0
späť
 

diskuze k tématu: Škoda octavia 2 benzinove motory

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, technické dotazy, oleje, aditiva, automobilky, česká vozidla
Gustaf
počet príspevkov1
dátum registrácie06.08.2020
Štvrtok 06.08.2020 21:08, Škoda octavia 2 benzinove motory
Zdravím, rad bych si koupil dvojkovou oktavku v benzinu do cca 150 000. A zajímalo by mě jaké motory jsou vpohode a jakým motorům se raději vyhnout? V autech a motorech se celkové nevyznám proto budu rad za kazdou odpověď, předem díky :)
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 07.08.2020 10:35, RE: Škoda octavia 2 benzinove motory
citácia:
reakce na: Gustaf, 06.08.2020 21:08 (Zdravím, rad bych si koupil dv ...)

Ahoj v podstatě jediná jistota je nouzový motor 1.4 MPI, který běžně snese přes 300tis.km i na LPG.
Pak je tu atmosférická klasika 1.6 MPI, která záhadně někumu bere olej a někomu ne a nejde to rozlousknout ani kódy motoru proč. Jsou tu majitelé, co mají najeto 350 000km a olej nebere a jsou takoví, co bere olej "od novoty". Servisně je ale motor celkem nenáročný a G.O. je proveditelná levněji, než u slavné a děsívé zároveň 1.2 HTP

Jaké je tedy řešení? Za každou cenu bych Tě přemlouval na Golf V a VI s těmi samými motory 1.4 MPI a ještě lepší 1.6 MPI - kde "záhadně" v Golfu olej "nebere". A to není vše: Golf V a VI má daleko fortelnější techniku, antikozoní ochranu a interiér. U Golfu VI už lze mluvit o jiném vesmíru doslova. Ohledně servisu = u ojetiny vyjde na stejno jako u Octávie, žádná fatální zrada v cenách dílů tam není a za mě odhlučnění Golfu je opět o dvě úrovně výš.

Za mě bych došetřil na Golf VI, protože ten vůz je prostě stále moderní, jízdně deklasuje i mnohé nové kompakty a motor 1.6 MPI je nenáročný, zvládající město i dálnici. Sice Ti ujede 1.0 TSI 85kw, ale nevím jestli je život o maximální rychlosti

Málem bych zapoměl, pokud bys sáhl po Golf V, tak jedinou Achillovou patou je mechanika klapek a krokové motorky automatické klimatizace. Takže před koupí řádně otestovat, případně hledat vozy jen s mech. klimatizací.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.