0
späť
 

diskuze k tématu: Felicia, úpravy interiéru z Golf MK3

kategórie zaradenia témy: poradna, ostatní, automobilky, česká vozidla, zábava, život za volantem, typ vozidla, osobní, auto-moto srazy, volná diskuze
kubek
počet príspevkov1
dátum registrácie16.07.2023
Nedela 16.07.2023 21:50, Felicia, úpravy interiéru z Golf MK3
Zdravím, mám v pláne dávať dokopy feldu, je v slušnom stave a posledným rokom začali naberať na hodnote a su čím ďalej tím vzácnejšie.
Autičku treba dať trocha lásky čo sa týka náprav, podbehov a blatníkov ...klasicky samá hrdza..
No motor ma nabehané málo..presne je to teraz 111 129 :D
No najmä mi ide o to dať ju dokopy aby vyzerala...snažím sa zistiť či sa dajú interierové diely z golfa MK3 použiť do feldy, hlavne sa jedná o tapacíre dverí a sedadlá ( najlepšie nejaké RECARO )
Čítal som že su to podobné vyrábane karosérie a interiér si je dosť podobný no tie rozmeri dverí fakt neviem, tak som sa obrátil na nejaké Fórum za snahou že možno mi niekto odpovie čo to robil alebo mal tu možnosť to vidieť Ďakujem vopred za odpovede
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 17.07.2023 10:27, RE: Felicia, úpravy interiéru z Golf MK3
citácia:
reakce na: kubek, 16.07.2023 21:50 (Zdravím, mám v pláne dávať dok ...)


V dotazu je hodně protichůdných požadavků a je třeba si uvědomit, jaká je budoucnost auta.

Felda sice nabírá na hodnotě, ale v dalších minimálně 10 letech z ní ceněný veterán nebude. Takové cifry jako za "120" prostě za feldu létat nebudou. Stačí se podívat, jak jsou na tom dnes favority. Druhá věc je ta, že feldy jsou ceněné víceméně pouze v čr a hodnotu jim dává jedině jakási nostalgie.
Pokud to má být "investiční" auto, tak je potřeba jej zachovat v co nejvíce origináním stavu. Špatné jsou už opravy koroze - protože to auto poté už prostě není originální, původní. Nějaké překopání interiéru rozhodně na hodnotě nepřidá, spíš naopak.
Pokud to má být auto postavený ke vkusu majitele, tak budiž. Počítej ale s tím, že peníze investovaný do felicie se nikdy nevrátí.
Jeden příklad z osobní zkušenosti. Máme doma už cca 10 let Peugeot 406 z roku 1997. Tak nějak jsme si říkali, že z něj jednou bude veterán a možná bude mít nějakou cenu. Aktuálně to vypadá, že by doma musel vydržet minimálně dalších 10 let a pak by měl cenu spíš jako dárce karoářských dílů. A to i přesto, že auto je prakticky bez koroze a ve velmi originálním stavu. Je to totiž kombík s nezáživným dieslem bez větší výbavy. Když se ale dívám na ceny jiných 406, tak je situace podobná, ani sedan s benzínovým V6 nemá nějak závratně vyšší cenu. Jediné co má cenu je 406 coupé, kterých bylo vyrobeno velmi málo.
Z toho vyplývá, že u felicie má smysl zachraňovat Felicii Fun, kterou stejně člověk potká 1 za rok když má štěstí, možná pickup, protože je to oblíbený, netradiční a podobá se to tomu Funu a pak možná nějaký významný edice jako L&K, Magic, blackline a podobně...
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.