0
späť
 

diskuze k tématu: Koupě rodinného auta - Passat, Octavia

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
PetrDasAuto
počet príspevkov3
dátum registrácie08.12.2021
Streda 08.12.2021 16:08, Koupě rodinného auta - Passat, Octavia
Ahoj ve skupině,
kupuji ojeté auto. Nejlépe Passat nebo Octavia (nebo jiné?) v Combi verzi. Má to být rodinné auto s větším kufrem - náš požadavek. V cenové hladině okolo 100 - 190 tisíc. Máte tip nato, jakým motorům se vyhnout, čemu se vyvarovat a na co se naopak zaměřit? Budu Vám velmi vděčný za jakékoliv podměty. Já tomu tolik nerozumím a přeci jen, nekupují rohlíky. Moc díky.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Streda 08.12.2021 17:07, RE: Koupě rodinného auta
citácia:
reakce na: PetrDasAuto, 08.12.2021 16:08 (Ahoj ve skupině, kupuji ojeté ...)


Volba motorizace záleží kolik a v jakém režímu toho najezdíte.

Již poněkolikáté jsem se setkal že se lidé rozhodují mezi passatem a octavií, což mi není jasné. Passat by se snad měl srovnávat se Superbem a Octavia s Golfem. Asi je v čr vše, co má znak škoda, o třídu výš než jiné značky
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Štvrtok 09.12.2021 14:44, RE: Koupě rodinného auta - Passat, Octavia
citácia:
reakce na: PetrDasAuto, 08.12.2021 16:08 (Ahoj ve skupině, kupuji ojeté ...)


Z varianty Octavi nebo Passat bych si vybral Mondeo s 2,0TDCI. Jednozančně o třídu výš a to vším, zejména podvozkem, prostorem, motorem, řízením... a spolehlivostí. Prostě jasná volba. K motoru 2,0TDCI uvedu jen to, že jeden máme nyní v rodině s nájezdem 380tkm a na motor nebylo sáhnuto krom předepsné údržby typu rozvody, oleje, filtry. Původní vstřiky!!! Původní turbo!!! Původní ma stále funkční EGR!!! Jedniné, co bylo za problém, byl klima kompresor. Jde o S-Max .v. 2008 bez DPF. Já osobně jsme s motory TDCI (= HDI) najzdil asi půlmilion km v 4 služebních Pežotech (roky 2003-2009) a to samé - ani jedna závada na motoru. Pro objektivitu však uvedu, že všechny Pežoty byly nové vozyx , které měly jen jednoho majitele (mě) a prodávaly se v nájezdu cca 110-220tkm. Šlo o modely 407 2,0HDI 80kW, 407SW 1,6HDI, 807 2,0HDI 92kW (po čipu) a hlavně 406 2,0HDI, který byl jasně nejlepší z těchto 4. Před pežoty jsem měl Superba 2,5V6 TDI a 2x Octavia 1,9TDI. Srovnávat to nešlo. pežoty byly jasným vítězem v komfortu, podovzku, celkovém provedení auta. Snad jen Superb TDI V6 by snad snesl srovnání s 406. Takže já osobněš bych se Das Auto vůbec nezabýval a hned bych šel mrknout na nějaké MONDEO. Je to dospělé auto.
reagovať
Unknown Mercedes guy
počet príspevkov4
dátum registrácie11.12.2021
Sobota 11.12.2021 19:06, Octavia
Čau, šel bych do Octávky. Dostupnost a cena náhradních dílů je u nás nejlepší a do 190k seženeš Octavii 2 facelift v super stavu. Věci jako VINcode a serviska při koupi snad ani nemusím připomínat .
Neuvedl jsi jestli chceš naftu nebo benzín, ale u naftových motorů bych si vybral 2.0 tdi s 103 nebo 125kw (POZOR!!! - ve verzi pre-facelift se vyhnout těmto motorům v označeníím PD a brát jedině motory s označením CR!).
U benzínových bych si upřímně vybral motor 1.8 tsi 118kw. Někdo říká, že tento motor je nejlepší a někdo tvrdí pravý opak. Za mne je super v případě, pokud jezdíš svižněji, tím zamezuješ karbonizaci motoru. Pokud jsi ale klidný řidič, který nespěchá, tak bych ti doporučil jednou za čas přimíchat do motorového oleje Bishops, což je směs, která zamezuje tomu, aby motor trpěl karbonizací, což tyto motory trpí
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 13.12.2021 17:55, RE: Octavia
citácia:
reakce na: Unknown Mercedes guy, 11.12.2021 19:06 (Čau, šel bych do Octávky. Dost ...)


Octavia rozhodně není rodinné auto. Sice má velký kufr, ale prostor na zadních sedačkách je tragický
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Pondelok 13.12.2021 22:29, RE: RE: Octavia
citácia:
reakce na: Bozek, 13.12.2021 17:55 (Octavia rozhodně není rodinné ...)


To jsi zamrzl v dobách Octavie 1, která už se v dobrém stavu najde snad jen v muzeu.
Druhá generace je prostorově více než dostačující. Spíš je velký problém najít Octavii 2 v alespoň trochu rozumném stavu. Přece jen je tento "český rodinný sen" už postarší a díky tomu se dostal do rukou typicky chudých třetích a dalších majitelů....a podle toho většina aut vypadá. Navíc kvalita výroby nebyla až tak skvělá, jak se podle dobových testů mohlo zdát. Prorezavělé prahy u předních kol nejsou nic výjimečného.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Pondelok 13.12.2021 23:34, RE: RE: RE: Octavia
citácia:
reakce na: Pavlik, 13.12.2021 22:29 (To jsi zamrzl v dobách Octavie ...)


Nikoli, ve srovnání se skutečným rodinným autem (namátkou Galaxy, Sharan, Touran, Picasso ale i Berlingo, Partner, Doblo, Caddy atd.) je prostor zadních sedaček ubohý i u tebou zmiňované Octavie II.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Utorok 14.12.2021 12:05, RE: RE: RE: RE: Octavia
citácia:
reakce na: Bozek, 13.12.2021 23:34 (Nikoli, ve srovnání se skutečn ...)


Tak pokud bereš jako rodinné auto pouze velké MPV nebo dodávku, tak potom ano. Jen je také dobré zmínit, že taková auta stojí reálně dvojnásobek ceny srovnatelného (stáří, motor, kilometry) běžného kombíku. Jako bonus mají, s výjimkou dvojice S-max / Galaxy, mírně řečeno nejisté jízdní vlastnosti. Picasso mám doma a proti běžnému kombi se řídí spíš jako gumová loď než jako auto.
PS: u některých ze zmíněných aut bych byl s tvrzeními o mnohem větším vnitřním prostoru velmi opatrný - například tebou zmíněný Touran není uvnitř žádný prostorový zázrak a kufr má z pohledu rodiny vyloženě tragický. Tahle "malá" MPV / dodávky bodují hlavně vzdušným pocitem daným vysokou střechou, ale reálně využitelný prostor pro posádku není nic moc.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.