0
späť
 

diskuze k tématu: Jakou zvolit alternativu ke Kodiaqu RS?

kategórie zaradenia témy: česká vozidla, německá vozidla
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 09.10.2020 08:15, Kodiak RS
Nedávno jsem kodiakem RS absolvoval asi 500km jako řidič.
Má to celkem přijemný motor, automat, je to tichý a má to fajn sedačky, tam to pro mě jako řidiče končilo. Snaha udělat z krabice trochu sportovní auto jinak kodiaq podle mě posílá do kytek. Rádoby sportovní ultracitlivé řízení je na dálnici k vzteku, palubní přístroje ala Playstation 2 nic moc a zvuk generovaný repráky je vyloženě trapný... Nedostal jsem se na okresky, tam by možná tohle všechno začlo trochu fungovat a dávat smysl...
Nicméně, za podobné peníze je tu Alfa romeo Stelvio, která je jako řidičské SUV stavěná do začátku. Člověk ji nepotká desetkrát denně, ale v Brně tak jednou týdně. Pravda, s prostorem na tom bude podobně jako Kodiaq.
Šéf si cca před měsícem koupil nové Volvo XC90, ještě jsem neměl tu možnost se svézt, ale očekávám, že to bude pravý opak Alfy.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 09.10.2020 10:33, Jaguar F-pace nebo Alfa Romeo Stelvio
Odlišit se dá mnoha způsoby, například Jaguarem nebo Alfa Romeem
Kdbych měl zbytečné peníze, prní volba by byl Jaguar, sice mám raději sedany, ale pokud pan Karel preferuje SUV, F-Pace je dle mého jedno z nejkrásnějších SUV spolu s Stelviem od Alfy.

Určitě bych dané vozy projel a pak si vybral. Za mě nejde vždy o prostor, ale pocit útulnosti, ergonomii a dobré odhlučnění. Jestli motor jede 210 nebo 230 bych vůbec neřešil

Pokud ale jezdím hodně krátkých tras, počkal bych na novou Toyout Higlander 2.5 hybrid, dle mého to bude pecka.
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Piatok 09.10.2020 14:09, RE: Jaguar F-pace nebo Alfa Romeo Stelvio
citácia:
reakce na: BobanHTP, 09.10.2020 10:33 (Odlišit se dá mnoha způsoby, n ...)


Když jsi tak zdatný čtenář, tak si něco načti o zkušenostech majitelů f-pace. Cena na značku je až směšně nízká, čemuž bohužel odpovídá ještě horší spolehlivost. A ony na tom o moc lépe nejsou ani aktuální land rovery. Známý koupil nové disco, motor nevydržel ani 40 000 km. Problémů bylo více, ale po tomhle se toho zbavil.

Stelvio, to je jiné kafe. Vyjma QV verze se zatím jeví jako spolehlivé auto, pověstem značky navzdory.
reagovať
Corlis
počet príspevkov135
dátum registrácie14.03.2007
Nedela 11.10.2020 19:30, Caddy
a co zkusit se projet v Cadillacu XT 4? jen námět...
reagovať
JEEPakCZ
počet príspevkov40
dátum registrácie14.02.2020
Štvrtok 15.10.2020 16:15, Jeep Grand Cherokee
Já být vámi, tak zkusím ameriku...
Mám Jeep Grand Cherokee 5.7 V8 HEMI(268 kw) a upřímně je to jedno z nejspolehlivějších aut v této cenové kategorii (600 000kč - 2 000 000kč). Kecy ve stylu: "osmiválec žere hodně" tady u toho auta neplatí. Běžnou jízdou se pohybuji okolo 11-12 l/100km, při svižnější jízdě nemá problém se zhoupnout na 15. Pokud by vám to ale i tak vadilo, můžete sáhnout po dieselové variantě(186 kw), nebo benzínovém šestiválci Pentastar(212 kw). Za tyto peníze fakt takové jiné auto neseženete a ohledně toho, kolik jich jezdí.... málo opravdu málo.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.