0
späť
 

diskuze k tématu: Vaše názory na Škoda Octavia I 1.8T

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, hybridy, cng, lpg
PatrikDerka
počet príspevkov2
dátum registrácie29.11.2021
Pondelok 29.11.2021 21:21, Vaše názory na Škoda Octavia I 1.8T
Dobrý den,
chtěl bych se zde místních borců a borkyň zeptat, jaké máte názory na toto auto, v této motorizací.

Jedná se tedy o Škoda Octavia první generace v motorizaci 1.8T (110kW). Četl jsem, že 1.8T a 1.9TDi jsou nejlepší motory, které škoda udělala a je jen na člověku, co mu sedí více, zda benzín nebo nafta. Auto o které jevím zájem je na LPG + benzín.

Moje první auto, které mám ještě teď je Renault Clio II 1.2 43kW (benzín).
Co mi hodně vadí, je dle mého názoru velice vysoká spotřeba na jeho jízdní vlastnosti, které jsou poněkud nedostačující. Taktéž ani komfort není nic moc. Když jedu na dálnici 100km/h, auto už je nad 3000rpm a nehorázně řve.

Jezdím dost často po dálnicích a pravidelně jízdy 50km (2x týdně) a sem tam o víkendech jezdím za snoubenkou na východ Slovenska.

Jelikož to nebude žádný pracant, ale takový můj mazel a denně nenajezdím více jak 50km -> V neděli večer jedu do práce a pak řídím plachtovou dodávku celý týden a v pátek jedu 50km domů. A o víkendech nějaké menší jízdy a jak jsem již zmiňoval, tak cesty na Slovensko. Plánuji už i trošku do budoucna, kdy budu se snoubenkou bydlet a myslím si, že víkendy budeme rádi trávit někde mimo místo bydliště, takže se bude cestovat více.

Ale aktuálně jezdím málo, protože řídím v práci a z toho důvodu bych raději volil benzín + lpg.

Tak a teď k dotazu. Mám možnost koupit Škoda Octavia 1.8T (110kW) za 48 000kč s nájezdem 251 110km a s LPG. Jelikož jsem doma jen o víkendech, tak si musím pořádně promyslet, které auto s kterou motorizací se mi líbí a které ne. Protože nemohu každý volný víkend zadrbat ježděním po republice. A tato oktávka je dokonce blízko.

Podělíte se se mnou o Vaše zkušenosti? A pokud možno, napsali mi, na co si dát při koupi tohoto auta pozor? Beru v potaz stáří vozidla a tím pádem i jeho technický stav.

Děkuji
Derka.
reagovať
Danielove
počet príspevkov1
dátum registrácie30.11.2021
Utorok 30.11.2021 16:19, RE: Vaše názory na Škoda Octavia I 1.8T
https://www.youtube.com/watch?v=V3wbB6x_qSU
reagovať
gulecník
počet príspevkov2
dátum registrácie30.11.2021
Streda 01.12.2021 06:03, RE: RE: Vaše názory na Škoda Octavia I 1.8T
Dobrý deň !
Môj známy má /neviem či stále Yeti/ 1,8 T . Nebol velmi spokojný , spomínal vyššiu spotrebu oleja . Spomínate vysoký nájazd kilometrov , bol by som opatrný ...
reagovať
uwa1
počet príspevkov185
dátum registrácie18.10.2016
Štvrtok 02.12.2021 09:37, speciál
Tento pondelok (29.12.) vyšiel nový Speciál Světa motorů venovaný 25 rokom Octavie. Tam sa dočítaš všetko potrebné aj nepotrebné.

https://www.ikiosek.cz/svetmotoruspecial


kliknutím zobrazíte originálny obrázok
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.