0
späť
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia benzín vs. nafta - poraďte prosím

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat
JerryLedy
počet príspevkov1
dátum registrácie11.04.2021
Nedela 11.04.2021 11:05, Škoda Octavia benzín vs. nafta - poraďte prosím
Zdravím, jelikož se ve Škodovkách moc nevyznám, ale teď vidím Octavii jako jasného favorita, potřebuji se ale ujistit ve volbě motoru pro mé podmínky.
Doteď jsem jezdil Fordem Focus 1.6 EcoBoost, který mě na 213 tis km opustil motorově (je tam nějakej problém z výroby s vodním okruhem chlazení).
No nic, stejně nám už byl malý a děti se nevešly na zadní sedačky. Tedy stejně bychom řešili.
Líbí se mi Octavia pro svůj velký vnitřní prostor. Jen nevím co zvolit za variantu, zda benzín či naftu. Focuse jsem volil benzín, aby to motor neodprdnul, kratšími cestami po městě a stejně je v háji. Vím, že se říká, že nafta není na krátké cesty. Ale říkám si, že by ty nové to už mohly zvládat. Jezdím do práce cca 10 km, pak občas nějaké popojíždění po městě cestou domu. No a pak o víkendech nějakej ten výlet do 100 km. Ročně najedu průměrně 15 tis km. Filtry pevnejch částic se dnes u dávají i do benzinů. A auta si hlídají jejich zanesení a upozorní na nutnost regenerace. Tak má to cenu tedy řešit? Poraďte prosím. Díky PS: Mám představu koupit Octavii tak max. 2 roky starou.
Prosím i kdyžtak i o doporučení jaký konkrétní motor vybrat.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.