0
späť
 

diskuze k tématu: Dacia? Rapid? Jaké prostorné auto vybrat...

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, francouzská vozidla
phyrre
počet príspevkov1
dátum registrácie09.02.2015
Pondelok 09.02.2015 12:36, Dacia? Rapid? Jaké prostorné auto vybrat...
Zdravím všechny,

jelikož nám začátkem roku přibyla do rodiny dcera, tak musíme koupit i nové auto, protože doteď jsme jezdili v maličkém Picantu. A to nyní nepřichází samozřejmě v úvahu :)

Koukali jsme proto na několik automobilů, ale stále nevíme, co by bylo pro nás nejlepší. Jsme tříčlenná rodina a ročně toho příliš nenajezdíme. Auto využívám hlavně, když jezdím denně do práce (cesta tam a zpět cca 15km), pak samozřejmě na nákupy, což není o nic delší trasa a na občasné výlety do jiných krajů. Nebydlíme na horách, takže 4x4 je asi zbytečnost. Jde nám spíše o velký kufr, což je v současné době to nejdůležitější (kočárek atd.).

Vzhledem k tomu jsem koukal na několik aut, nejčastěji se doma skloňuje Dacia (Duster, Logan či Stepway). V posledních dnech mi hodně lidí doporučuje Rapida či Fabii v kombi. Chtěli bychom nové auto, ale jelikož za něj chci dát zhruba 250 tisíc, které mám a nemusím si nic víc půjčovat, tak nevím, zda za tyto peníze něco seženu. Každopádně za tuto částku lze koupit Dacii i Rapida, kteří mají najeto cca 20 tisíc kilometrů, což je téměř nové auto.

Co byste mi tedy spíš doporučili? Něco z výše jmenovaných, nebo něco úplně jiného? Nejde mi o luxus, ale hlavně o to, aby nás auto dovezlo tam kam má, aby bylo spolehlivé (i když to se zaručit nedá) a spotřeba nebyla velká :) Takže typicky české hodně muziky za málo peněz :) Děkuji za každou radu.
reagovať
BMW528i
počet príspevkov372
dátum registrácie07.01.2013
Pondelok 09.02.2015 13:42, RE: Dacia? Rapid? Jaké prostorné auto vybrat...
phyrre napísal:
Zdravím všechny,jelikož nám začátkem roku přibyla do rodiny dcera, tak musíme koupit i nové auto, protože doteď jsme jezdili v maličkém Picantu. A to nyní nepřichází samozřejmě v úvahu :)Koukali jsme proto na několik automobilů, ale stále nevíme, co by bylo pro nás nejlepší. Jsme tříčlenná rodina a ročně toho příliš nenajezdíme. Auto využívám hlavně, když jezdím denně do práce (cesta tam a zpět cca 15km), pak samozřejmě na nákupy, což není o nic delší trasa a na občasné výlety do jiných krajů. Nebydlíme na horách, takže 4x4 je asi zbytečnost. Jde nám spíše o velký kufr, což je v současné době to nejdůležitější (kočárek atd.). Vzhledem k tomu jsem koukal na několik aut, nejčastěji se doma skloňuje Dacia (Duster, Logan či Stepway). V posledních dnech mi hodně lidí doporučuje Rapida či Fabii v kombi. Chtěli bychom nové auto, ale jelikož za něj chci dát zhruba 250 tisíc, které mám a nemusím si nic víc půjčovat, tak nevím, zda za tyto peníze něco seženu. Každopádně za tuto částku lze koupit Dacii i Rapida, kteří mají najeto cca 20 tisíc kilometrů, což je téměř nové auto.Co byste mi tedy spíš doporučili? Něco z výše jmenovaných, nebo něco úplně jiného? Nejde mi o luxus, ale hlavně o to, aby nás auto dovezlo tam kam má, aby bylo spolehlivé (i když to se zaručit nedá) a spotřeba nebyla velká :) Takže typicky české hodně muziky za málo peněz :) Děkuji za každou radu.


Dacia je hrozně zastaralá oproti ostatním, já bych se tomu vyhnul velkým obloukem. jízda v dacii je děs. rapid je o něčem jiném to už je auto se kterým se dá jezdit, ale nevím o jakém prostoru se tam chcete bavit? na kočárek to asi moc nebude. v této cenové relaci, celkově budou auta dost malá, fabia combi by mohla posloužit, ale myslím,že cena bude jinde. S vašimi požadavky bych se asi díval po fiatu 500L (za málo peněz je v autě hodně místa a ještě je hezké) a neřešil spotřebu, protože odhaduju, že najedete 5-8 tkm za rok, takže je to jedno jestli to jezdí za 5 nebo za 10L.
reagovať
bitner
počet príspevkov216
dátum registrácie19.06.2012
Pondelok 09.02.2015 22:06, Logan MCV
Osobne bych bral Logana v kombajnu. Rapid i Fabia jsou uzucke a za 250 to bude v totalnim holobytu s trivalcem. Logan MCV Arctica bude za 235 i s kobercema, zasterkama, rezervou, pojistenim na vsechno a hlavne 4valcem s nesrovnatelne lepsim projevem jak ty trihrnky.
Dale vam to nikdo nikdy neukradne a mista v tom je temer jak v OIII kombajnu.
Na nejakou imidz nebo jizdni vlastnosti bych se naprosto vykaslal. Ty Dacie zas takova katastrofa nejsou a tvrde Skody taky nesedi kazdemu.
Nakonec bude nejlepsi to vyzkouset - ale pozor, pokud mozno v te vybave a motorizaci, kterou budete realne porizovat.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.