slevou neco malo pres 1 mil. Kc. Dival jsem si i na ruzna jina (zahranicni fora) a casto tam padal nazor, ze je Kodiaq predrazeny a za tuto cenu uz jsou mozne lepsi znacky typu BMW (X3) atd. Nejsem zadny expert, ale kdyz jsem se dival na ceniky, tak mi prijde, ze s touto vybavou budou lepsi nemecka auta tak o pulku drazsi. A obavam se, ze s Galaxkou se tam cenove taky nedostanu (ta zacina okolo 850tis. cca). Na VW jsem se dival, ale Tiguan je pokud se nepletu mensi, s Kodiaqem je srovnately Allspace a ten uz je taky cenove jinde. Tak nevim. Ty Renaulty a Korejci atd. se mi moc nelibi ...jinak tu 4x4 jsem rad, ze neni potreba, vetsi objem kufru a 7 mist jsou pro moje ucely bohuzel dulezite.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Sobota 29.12.2018 08:55, RE: RE: RE: Nové auto - Kodiaq nebo něco jiného?
citácia:
reakce na: xbob, 28.12.2018 16:04 (Dekuji za oba prispevky. Co se ...)


Oj tak to si raději vyzkoušel předem těch 7 míst, protože Kodiaq má ty dvě místa vzadu pro beznohé spíše. To už radějí Traveler od Peugeotu, nebo Berlingo XL apod. Samozřejmě je Galaxy paráda, možná by stačil i S-MAX Ale opravdu SUV mají těch 7 míst spíše jako reklamu než ma běžné použití...
reagovať
xbob
počet príspevkov3
dátum registrácie25.12.2018
Sobota 29.12.2018 11:02, RE: RE: RE: RE: Nové auto - Kodiaq nebo něco jiného?
Ty dve zadni mista jsou jen jako nouzove reseni, kdyz chvilku prevazime cizi deti atd. Neni to mysleno jako nejake plnohodnotne reseni a manzelka ma tech 7 mist jako podminku. Dival jsem se ale na ten Allspace a cenove to neni drazsi nez Kodiaq, jak jsem z nejakeho clanku vycetl. Jde o to, ze v zakladu uz to ma skoro vsechny veci, ktere jsem si u Kodiaqu pridaval, takze cenove jsem temer na stejne castce. Jdu se na nej jeste dneska podivat a zatim to vypada na ten Allspace.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.