0
späť
 

diskuze k tématu: Škoda Rapid vs Opel Astra

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, typ vozidla, osobní
Loader
počet príspevkov1
dátum registrácie26.06.2017
Pondelok 26.06.2017 20:12, Škoda Rapid vs Opel Astra
Zdravím, chceme koupit rodinné auto a po celodením výletu po salónech jsme omezili výběr na:

1) Opel Astra kombi, 1.4 atmosféra, dvouzónová klima, tempomat, vše v elektrice, parkovací senzory...
2.) Škoda Rapid (nový model), 1.0TSI, 7st DSG, climatronic, parkovací senzory, okna v elektrice, parkovací senzory vzadu...

Původní plán byl benzínovou atmosféru, ale cestou domů jsme jeli kolem škodovky kde mě rozvyklali :D ten automat mě láká.

Celkový rozpočet je 400t Kč, najedeme 20t ročně, 90% město.

Díky za Vaše názory.
reagovať
driver111
počet príspevkov528
dátum registrácie13.03.2013
Utorok 27.06.2017 09:52, Re:
Já bych šel do té astry, je to větší auto, což s vždy hodí. Potom se zkus ještě podívat na nového Fiata Tipo s cenou se tam dostaneš na motor 1.4T 85 Kw a je to fakt prostorné auto s příjemným posedem a velkým kufrem, nebo Fiat 500l Living - navíc Fiat má teď nějaké akční slevy na prázdniny, dále bych se mrkl i na nový Hyundai i30 kombi, jezdil jsem v tom a taky to není vůbec špatné a mají zaváděcí akční ceny na ten model, tak zkud ještě tyhle, všechny varianty jsou lepší než ten rapid, dle mě
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 27.06.2017 09:58, Pozor DSG pro 1.0 TSI je se suchou spojkou, životnost cca 120tis.km
Ahoj, mám Rapid 2016 1.2 TSI a rovnou říkám do města je to za trest, protože je tam turbodíra, takže motor jakoby do 1700 je vyloženě mrtvý. Na okreskách naopak má velmi dobrou spotřebu. Dále pozor Rapid je lowcost, já měl za půl roku užívání už 3 velké reklamace. Od pískání motoru, přes výměnu spojkového pedálu a opravdu plynového pedálu až po rekalibraci Climatronicu

ALE hlavně DSG pro 1.0 TSI je tzv. se suchou spojkou, samotný prodejce mě od toho odrazoval, pokud budu chtít mít auto déle než oněch 5let, co mám záruku na něj. Jinak doporučuji si přečíst Škoda Forum o tomoto "aušusu". Spolehlivější automaty mají Korejci, Ford, PSA i Fiat(Tipo).

Za mě budeš o 100% spokojenější s Astrou 1.4, která je o 10cm širší!! má měkčené plasty, zkátka poctivé auto segmentu C, Rapid má podvozek velký jako R. Clio, ale navíc dost tvrdě naladěný, dále brzdí opravdu podprůměrně a to mám koutouče i vzadu. Motor 1.0 TSI bez automatu do města se nehodí, protože turbodíra dává zabrat s rozjezdy, vím o čem mluvím a dodnes se biji do hlavy proč jsem Škodě naletěl a nevzal Focus III 1.6 nebo Astru 1.4

Ford má nyní akci, že kombik stojí jako hatchback, navíc cena kolem 319000kč je parádní, obsahuje klimu, ESP, 6xairbag, kotoučové brzdy, asistent rozjezdu do kopce atd.
U Astry se zase oplatí podívat se na skladovky, dá se ušetřit 10-20tis.kč a tak si můžeš dovolit lepší výbavu.

Pokud bys měl čas, zkus se v daných autech projet a opravdu Tě zarazí ten rozdíl v komfortu. Ať už Astra nebo Focus nebo i R. Megane např. jsou o třídu výše a DSG to nezachrání.
Jinak platí co píše Driver111, je spousta lepších aut než Rapid 1.0 TSI, nejen Astra, ale nebál bych se ani Korejců, ať už Ceed SW nebo H I30SW i s motorem 1.4 jezdí dobře. Já bych klidně koupil i Tipo Kombi 1.4 a pořád dostaneš pořádný kus auta s osvědčeným motorem a o 10cm širším interiérem i rozchodem než Rapid
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.