0
späť
 

diskuze k tématu: prosím o radu pri kúpe vozidla

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 06.03.2013 14:19, prosím o radu pri kúpe vozidla
Dobrý deň

Prosím Vás o radu pri kúpe vozidla. Potrebujem vozidlo vhodné na ťahanie prívesného vozíka o váhe cca 1100kg, len po cestách. Moje požiadavky sú: odolné, čo najnižšie prevádzkové náklady (i spotreba paliva). Cena vozidla do 8000Eur. Premýšľam nad vozidlami Škoda Fabia 1,9SDI, Suzuki Jimny 1,5DDiS, Dacia Duster 1,6i LPG, Dacia Lodgy 1,6i LPG. Ale môžete navrhnúť aj iné. Aké auto by ste mi poradili? Ďakujem.
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Štvrtok 07.03.2013 09:04, raději něco silnějšího
Tazatel by si měl uvědomit, že tahat pravidelně takový přívěs je pro slabé auto náročné a může tak výrazně snížit nejen životnost motoru a jízda se slabým přetěžovaným autem je otravná prořidiče i okolí. Osobně bych se díval spíš po něčem silnějším jako např. O1 Tour 1,9 TDI, která to zvládne bez problémů a rozpočet mu na pěkný kousek bude stačit.
reagovať
salix
počet príspevkov35
dátum registrácie17.02.2009
Štvrtok 07.03.2013 14:03, tahání vozíku 1100kg
Myslím, že kombinace 1100kg těžkého vozíku a jmenovaných aut znamená , že vozík musí být bržděný, což trochu pomůže u těch lehčích aut. Pak je hodně důležité , jestli uvedená auta disponují pohonem 4x4 či nikoliv.Pokud ano je to další ulehčení.U Jimniho je pak navíc ještě redukční převodovka, takže tady by to neměl být problém.Chce to ale jezdit s citem.Vím o čem mluvím.Používám Imprezu 1,6 (66kw) na tahání bržděného vozíku do 1200kg nebo nebržděného do 750kg.Jezdím krátké trasy do 20ti km výhradně po okreskách.Impreza má trvalý nevypínatelný pohon 4x4 a redukční převodovku a váží pouhých 1200kg.Je jí 17 let, má najeto 198000km a mám pořád původní spojku, i když už si hodně silně říká o výměnu.Tlumiče a pružiny vzadu jsou už taky hodně unavený.Je to ale o stylu jízdy. Pokud člověk jezdí s rozumem, tak se to dá zvládnout i s takhle malým a lehkým autem.Spotřeba : bez vozíku cca 8-9l ale dá se i za 7,5, s vozíkem 9-11l/100km.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.