0
späť
 

diskuze k tématu: Nová služební škoda

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla
Vocode
počet príspevkov2
dátum registrácie03.10.2019
Piatok 04.10.2019 11:51, Nová služební škoda
Zdravím a přeji, pěkný den

v práci se mi naskytla možnost služebního auta, což samozřejmě je fajn věc a člověka to potěší. Při první informaci, se člověk těšil jak si vybere, ale ono ouha vybrat si auto je vlastně celkem těžké. Standart ve firmě je Škoda Octavia ve výbavě Laurin a Klement, což je moc fajn, ale zjistil jsem, že je možnost si u škody vybrat i jiné auto v cenové hladině právě Octavie v Laurinu. Jenže do čeho jít? Má někdo zkušenosti s výbavou Octavie Laurin a Klement? Je to lepší jak běžný Octavie? Protože z té moc nadšený nejsem. Za peníze Octavie v LaK edici se dá vybrat Karoq v hodně dobré výbavě, nebo Kodiaq či Superb v horší výbavě, ale jsou to auta, která mě osobně přijdou kvalitou někde jinde než Octavia. Předem moc děkuji za jakoukoliv radu, či osobní zkušenost. Auto se fasuje na několik let a nerad bych pak řešil, že to není ono. Díky moc
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 04.10.2019 12:17, RE: Nová služební škoda
citácia:
reakce na: Vocode, 04.10.2019 11:51 (Zdravím a přeji, pěkný denv pr ...)

Ahoj, kurnik Ty se máš, to ja si můžu vybírat tak leda jestli dostanu batoh k notebooku
Za mě - pokud to musí být Škodovka, tak na dlouhé tratě je Superb nejlepší volba, protože nižší posed a kvalitní sedadla jsou základ. Rovněž bezpečenost je o kousek dál.Výbava nevím, hlavní je automat, 2.0 TDI, adaptivní tempomat a bezpečnostní prvky. Nejaké ozdůbky moc používat nebudeš a prestiž bych moc neřešil, LK je za mě pro lidi "předváděcího typu"

Za mě bych zkusil přesvědčit vedení na koupi nového Passatu nebo Artenu. Je to vyšší liga, není to německý Superb. Passat má lepší odhlučnění, kvalitnější díly, lepší interiér atd..
reagovať
Vocode
počet príspevkov2
dátum registrácie03.10.2019
Piatok 04.10.2019 20:57, RE: RE: Nová služební škoda
citácia:
reakce na: BobanHTP, 04.10.2019 12:17 (Ahoj, kurnik Ty se máš, to ja ...)



No já jsem to měl dlouhá léta podobně, maximálně tak propisku a kalendář
Teď se ale povedlo Arteon je neskutečně pěkné auto, ale totálně mimo můj rozpočet. Když jsem koukal na cenu nové Octavie v Laurinu, tak tyhle auta jsou někde naprosto jinde cenově. To ten Superb by za cenovku Octavie byl v docela hezké výbavě :) Docela mě láká ten Karoq ten by byl za ty peníze v té výbavě Sportline a to je hezký autíčko, ale Superb je prostě dál
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Sobota 05.10.2019 07:30, RE: RE: RE: Nová služební škoda
citácia:
reakce na: Vocode, 04.10.2019 20:57 (No já jsem to měl dlouhá léta ...)


Začni tím, že se přestaneš koukat na ceníky, ale zjistíš si budget. To je úplně jiný objem peněz. Žádná firma nekupuje za ceníkové ceny, notabene pokud auta odebírá pravidelně a ve větším počtu. Na konkrétní model typizované octavie může být sleva několik desítek procent, navíc nastavena na nějaké období fixně bez ohledu na trh (tzn. že bez ohledu na zdražení na koncovém trhu je garantovaná cena). Právě s ohledem na nějaké odběratelské/flotilové smlouvy pravděpodobně padá i možnost jiné značky, byť v rámci koncernu VW.

Nevím, proč se tady Boban rozplývá nad motorem 2.0 TDI, podle mě je hlučný, strašně duní a přenáší v rámci O3 do interiéru dost vibrací. Není to zázrak ani v běžné O3, ani v RS se zapnutým "sportovním" módem. O3 je navíc na konci životního cyklu a kvalita její výroby markantně upadá. Poslední auto dodané do firmy trpí neduhy jako netěsnící kufr (jednak do něj zatéká, jednak nejde normálně zavřít a následně zamknout - je prostě špatně usazený), sporadicky funguje osvětlení zavazadelníku. Dle vyjádření autorizáku je to auto v pořádku.

Proto bych bral auto o třídu výše, tj. superb nebo kodiaq (nikoliv karoq, což je kategorií jako octavia s jiným typem konstrukce) a do zbytku rozpočtu naházel výbavu, která pro mě osobně je důležitá (pro každého jsou to jiné prvky). S kodiaqem jsme letos byli v Alpách lyžovat a až na méně účinné topení, kdy se při 4 lidech v autě a klimatizaci na automatice silně mlžila skla, byla ta cesta docela v pohodě (pokud pominu otřesnou vestavěnou navigaci, která člověka stáhne z dálnice na okresku a následně jej na tu dálnici vrátí, aniž by na dálnici byla kolona, nehoda, práce, cokoliv).
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 08.10.2019 15:18, RE: RE: RE: RE: Nová služební škoda
citácia:
reakce na: Giorgio, 05.10.2019 07:30 (Začni tím, že se přestaneš kou ...)

Ahoj, v Octávii 2.0 TDI mi nedunělo, to spíše 1.6 TDI v nižším pásmu a pak má člověk radit
Superb III jsem řídil a zklamalo mě odhlučnění od kol R19, na horší okresce hluk větší, než v mém Rapidu za 330tis.kč., nemluvě o mém Meganu III.
Passat je jinde, dokonce má tlustší skla a další věci, které Superb nebude mít. Obecně všechny motorizace jsou ve VW tichší, proto tak preferuji Passat nebo i Golf před Škodovkou.
V Octávii jsou také daleko horší sedadla než v Golfu natož v Passatu. Sečteno je těžké najít mezi Škodovkama opravdu komfortní vůz, to mě už připadal nový Megane 1.6 Dci komfotnější
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Utorok 08.10.2019 18:30, RE: RE: RE: RE: RE: Nová služební škoda
citácia:
reakce na: BobanHTP, 08.10.2019 15:18 (Ahoj, v Octávii 2.0 TDI mi ned ...)


Ten motor je sám o sobě nekultivovaný. Někomu to vadí, někomu ne. Mně docela ano, a to nejsem takový fanatik jako kamarád, který už i kvůli klidu koupil elektromobil (BMW i3). To, že škodovky jsou generaci od generace ošizenější (i na materiálech včetně tlumení), je jiná věc. Ale pořád je ten stejný motor v superbu i kodiaqu od řidiče lépe oddělen. Kolega má v A4 verzi 140 kW, přešel z naftového ASX a nemůže si ten posun vynachválit. Mně to stále třeba ve srovnání s 2.2 JTD (taky čtyřválec) v Alfě Giulia přijde dost obhroublé.
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Utorok 08.10.2019 19:43, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nová služební škoda
Řekni, že to chceš až na dosmrti a kup si toto Litovat nebudeš https://www.youtube.com/watch?v=9yOCZg-Wpp4
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Utorok 08.10.2019 20:00, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nová služební škoda
Ještě ti přidám jedno motivační https://www.youtube.com/watch?v=-0GBawHrFr4
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.