0
späť
 

diskuze k tématu: používané palivo do vozidla Rapid 1,2 ambition

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké palivo vybrat, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.02.2015 13:03, používané palivo do vozidla Rapid 1,2 ambition
V jakém poměru je povoleno míchat palivo natural s etanolem 85? A zda je to přípustné?
reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Štvrtok 12.02.2015 13:19, RE: používané palivo do vozidla Rapid 1,2 ambition
nepřihlášený uživatel napísal:
V jakém poměru je povoleno míchat palivo natural s etanolem 85? A zda je to přípustné?


Není to povoleno, dělalo se to cca 1:1 do starých motorů neměly s tím problém hlavně 6 a více válce. do 1,2 bych to nelil a ani nechápu smysl, když ted ethanol stojí asi 26kč a benzín 29kč. Při spotřebě 10l by byl rozdíl na 100km 30kč, stojí to za to?
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Štvrtok 12.02.2015 15:50, Nesmysl
Felcky si s tím poradili ale moderní motory to nezkousnou (vyšší teploty) a nedává to smysl.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Štvrtok 12.02.2015 17:16, RE: používané palivo do vozidla Rapid 1,2 ambition
nepřihlášený uživatel napísal:
V jakém poměru je povoleno míchat palivo natural s etanolem 85? A zda je to přípustné?


To je šetření stylem: Nechci slevu zadarmo! Takže mám nové nebo zánovní auto, a při zcela zanedbatelné úspoře budu riskovat vážnou závadu se kterou mě při uplatňování záruky pošlou někam, kam neodchází nikdo rád.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Štvrtok 12.02.2015 18:08, RE: Nesmysl
brin napísal:
Felcky si s tím poradili ale moderní motory to nezkousnou (vyšší teploty) a nedává to smysl.


E85 má v moderním motoru smysl pouze jako náhrada Velfobinu apod. - 2-3 litry na nádrž spolehlivě odstraní vodu z nádrže.
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Štvrtok 12.02.2015 20:43, RE: používané palivo do vozidla Rapid 1,2 ambition
nepřihlášený uživatel napísal:
V jakém poměru je povoleno míchat palivo natural s etanolem 85? A zda je to přípustné?

nejlepší cesta jak přijít o záruku. navíc zvýšená spotřeba spolehlivě přebije drobnou úsporu. zkusil jsem to do své 280ti koňové V6ky půl na půl s efektem zvýšení spotřeby o 30% ne li o víc. ale musím přiznat že se znatelně zlepšila odezva na plyn a auto mělo větší chuť do otáček
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Štvrtok 12.02.2015 20:52, V6
Ta V6 je od japonského výrobce? Protože tam bych to nezkoušel...
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Štvrtok 12.02.2015 21:31, RE: V6
brin napísal:
Ta V6 je od japonského výrobce? Protože tam bych to nezkoušel...


jj, poctivá VQ35 made in Japan :_) kluci z maximáckého fóra E85 používají ve VQ30 dokonce i bez jednotky a v poho, já tomu palivu nevěřím, prý brutálně degraduje olej
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 12.02.2015 23:45, RE:
Dobrý den. Toto palivo není pro Škodu Rapid přípustné v žádném poměru. Pokud jej budete ve voze používat, riskujete i vážné poškození palivové soustavy, špatný chod motoru a jeho vyšší spotřebu. Také Vám v případě nějaké závady na motoru nebude uznána záruka.
reagovať
ps.slon
počet príspevkov16
dátum registrácie02.01.2015
Piatok 13.02.2015 18:36, RE: používané palivo do vozidla Rapid 1,2 ambition
nepřihlášený uživatel napísal:
V jakém poměru je povoleno míchat palivo natural s etanolem 85? A zda je to přípustné?


Dobrý den, zatím snad až na administrátora samé "znalecké" odpovědi.
Ethanol je líh vyráběný z rostlin. Označení "85" znamená, že v palivu je 85% lihu a 15% benzínu.
Vysvětlení najdete zde: http://www.flexcar.cz/vse-o-ethanolu-e85
Jezdím na E85 asi 1,5 roku a žádný problém. Mám ale auto upravené z výroby.
U Vašeho auta bych doporučil zeptat se na možnost úpravy motoru, především výměny hadic a nahrání palivových map aby nedocházelo ke spalování chudé směsi.
Ethanol se dá s benzínem míchat v jakémkoliv poměru, pouze řídící jednotka se stím musí umět poprat a upravit směs na správný výkon.
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Piatok 13.02.2015 18:54, úpravy
Koukám zato vaše znalecká odpověď je dost neúplná. Líh má podstatně nižší energetickou hustotu než benzín, proto je ho nutně třeba spálit víc. A pokud to tak nenastavíte, pak ho spalujete za podstatně vyšší teploty a váš motor bude po roce a půl pravděpodobně před smrtí. Nevidím žádný smysl v ježdění na ethanol, když existují alternativy jako CNG či LPG. Ano, přestavba je dražší. Ale likvidace motoru ethanolem bude ještě dražší a pokud pak spočítáte v prvním případě cenu, zjistíte, že se to nevyplatí, protože spotřeba vyšší zhruba o 30 % vám nižší ceny zcela vykompenzuje.
reagovať
ps.slon
počet príspevkov16
dátum registrácie02.01.2015
Piatok 13.02.2015 19:24, RE: úpravy
brin napísal:
Koukám zato vaše znalecká odpověď je dost neúplná. Líh má podstatně nižší energetickou hustotu než benzín, proto je ho nutně třeba spálit víc. A pokud to tak nenastavíte, pak ho spalujete za podstatně vyšší teploty a váš motor bude po roce a půl pravděpodobně před smrtí. Nevidím žádný smysl v ježdění na ethanol, když existují alternativy jako CNG či LPG. Ano, přestavba je dražší. Ale likvidace motoru ethanolem bude ještě dražší a pokud pak spočítáte v prvním případě cenu, zjistíte, že se to nevyplatí, protože spotřeba vyšší zhruba o 30 % vám nižší ceny zcela vykompenzuje.


Dával jsem ve svém příspěvku odkaz na stránky kde odborníci (snad) popisují přesně E85 a jak se chová. Asi jste ho nečetl. Ano, máte pravdu, spotřeba je vyšší, to ale na stránkách píší také.
Já jsem zase psal, že mám auto z výroby upravené na spalování E85. Po roce a půl provozu je moje spotřeba vyšší o asi 1l/100km. Mám Mondeo 2009 2.0i. Moje benzínová spotřeba po městě je 10,8l, s E85 mám 12l.
Nevidím jediný důvod, proč by moje auto po 1,5 roce mělo být před smrtí. Pokud mi uvedete pádný důvod proč na E85 nejezdit, budu Vám vděčný za záchranu motoru.
Než jsem na E85 začal jezdit, hodně jsem se o něj zajímal, pročítal diskuze a zkušenosti lidí, co E85 používají ať už s úpravou nebo bez ní. Potom jsem postupně na E85 přešel a nevidím žádný problém. Ford dál vyrábí auta upravená na E85 pod označením Flexifuel.
Znám člověka, který pracuje jako chemik a míchá methanol do benzínu do Golfu 1.6 (r.v. tuším 2001). Má najeto desetitisíce km a motor šlape.
Pokud máte s E85 něco najeto a máte praktické zkušenosti s motory před smrtí vlivem používání tohoto paliva, opravdu se rád nechám poučit. Jinak prosím nemluvte o věcech o kterých toho moc nevíte.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.