0
späť
 

diskuze k tématu: Koupě vozu Škoda Superb III

kategórie zaradenia témy: poradna
Štěpán1234
počet príspevkov1
dátum registrácie24.09.2019
Utorok 24.09.2019 11:14, Koupě vozu Škoda Superb III
Dobrý den,

chtěli bychom Vás požádat o radu týkající se motoru Škody Superb III, kterou si plánujeme pořídit. Jezdíme hodně po městě (Brno), ale také mimo, po okrskách. Dálnice spíše minimálně. Najezdíme cca 2500 km měsíčně.

V současnosti máme Octavii 1,9 TDI, jsme s ní spokojeni, jezdí spolehlivě, máme najeto cca 300 tisíc km, bez větších investicí a spotřebou okolo 4,5 litru. A rádi bychom v tomto trendu pokračovali, i když s o třídu vyšším vozem.

Počítáme s koupí Superbu ročník od 2016, najeto do 60 tisíc km. Uvažovali jsme o TDI 2,0, 110 kW, ale pak nás začalo okolí nahlodávat, že na naše kratší cesty je lepší volnou benzín. No a uvažovali jsme také o variantě 1,6 TDI, 88kW, ale tam nám zase okolí tvrdí, že motor je slabý. Na druhou stranu, jezdíme opravdu minimálně na dálnicích. U této varianty se ale bojíme také vyšší spotřeby než u 2,0 a také malého zájmu u budoucího prodeje.

Nejdůležitějšími parametry jsou pro nás nízká spotřeba, spolehlivost vozu a případný budoucí prodej v horizontu 3 - 5 let.

Budeme moc rádi za doporučení varianty u tohoto vozu.

Děkujeme.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 24.09.2019 14:11, RE: Koupě vozu Škoda Superb III
citácia:
reakce na: Štěpán1234, 24.09.2019 11:14 (Dobrý den,chtěli bychom Vás po ...)

Ahoj, motory 1.6 TDI jsou dělané na 200tis.km a pak pravidelně jak švýcarské hodinky je nutné opravit vstřiky nebo EGR ventil a nebo vyměnit FAP filtr. FAP filtr už nestoji majlant, vstřiky stále jo
Proto nejlepší volbou je buď zmíněný 2.0 TDI nebo 1.4 TSI 110kw. Ikdyž ve městě oba motory stejně budou trochu trpět, ale delší cesty to vykompenzují. TSI motory jsou totiž přímovstřikové a tak mají problém s karbonizací, ale to bys musel jezdit jenom město, takže dle mého je to ok a pokud přidáš aditivim do paliva jako např. český VIF Super, může jít o dobrou volbu.
Jinak Superb není tak kvalitní jako Passat, to vypovídá například i to, že po dvou letech běžně reznou úchyty tlumičů pátých dveří Proto bych zvážil VW Passat, opravdu je to o třidu lepší vůz, ikdyž to tak nevypadá. Jsou to detaily, jako lepší odhlučnění, tlustší skla, lepší díly a to hraje roli
Jinak do města vede hybrid, např. tobě to vyjde na Toyotu Auris 1.8 VVT hybrid v automatu 2016+, kde spotřebou na tebe nikdo nebude mít, spolehlivostí také ne. Vůz dobře prodáš, protože i staré hybridy od Toyoty dodnes dobře fungují. Že to není prestižní jako Superb? Neřešil bych to tolik
reagovať
Jencek_B
počet príspevkov2
dátum registrácie17.10.2018
Sobota 05.10.2019 23:04, RE: Koupě vozu Škoda Superb III
citácia:
reakce na: Štěpán1234, 24.09.2019 11:14 (Dobrý den,chtěli bychom Vás po ...)

Předně bych zvažoval jiný model. Superb je bezva na dálnice. Po městě je neohrabany.
Na tento režim je určitě lepší octavia apod.
Jestli to musí být superb, pak 2.0tdi je dobrá volba.
Můj 2.0tsi jezdí ve městě za 10 a více
reagovať
Tony_cz
počet príspevkov19
dátum registrácie09.04.2019
Utorok 08.10.2019 07:48, RE: RE: Koupě vozu Škoda Superb III
citácia:
reakce na: Jencek_B, 05.10.2019 23:04 (Předně bych zvažoval jiný mode ...)


Já u 2.0TSI mám problém jít pod 10 i mimo město a to má jen 132kW, ale zase permanentní 4x4. Také bych se přiklonil k 2.0TDI je to dobrý motor.
reagovať
Petris
počet príspevkov14
dátum registrácie27.04.2017
Streda 18.12.2019 10:02, RE: Koupě vozu Škoda Superb III
citácia:
reakce na: Štěpán1234, 24.09.2019 11:14 (Dobrý den,chtěli bychom Vás po ...)


Ahoj, i když je to starší téma, tak je možné, se ještě bude odpověď hodit.
Měl jsem podobné dilema a zvažoval koupi Octavie vs Superb. Případně jiné bezpečné velké auto, které by bylo příjemné pro manželku s dětmi k doktorům, ale taky na delší cestu na dovolenou, občas do práce atd. Palivo mi mohlo být vcelku ukradené, jelikož jsem chtěl vůz s nájezdem kolem 50 000km a prodat za cca 5 let. Jenže se zkrátka nechci koukat na trpící naftu skákající po městě a pak při prodeji s nájezdem 100 000 tvrdit, že je vše v pořádku.....

Zkrátka z toho důvodu jsem měl jasno v tom, že chci ideálně VW a benzín. Svezl jsem se jak v Octavii, Superbu tak v Passatu. Problém Octavie jsem viděl v tom, že ceny všech 3 vozů jsou v "podstatě" stejné... Superb není vůbec špatné auto, jen díky povedenému designu je u něj cena trochu vyšší. (Ovšem pokud bych dostal neodolatelnou nabídku, nebál bych se ho koupit.)

Nakonec to tedy vyhrál Passat 1.4 Tsi 110KW ACT. Základní výbava u Passatu se pro mě nedá srovnat se základní výbavou u Škodovky. Mám vše, co potřebuji, dynamika vozu je dostačující -> ovšem ten pocit uvnitř vozu... to je prostě jiné kafe.
Nechci nikoho přesvědčovat, jen mi zkrátka přijde, že vybrat si dnes auto je na hooodně dlouho a člověk by na konci toho dlouhého a úmorného vybírání měl mít dobrý pocit z celku a nenechat si to kazit maličkostmi.

Trochu jsem odbočil od původní myšlenky, tak na konec jen přeji šťastnou ruku (autobazar) při výběru!
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 18.12.2019 13:11, RE: RE: Koupě vozu Škoda Superb III
citácia:
reakce na: Petris, 18.12.2019 10:02 (Ahoj, i když je to starší téma ...)

Ahoj, sleduji občas podrobné recenze ze zahraničí a je to tak. Superb má levnější řešení, než Passat. Jde to tak daleko, že Superb má i tenčí skla atd atd...
To platí i pro Golf vs Octávie. Ten rozdíl půjde vidět po 7 letech a 150tis.km více
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.