0
späť
 

diskuze k tématu: Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat
sparcoo
počet príspevkov3
dátum registrácie11.02.2021
Štvrtok 11.02.2021 12:06, Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný
Dobrý den, vybírám auto pro 3 člennou rodinu (dohromady 150 kg), jízdy na nákup, chalupu, do školy, 1x do roka dovolená, nájezd 5-8 tisíc za rok.
Nejsme nároční uživatelé na výbavu, dáváme přednost spolehlivému motoru, dostupnému servisu. Sám si na autě nic neudělám. Chtěl by jsem auto nové, max. 1-2 roky staré.
Zároveň by to bylo první auto sestry jako řidičky.

Aktuálně jezdíme VW Golf 4, 1.9 TDi.

Vybírám mezi Škoda Fabia (roční vůz), nové Hyundai i10/i20 nebo Dacia Sandero.

Opravdu je na prvním místě motor, servis a poté až výbava, kterou stejně nedoceníme.

Díky
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 11.02.2021 13:22, RE: Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný
citácia:
reakce na: sparcoo, 11.02.2021 12:06 (Dobrý den, vybírám auto pro 3 ...)

Dobrý den, za mě by to bylo Sandero, už jen proto, že je to poctivý hatchback segmentu B, daleko prostornější než Fábie, která má rozchod kol stejný jako např. Hyundai i10, to není vtip! To pak z ní dělá nestabilní vůz na dálnici, při bočním větru nebo dešti a zejména pak sněhu a ledu(bydlím v Beskydech a F3 občas mám)

Ze svých vlastních zkušeností bych Vám mnohem více doporučil Škodu Rapid Spaceback
+ stejný motor 1.0 TSI, což je výborný spolehlivý motor s nízkou spotřebou
+ ikdyž je to hatchback, má skvělý kufr 410l, což oceňuje moje manželka každý den
+ vzadu si na rozdíl od Fábie3 sednou i lidé 180cm+, to opět není vtip, Fábie je opravdu malá a stísněná v druhé řadě
+ Rapid má o řád větší rozvor kol a vzadu i rozchod kol, což znamená daleko jistější a hlavně bezpečnější podvozek na dálnici, při bočním větru a diametrálně pak na sněhu
+ Rapid má nadčasovější přístrojovou desku, neuráží ani dnes
- mínusy má Rapid stejné jako Fábie: horší rejd, tvrdé plasty v interiéru a poněkud nízko řadící páku... díky podvozku a prostornosti ale právě vede Rapid

Na druhou stranu nová Dacia Sandero je prostě jiná písnička, je v ní vidět moderní vůz v tom dobrém slova smyslu. Vůz má podvozek podobný Š.Scale, vzadu je dokonce Sandero šírší v rozchodu kol, všude je dostatek prostoru, čerstvý dizajn interiéru patří k tomu nejlepšímu v dané ceně dle mého. Motor 1.0 TCe si ponechává nepřímé vstřikovaní, takže nebude trpět krátkými trasami jako malé turbomotory u konkurence, má již chlazené svody, takže nemusí chladit motor obohacováním směsi atd. Můžete si koupit poslední číslo časopisu Světa Motorů, kde právě porovnávají Fábii 3 vs Snadero v základní výbavě s motory 1.0 MPI a 1.0 Sce.
Dle mého u Sandera je dobré také sáhnout po výbavě komfort a přidat jen zadní parkovací senzory(bezpečnější), zadní el. ovládání oken(diskutabilní) a rezervní kolo.

Skoro Vám závidím, Sandero bych si také rád koupil

Mám rád, když člověk si může udělat přehled a proto bych velmi doporučoval projet se:
- VW Polo cca 2019+, Polo je totiž daleko větší než Fábie, tj. vzadu více místa, větší kufr, jistejší širší podovzek, zkrátka jde větší paltformu MQB A0jako dostala Scala. Polo je také fortelněji postavený vůz, to ale poznáte až po 5.letech provozu, schválně sledujte souseda s Fábií
- Do 300tis.kč si můžete dovolit zánovní Fiat Tipo 1.4i, který přes všechnu snahu novinářů prostě funguje skvěle, je prostorné, kufr hatchbacku má neuvěřitelných 440l a motor si poradí i s dálnicí, když je třeba(6 kvalt). Je to stará škola nepřímovsřikový atmoférický motor a ten vydrží prakticky životnost vozu.
- Do 300tis.kč bych zkusil projet rovněž korejce zánovní i30/ceed 1.4 CVVT ale pozor vždy tu novější Kappa verzi. Novější 1.5 DPI je také nepřímovstřikový atmosférický motor, ale je příliš nový na nějaký závěr s spolehlivosti.

