0
späť
 

diskuze k tématu: Nové auto pro vysokého :D

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
FRNTT
počet príspevkov1
dátum registrácie08.02.2021
Pondelok 08.02.2021 18:38, Nové auto pro vysokého :D
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem auta. Mám 200cm a za dva měsíce budu mít řidičský průkaz, ale vůbec nevím jaké auto. Potřeboval bych nějaké auto do 30 000 Kč. Jediné auto které mám vyzkoušené a odpovídá mým parametrům je škoda Felicia. Auto mi stačí na ježdění, nepotřebuji žádnou výbavu jako je klimatizace atd. Docela by mě zajímala jak je na tom škoda fabia, jestli bych se do ní nějak vešel. Budu moc rád za jakýkoliv tip. Děkuji.

S přáním hezkého dne FRNTT
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 09.02.2021 13:33, RE: Nové auto pro vysokého :D
citácia:
reakce na: FRNTT, 08.02.2021 18:38 (Dobrý den, potřeboval bych por ...)

Ahoj hledal bych něco jednoduchého a vyzkoušel si sednout na místě:
- Toyotu Yaris 1.0/1.3 2000+
- Ford Fiesta 1.3 cca 2003+ (můj favorit)
- Renault Clio 2002+ 1.2/1.4
- Fiat Punto 1.2/1.4 a Panda 1.2
.. v tvé cenové relaci samozřejmě rozhoduje stav vozu, vůz se prostě musí pořádné vyzkoušet a prověřit jeho základní funkce. I tak nejde vždy poznat, jestli bere olej nebo např. chladící kapalinu. Chtělo by to kamaráda automechanika sebou a nebo zajet do autoservisu známeho ...
U všech značek si také prohlédni podvozek, už jsem viděl i ročníky 2009 zralé na sešrotování.

Ohledně Fábie I, kamarád má něco málo přes 190cm a vleze se bez omezování. Při výběru motoru se jen vyhni 1.2 HTP, ostatní benzíny můžou fungovat, pokud se někdo o ně staral, chce to prostě prověřit servisem, nejlépe změřit tlaky ve válcích, vzhled svíček atd.. Vyzkoušej pořádně servořízení, ve Fa I to býval aušus někde do roku 2006, nové servo dodnes není levné..

Pak si vzpomínám na kolegu cca 190cm, že měl Citroen C3 I, staré PSA motory v benzínu 1.1 a 1.4 jsou odolné, jednoduché a mají levný servis. Já byl velmi spokojený s nižším bratříčkem Peugeotem 206 1.1, jenže mám jenom 180cm, pak jsem ho prodal kamarádovi cca 190cm a to je pořád 10cm málo

Tož držím palec!
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.