0
späť
 

diskuze k tématu: Převodovka Octavie 1

kategórie zaradenia témy: poradna, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, typ vozidla, osobní
Amagali
počet príspevkov1
dátum registrácie19.04.2020
Pondelok 20.04.2020 00:00, Převodovka Octavie 1
Prosím pěkně
Mě nejde u mojí Octavie uOctavia 1.9.TDI ,
výrobní rok 1998. ze 3 ho.převodového stupně už se mi nechytne auto zpátky na druhý převod.stupeň ale nazpátek na vyšší stupeň už to klasicky jde.
Musím vyřadit na neutrál úplně,a znovu zařadit na tu dvojku.
Nevím ale co stím, protože lidi který mi poradí , mám rozdělené do dvou táborů,a sou to jenom dohady, protože mi bylo řečeno že odchází, celá převodovka.
A že je to naročná práce že se nikomu, chtít do toho asi jít to vyměňovat
Nikdo zase domněnky že tam může být táhlo vyřazené z provozu něco takovýho nebo vyměnit kulisa .Ale i tak že už si to těžko zvykne po výměně
Tak co to prosím vlastně může být,
Pouze nejde ze trojky jenom zařadit dvojka,
Musím vyřadit úplně na neutrál a hodit to rovnou na tu dvojku stupeň.Děkuju pěkně moc!!
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 23.04.2020 14:39, RE: Převodovka Octavie 1
citácia:
reakce na: Amagali, 20.04.2020 00:00 (Prosím pěkně Mě nejde u mojí O ...)

Ahoj nikdo nereaguje tak alespoň takhle: určitě Ti poradí na Škoda foru: https://forum.skodahome.cz/
Pohledej i na internetu, např.:
https://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/oprava-zatuhleho-razeni
reagovať
David V
počet príspevkov2056
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 23.04.2020 16:30, RE: Převodovka Octavie 1
citácia:
reakce na: Amagali, 20.04.2020 00:00 (Prosím pěkně Mě nejde u mojí O ...)


Já měl kdysi Kadetta. Tomu nešlo řadit 3->2, pokud se páka táhla po hraně kulisy. Pokud jsem vzal páku celou rukou najel na hranu kulisy a pak se malinko vrátil, padla tam, jak prdel na hrnec. Zkusil bych, zda to enní tento případ. Prostě najít to místo, kdy tam ta rychlost padne.
Když už jsem se s tím naučil žít, nechal jsem vyměnit olej v převodovce a výrazně se to zlepšilo. Pořád to po hraně hulisy nešlo táhnout be zádrhele, ale zaskočila. Před tím se zasekla a hotovo.
Pak měl kamarád Vectru a taky ho zlobilo řazení. Půjčil jsem mu knihu "Jak na to" od Etzolda a tam byl podrobný popis seřízení řazení. Po tomto to chodilo, jak hodinky.
Naposledy jsem řešil řazení u Mondea. Nalil jsem blbec do převodovky "zázračnou vodičku", jako pokus o zbavení se určitého hluku, který jsem nebyl schopen identifikovat jako poslední možnost zjistit, zda to dělá převodovka či co. To mělo za následek prudké zhoršení řazení v chladných dnech, takže po 5 měsících (v listopadu) jsem koupil originální olej Motorcraft a problémy ihned zmizely.
Takže pokud není schopen nikdo problém idetifikovat a fórum selže poradil bych:
- seřídit řazení
- vyměnit olej v převodovce za originál
Pokud tohle nepomůže, tak se bude muset někdo kouknout dovnitř nebo koupit jinou.
reagovať
DušanV
počet príspevkov17
dátum registrácie29.12.2016
Piatok 24.04.2020 09:21, RE: Převodovka Octavie 1
Nepíšeš kolik toho má auto, potažmo převodovka najeto. V první řadě bych nechal vyměnit převodový olej. To je ta nejmenší investice, která stojí za pokus a mohlo by se to řazení popř. zlepšit. Pokud ne, tak ta investice zas tak velká nebude, rozdělání a případná oprava/výměna převodovky je několikanásobně dražší. Ale prosím Tě, nesnaž se šetřit a při případné výměně tam nechej dát převodový olej, co tam dle Škodovky opravdu patří (řeknou Ti to dle VIN-ka v autorizovaném servisu Škoda), opravdu nedávej ekvivalentní náhrady dle různých prodejců a jejich internetových obchodů. Na správný převodový olej, jsou některé převodovky hodně citlivé.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.