0
späť
 

diskuze k tématu: Koupit auto teď nebo počkat

kategórie zaradenia témy: poradna, volná diskuze
Přesdívka
počet príspevkov1
dátum registrácie03.02.2024
Sobota 03.02.2024 19:42, Koupit auto teď nebo počkat
Ahoj, přemýšlím nad koupí nového auto. Momentálně jezdím ve Fabii 2 HTP. S autem jsem na dojíždění do práce spokojen - nízká spotřeba, lážo plážo po okrskách. Akorát tankuji a měním olej. Problém nastává, když potřebuji vyjet někam dál. Dálnice jsou utrpení a 200 km po okrskách je taky nic moc. Co se týče mně, tak jsem typ řidiče, který má auto rád a nejedu prostě 3 hodiny na 3500 ot./min.

Z firemní flotily jsem si oblíbil Octavii 3 110kw a jsem rozhodnut pro její koupi. Požadavky na auto mám přesně dané a jsem si v nich 100% jistý (110kw TDI, manual, combi, 2017/2018, facelift, LED světlomety, do 115 000 km). Auto v takové specifikaci stojí kolem 400k. Věc, ve které si nejsem jistý je, jestli auto koupit teď nebo rok - dva počkat. Když teď koupím auto se 100 000 km budu vědět, že se s ním nejezdilo kolem komínu, ale že mělo minimální dieselový nájezd. To u 9 let starého auta se 100 000 km vědět nebudu.
Otázka je, jestli za rok, s příchodem faceliftu 4. generace klesne hodnota o tolik, že by se vyplatilo čekat. Nutno dodat, že skrze chabou motorizaci HTP tolik necestuji, což je můj jediný koníček.

Rád bych slyšel váš názor na věc a jak by jste se rozhodli. Děkuji
reagovať
Danamin
počet príspevkov1
dátum registrácie08.02.2024
Štvrtok 08.02.2024 14:22, RE: Koupit auto teď nebo počkat
citácia:
reakce na: Přesdívka, 03.02.2024 19:42 (Ahoj, přemýšlím nad koupí nové ...)


Ahoj,
chápu tvé dilema. Rozhodnutí o koupi auta je vždycky těžké, ať už se jedná o nové nebo ojeté.
Víš, co kupuješ. Máš jasně definované požadavky a jsi si jistý, že Octavia 3 110kw je pro tebe to pravé auto.
Cena ojetých aut v posledních letech roste, takže je možné, že za rok bude Octavia 3 stát ještě více.
Budeš mít auto hned a můžeš si ho užívat.
Přečti si tento článek: https://www.aktualne.cz/pres-80-spotrebitelu-uvadi-ze-jsou-kupony-hnacim-motorem-jej/r~59ebb452431211ee93abac1f6b220ee8/
Zvaž, jak moc je pro tebe důležité mít nejnovější technologie a design. Pokud ti na tom nezáleží tolik, tak bych ti doporučil koupit Octavii 3 teď. Je to skvělé auto, které ti bude sloužit mnoho let.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.