0
späť
 

diskuze k tématu: Jaké koupit auto do 130000???

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 19.05.2015 11:21, Jaké koupit auto do 130000???
Dobrý den,
potřeboval bych poradit jaké vybrat rodinné auto do 130000 kč. Ročně najedu 20000km 1/3 po Praze, 1/3 okresky, 1/3 dálnice. Chtěl bych vůz ve verzi kombi a zřejmě v dieslu (Myslíte, že se už při tomto nájezdu vyplatí?). Všemi je mi doporučována Octavie II, 1,9tdi, ale za podobné, nebo menší peníze se dá koupit třeba krásná Mazda 6 se silnějším motorem. Nebo třeba Honda Accord, bmw řady 3, Audi A4, Mondeo...
Je opravdu Octavia nejlepší jak mi všichni tvrdí (dostupnost+ceny náhradních dílů, spotřeba, malý pokles ceny...)? Případně jaké jiné vybrat auto a s jakým motorem? Vyplatí se mi diesel? Předem moc děkuji za odpověď.
reagovať
xxondysxx
počet príspevkov45
dátum registrácie16.04.2015
Utorok 19.05.2015 20:58, moje zkušenosti
Dobrý den,
osobně si myslím že octávie 2 je velmi povedené auto,osobně jsem tento vůz měl 4 roky-2004,19tdi 77kw,byla spolehlivá,pravidelně servisovaná,a nebyly s ní žádné potíže.Jinak pokud seženete takoto udržovanou octavii proč ne,ale nájezd 20tis je skoro na hraně jestli benzín či disel.Mazda 6 je na tom podobně jako octavia,dobrá a spolehlivá,jen trošku trpí na korozi,myslím tím starší modely,a určitě má vyšší ceny náhradních dílu.Brácha má forda focuse 2009 combi,motor 1,6benzín -74kw,je pravda že auto sice má vysšší spotřebu okolo 7l když jezdíte rozumně.ale jinak na servisní náklady je to mnohem levnejší než dislové agregáty.Ale to už si musíte rozhdnout sám.Ford focus se dá koupit určo o pár let novější než octavia nebo mazda 6.To jen z naší rodinné zkušenosti.At se výběr povede.Ondra
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Utorok 19.05.2015 21:24, RE: moje zkušenosti
xxondysxx napísal:
Dobrý den,osobně si myslím že octávie 2 je velmi povedené auto,osobně jsem tento vůz měl 4 roky-2004,19tdi 77kw,byla spolehlivá,pravidelně servisovaná,a nebyly s ní žádné potíže.Jinak pokud seženete takoto udržovanou octavii proč ne,ale nájezd 20tis je skoro na hraně jestli benzín či disel.Mazda 6 je na tom podobně jako octavia,dobrá a spolehlivá,jen trošku trpí na korozi,myslím tím starší modely,a určitě má vyšší ceny náhradních dílu.Brácha má forda focuse 2009 combi,motor 1,6benzín -74kw,je pravda že auto sice má vysšší spotřebu okolo 7l když jezdíte rozumně.ale jinak na servisní náklady je to mnohem levnejší než dislové agregáty.Ale to už si musíte rozhdnout sám.Ford focus se dá koupit určo o pár let novější než octavia nebo mazda 6.To jen z naší rodinné zkušenosti.At se výběr povede.Ondra


Mazda6 už je ale auto o úroveň výše...ve stejné třídě jak passat/superb..
Octavia je na urovni Mazdy 3
reagovať
Petr S
počet príspevkov1250
dátum registrácie28.11.2008
Utorok 19.05.2015 22:37, RE: moje zkušenosti
stréc od piva napísal:
xxondysxx napísal:
Dobrý den,osobně si myslím že octávie 2 je velmi povedené auto,osobně jsem tento vůz měl 4 roky-2004,19tdi 77kw,byla spolehlivá,pravidelně servisovaná,a nebyly s ní žádné potíže.Jinak pokud seženete takoto udržovanou octavii proč ne,ale nájezd 20tis je skoro na hraně jestli benzín či disel.Mazda 6 je na tom podobně jako octavia,dobrá a spolehlivá,jen trošku trpí na korozi,myslím tím starší modely,a určitě má vyšší ceny náhradních dílu.Brácha má forda focuse 2009 combi,motor 1,6benzín -74kw,je pravda že auto sice má vysšší spotřebu okolo 7l když jezdíte rozumně.ale jinak na servisní náklady je to mnohem levnejší než dislové agregáty.Ale to už si musíte rozhdnout sám.Ford focus se dá koupit určo o pár let novější než octavia nebo mazda 6.To jen z naší rodinné zkušenosti.At se výběr povede.Ondra
Mazda6 už je ale auto o úroveň výše...ve stejné třídě jak passat/superb..Octavia je na urovni Mazdy 3


Pri rozpoctu 130 tkc a najezdu 20 tkm rocne bych sel do benzinu. Napr. do te Mazdy 6. Zkontrolujte stav zadnich lemu u konkretniho kusu.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Utorok 19.05.2015 23:05, RE:
Dobrý den. Pro roční nájezd okolo 20 tis. km je vhodnější spíše benzínový motor. Pokud narazíte na zachovalou octavii s motorem 1.9 TDI, lze ji doporučit, nicméně za stejné peníze je možné koupit mladší a méně ojetou Mazdu6 nebo Ford Mondeo s velmi spolehlivými benzínovými motory.
reagovať
TheShadowxFB
počet príspevkov7
dátum registrácie06.01.2015
Streda 20.05.2015 12:19, Díky
Všem moc děkuji za rady!
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.