0
späť
 

diskuze k tématu: Škubání/chvilková ztráta výkonu - Škoda Octavia 2.0 TDI

kategórie zaradenia témy: poradna, technické dotazy, ostatní, typ vozidla, osobní, elektro
OndrejB
počet príspevkov1
dátum registrácie26.05.2020
Utorok 26.05.2020 05:27, Škubání/chvilková ztráta výkonu - Škoda Octavia 2.0 TDI
Škoda Octavia 2, 2.0 TDI, 103 kw, BMM, 2007/12, najeto 282 xxx km

Potřebuji poradit. Začlo mi nepravidelně škubat auto při akceleraci (na volnoběh nic a na zařazený kvalt bez plynu také nic). Jak kdyby nešla nafta do motoru nebo turbo (příklad). Při škubu padaj otáčky. Někdy to neudělá 20 km, někdy škubne nepatrně a jednou a někdy škube každou chvíli (ztráta výkonu na vteřinu a více). Jednu dobu to kopalo tak, že když sem nevyřadil, tak auto chcíplo (dokonce bliklo žhavení a palubák napsal "motor do dílny"). Na diagnostice čidlo intercooleru (hozeno do jiný Octy 2 a chybu neházelo a auto jelo) a čidlo otáček motoru na převodovce. Chyby se smázly a už to tam nevyskočilo (asi paranormální jev ?, ale podezření na uhnilý/prošoupaný kabely v motorový části - kontrolován svazek kabelů vedený z rejlový lišty - v pořádku). Většinou jak škube 2 vteřiny, tak vyřazuju preventivně, aby to nedošlo náhodou až ke chcípnutí. Starty za tepla a za studena na brnk. Dělá to na jakejkoliv kvalt v jakejkoliv otáčkách (nejvíc samozřejmě od 2000 až 3500 ot.) Volnoběh klidnej (spotřeba na volnoběh kolem 0,7 L/h, běžná spotřeba kolem 6,5 - 7,0 L/100 km > auto nepodtáčim) . Vyměněnej palivák (UFI) - NEPOMOHLO. Vycucnutá nádrž + kontrola nádrže + dočištění sejtka v čerpadle (podezření na bordel v nádrži nebo špatná nafta), natankování Vervy - NEPOMOHLO. Napíchnuto na 2 různý VCDS diagnostiky + SUPERVAG diagnostiku. Nic nehlásí ani jedna. Vstřiky v pořádku (ne na testovací stolici sem je neměl, ale i podle grafu za jízdy v SUPERVAGu jsou v pořádku. Turbo v pořádku (též testováno za jízdy v SUPERVAGu). EGR pravděpodobně taky v pořádku (test v SUPERVAGu na volnoběh). DPF zaplněno ze 40%. Spojka komplet nová (najeto cca 40 tisíc km). Pravidelně měněný filtry a olej. 4 roky z 95% tankováno na MOLu, zbytek Benzina - Verva.

Možnosti:
1.kabelový svazek v rejlový liště (kabely ke vstřikům - popraskaná izolace)

2. Hodit k autoelektrikáři na kontrolu/proměření veškerých kabelů/jednotek, které jsou součástí akcelerace vozidla

3. Podfukujou vstřiky (co jsem se tak nějak dočetl, ale dělalo by to i na volnoběh což nedělá)

4. Farář se svěcenou vodou a krucifixem a vymítat.

Vaše rady a zkušenosti? Vylučovací metoda zní pěkně (dá se říct, že už jsem jí začal), ale to můžu nakonec skončit u výměny motoru a prachy v hajzlu. Jsem z toho už nasranej a bez nálady.

Díky za pomoc.
reagovať
auticky
počet príspevkov14
dátum registrácie15.09.2011
Streda 04.11.2020 16:38, RE: Škubání/chvilková ztráta výkonu - Škoda Octavia 2.0 TDI
Určitě bych udělal EGR ventil (výměna za nový)
reagovať
Syrda84
počet príspevkov1
dátum registrácie12.02.2021
Piatok 12.02.2021 23:26, Škoda Octavia RS II otáčky nouzak chip
Hezky den,
moc prosím o radu. Mám dvojkove RS +chip po ročním koupi vozu mě škublo auto poprvé. Z ničeho nic . Škuba, že jsem se téměř rozmlátil o volant. Teď je to téměř pořád až se auto zahřeje. Nemůžu jet po městě, protože to všude chcipe nebo ke všemu nouzak. Kolikrát se pak peru i s nastartovanim proto rychle servis, ale moc nevím co s tím. Začal jsem pal. filtrem a nic ani nevěřím, že jsou to trysky v p..... Jsou to škuby, že při plynule jízdě otáčkoměr klape a střílí otáčky pomoci zvuku klap klap o nějakých 500 klidně 1000.to znamená, že po městě každá křižovatka chcípne a za městem rány do volantu a sotva to kolikrát rozchodim.nekdy to spadne i do nouzaku. Zastavit a znovu start . Můj typ vede až k tomu chipu. Je to mozne.?
reagovať
Erik&Barbora
počet príspevkov2
dátum registrácie28.08.2022
Nedela 28.08.2022 13:01, RE: Škubání/chvilková ztráta výkonu - Škoda Octavia 2.0 TDI
citácia:
reakce na: OndrejB, 26.05.2020 05:27 (Škoda Octavia 2, 2.0 TDI, 103 ...)

Zdravim, predpokladam ze za dva roky jste ten problem vyresil. A ja mam ted uple stejny problem. Octavia 2016 110kw najeto 282tkm. Dela presne to co vase. Mohl bych poprosit kde byl problem. Vazne uz nevim co s tim delat. Dekuji moc. S pozdravem Erik
reagovať
Vitekzeman
počet príspevkov1
dátum registrácie15.09.2022
Štvrtok 15.09.2022 20:02, RE: RE: Škubání/chvilková ztráta výkonu - Škoda Octavia 2.0 TDI
citácia:
reakce na: Erik&Barbora, 28.08.2022 13:01 (Zdravim, predpokladam ze za dv ...)


Ahoj, přišel jsi na to? Mam uplně stejný problém octavia 3 110kw 2013 230tis nájezd
reagovať
Erik&Barbora
počet príspevkov2
dátum registrácie28.08.2022
Piatok 16.09.2022 07:53, RE: RE: RE: Škubání/chvilková ztráta výkonu - Škoda Octavia 2.0 TDI
citácia:
reakce na: Vitekzeman, 15.09.2022 20:02 (Ahoj, přišel jsi na to? Mam u ...)



Ano, na prvni pokus. Senzor otacek klikoveho hridele.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.