0
späť
 

diskuze k tématu: Škoda octavia scout 3

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, technické dotazy
carlos17
počet príspevkov1
dátum registrácie15.08.2021
Nedela 15.08.2021 21:05, Škoda octavia scout 3
Dobrý den, uvažuji o koupi rodinného vozu. Konkrétně jsem narazil na nabídky škoda octavia scout 2016 (2.0 Tdi) s manuální převodovkou a na klasickou Škodu octavia combi 3. generace 2018 po faceliftu s pohonem předních kol a výbava Style. Nájezd obou vozidel je do 90 000 km a pořizovací cena je 400 000 Kč. Zajímalo by mne, když má scout ve výbavě vestavěnou navigaci, tak jestli lze připojit iphone a používat navigaci svou a zda by mě servis čtyřkolky finančně nezrujnoval. Za každou radu děkuji.
reagovať
ctverak
počet príspevkov255
dátum registrácie01.08.2007
Utorok 17.08.2021 15:23, RE: Škoda octavia scout 3
citácia:
reakce na: carlos17, 15.08.2021 21:05 (Dobrý den, uvažuji o koupi rod ...)


Pokud bude Octávka z roku 2016 a mladší, tak vestavná navigace umí připojit chytrý telefon, případně lze smartlink v autorizáku nechat za poplatek aktivovat.
Běžný servis 4x4 není o tolik náročnější jako u předokolky, každých 60tis by se měl vyměnit olej v Haldex spojce zadního diferenciálu. Bohužel škodovka u Octavie 3. generace předepisuje výměnu oleje v haldexu jednou za 3 roky což u služebních aut může být i 150tis km a pak se často stává že spojka nefunguje. Ve většině případů se to dá spravit několikanásobnou výměnou oleje s proplachem což je záležitost v nezávislém servisu aspoň za 8tis. Na zvedáku se dá poznat jestli spojka funguje, doporučuji to vyzkoušet.

Jinak Scout je o poznání pohodlnější jak předokolka s TDI 110kW, je to dáno jednak nezávislou zadní nápravou a pak o 15mm vyššímu podvozku a i pneumatiky mají tuším vyšší profil.
Při vyšším km nájezdu ke 4x4 servisně náročnější, kardan je zdrojem hluku a vibrací, haldex spojka umí taky pěkně hučet a výměna DPF nebo EGR je pro mechanika díky karadanu pěkná pakárna. Takže pokud 4x4 nepotřebujete, tak si jej nekupujte.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.