0
späť
 

diskuze k tématu: Koupě ojeté octávie III facelift

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, technické dotazy, typ vozidla, osobní
George 00
počet príspevkov1
dátum registrácie30.08.2023
Streda 30.08.2023 09:08, Koupě ojeté octávie III facelift
Dobrý den,
rád bych si koupil ŠKODU Octavii III facelift , která má už nové LED světla , které se mi líbí, oproti běžným. Jsem celkem mladý kluk, který kouká jen na vzhled a v technických specifikacích se moc nevyzná. Koukal jsem, že se převážně prodávají auta s motorem 1,6 TDI a 2,0 TDI. Na netu jsem četl, že 1,6 TDI je líná a pomalá. Jezdím skoro pravidelně Praha-České Budějovice a také Praha-Ústí. Takže většinu dálnice a také spoustu okrsek. Proto si nejsem vůbec jistý, jaký motor bych měl tedy zvolit, aby to bylo ideální. A také bych se chtěl zeptat, jaká je průměrná cena a kde by bylo nejlepší auto koupit. Moc nevěřím AAAauto, autoESA,...

Předem moc díky

Jirka
reagovať
Verny_2013
počet príspevkov102
dátum registrácie26.08.2014
Streda 30.08.2023 20:29, RE: Koupě ojeté octávie III facelift
citácia:
reakce na: George 00, 30.08.2023 09:08 (Dobrý den,rád bych si koupil Š ...)


Před 3 týdny jsem koupi ojetou Octu 3 1,4 TSi 110 Kw ale před FL. Detaily o ní i jak jsem ji kupoval si můžeš přečíst v recenzi na mojeauto.cz. Po FL počítej s cenou 350 Tis a výš pokud chceš rozumný nájezd do 130 tis Km s ledkama. Doporučuji nakoupit přes Dasweltauto, škodaplus, nebo Piamarket od autorizovaných prodejců. Vyžadoval bych stejně jako já kompletní servisní historii v autorizáku, seznam pojistných událostí pokud byly, cebii a autotracer. To ti musí dát autorizovaný servis vždy. Podívat se zespodu jestli to není rezavé, jestli někde něco neteče. To je základ. Potom pečlivá zkušební jízda a odhalit pokud možno vše co se ti nelíbí. Reklamace jsou možné ale je to už o vytrvalosti a nenechat se odbýt. Pak nekoupit to první na co natrefíš, ale mít srovnání s vícero auty. Teď je převis nabídky, tak není třeba spěchat a podlehnout prvnímu prodejci, že má 5 dalších zájemců. Pokud máš jakékoliv pochybnosti jdi od toho. Za týden se objeví další lepší auto za lepší peníz. Teď k motoru. Absolutně nejlepší motor poměr cena výkon spolehlivost je benzín 1,4 TSi 110 Kw manuál. jezdí za 6L a příjemně se svezeš. 1,8 TSi 132 Kw jede super, ale o 1,5L vyšší spotřeba a servisně dražší. Po FL je pokud chceš automat nejlepší volbou 2,0TSi 140 Kw. Jezdíš za stejných 7,5 L, ale kutura pružnost motoru je někde jinde. To ale pod 400 Tis nekoupíš. Do Dieselů bych nešel, to je pro dálniční jezdce s nájezdem 30 tis Km a víc. Servis, opravy, kultura jízdy o level horší než benzín. Můj osobní názor, být mladám klukem jdu buď do Leona FR, nebo Golfa R line. Za podobné peníze se stejnou technikou dostaneš zajímavější a méně otřelé auto s lepšími jízdními vlastnosti a větším šmrncem.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.