0
späť
 

diskuze k tématu: Passat B8 variant vs Octavia 3 kombi

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, typ vozidla, osobní
Lbilek
počet príspevkov1
dátum registrácie15.11.2022
Utorok 15.11.2022 11:29, Passat B8 variant vs Octavia 3 kombi
Zdravím, rozmýšlím nad koupí vozu Passat B8 nebo Octavia 3, rok 2017+, cena kolem 400k(+-20k). Preferuji automat, co jsem se díval, tak většina těch Passatu v téhle cenové kategorii má nájezd o cca 20-30k km více než Octavie. Takže jsem se chtěl zeptat na zkušenosti např. s Passatem s najezdem kolem 150-160k. Předem díky za odpovědi.
reagovať
mufik.martin
počet príspevkov248
dátum registrácie09.05.2007
Sobota 19.11.2022 07:00, RE: Passat B8 variant vs Octavia 3 kombi
citácia:
reakce na: Lbilek, 15.11.2022 11:29 (Zdravím, rozmýšlím nad koupí v ...)


Můj skromný osobní názor - nejde ani tak o kilometry, ale o předchozí péči o auta a taky o to, jestli jsou to kilometry dálniční/okresky či městské. Pokud tam není serviska, tak stejně nemá cenu řešit kilometry. Můj příklad, mám doma Citroen C5 s 340 tis km a vypadá o mnoho lépe než všechny co mají na tachometru 150-200 tis km, proč? Protože ty ostatní jsou beztak stočené a moje auto má dobrou péči a jezdím s ním dlouhé trasy. Každopádně Passat není konkurent Octavie, ale Superba. Octavia je konkurentem Golfu. Každopádně mě se líbí obě auta, ani s jedním bych neměl problém, ale malinko více by mě to táhlo k Passatu, je to vyšší kategorie a obecně VW je trochu nad značkou Škoda, ale i Oktávka je dobré auta. Vybrat si musíte hlavně sám podle vzhledu, místa uvnitř, jak se vám v tom řídí a pak taky dle aktuálního stavu a nabídky. Já se kdysi rozhodoval mezi C5 a Mondeem a bylo to jen o tom, u jakého bude zrovna k mání pěkný kus za dobrou cenu, takže jsem hlídal oboje a první super nabídka přišla zrovna na C5 a bylo rozhodnuto :D
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.