Tož držím palec!
reagovať
sparcoo
počet príspevkov3
dátum registrácie11.02.2021
Piatok 12.02.2021 10:18, RE: RE: Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný
citácia:
reakce na: BobanHTP, 11.02.2021 13:22 (Dobrý den, za mě by to bylo Sa ...)


Nemohl by jste mi ofotit ten článek z časopisu? U nás v trafice již Svět motorů neměli.

Za reakci jsem vděčný. Sandero se mi osobně také líbí, budu sledovat zkušenosti majitelů.
VW Polo je nádherné auto, akorát se platí za koncern, vyjde tedy dráž.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 12.02.2021 10:41, RE: RE: RE: Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný
citácia:
reakce na: sparcoo, 12.02.2021 10:18 (Nemohl by jste mi ofotit ten č ...)

Ahoj, nevím jak tady dostat obrázky bohužel, ale zkráceně, Sandero je daleko univerzálnější vůz:
- nepřímovstřikový motor 1.0 TCe bude snášet i špatné zacházení, ohledně 1.0 Sce vs 1.0 MPI jsou tyto motory velmi podobné výkonem, Sandero má delší pětku takže na dálnici má menší otačky.
Jinak resume bylo jasné:
- prostornější
- lépe žehlí nerovnosti
- daleko útulnější interiér, dokonce sedadla jsou už dobrá(Sandero I nic moc)
- CENA, za stejnou cenu v Sanderu dostaneš mnohem lepší výbavu i vizáš

Jinak pěkná recenze je i na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=qgJ7BCBKSQM&t=3s
nebo https://www.youtube.com/watch?v=moxhO7IWvvU
taky moc pěkná recenze ale v angličtině: https://www.youtube.com/watch?v=IqLbpPWRf38
reagovať
sparcoo
počet príspevkov3
dátum registrácie11.02.2021
Piatok 12.02.2021 10:56, RE: RE: RE: RE: Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný
citácia:
reakce na: BobanHTP, 12.02.2021 10:41 (Ahoj, nevím jak tady dostat ob ...)


Moc děkuju
Takže resume: vyplatí se tedy připlatit a pořídit Sandero s TCe 90. Jedná se o blbuvzdorný motor a nejspíš to bude poznat i ve výkonu oproti Fabii?
Teď ještě volba benzín/plyn? Pro ten malý nájezd bude asi lepší benzín.

Jaký je u Dacie servis (cena?), zvládnou opravy i mimo autorizovaný servis?

Jinak teď kdybych hledal alternativu právě k té Fabii, šel bych raději do i10.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 12.02.2021 12:56, RE: RE: RE: RE: RE: Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný
citácia:
reakce na: sparcoo, 12.02.2021 10:56 (Moc děkujuTakže resume: vyplat ...)

Zdravím,
na rovinu Hyundai i10 nedosahuje praktičnosti a prostornosti Fábie, je tam rozdíl dle mého i v kvalitě a hlavně Škoda má blbuvzdorné motory 1.0 MPI (bez turba základ) a 1.0 TSI s turbem, přímovstřikový. Hyundai rovněž nepatří mezi nejlevnější servisně, musíte tam jezdit pět let a záruka u korejců je ošemetná věc - o reklamaci totiž rozhoduje jakási jejich komise, která má za cíl jediné - šetřit

Výkonově 1.0 TSI jede výborně stejně jako 1.0 Tce od Dacie. Servisně zrovna u Fábie je Škoda jen mírně dražší nez Sandero, díly jsou na tom podobně, jen Sandero už má LED světla v základu a ty stojí přes 10tis.kč jedno.

LPG lze naistalovat pro 1.0 MPI (což je základní atmosférícký motor nepřímého vstřiku a plyn dobře snáší), ale rovněž do 1.0 TSI, kde instalace stojí přes 30000kč.

Mnohem lepší varianta je Sandero s továrním LPG a to z jednoho důvodu - výrobce upravuje některé namáhané části v motoru, aby snesly vyšší teploty a máte to celé v záruce.
Skladovky má Dacia přímo na svých stránkách:
https://skladove-vozy.dacia.cz/nove-sandero/?filters=fuel:lpg&order=final-price&limit=10

Ohledně toho VW Pola, ano je dražší a dává smysl jen jako mladá ojetina. Navíc s LPG přijdete o případnou záruku na vůz.
reagovať
martin stern
počet príspevkov4
dátum registrácie10.05.2015
Sobota 13.02.2021 10:50, RE: Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný
citácia:
reakce na: sparcoo, 11.02.2021 12:06 (Dobrý den, vybírám auto pro 3 ...)


Dobrý den, sousedi mají podobný rozpočet a také shání malé auto, také uvažovali o Sanderu, ale teď si zřejmě vybrali Mitsubishi Space Star. Mám za ně dotaz. O kolik je Space Star menší, než Fabie a je to vůbec auto vhodné pro rodinu? Oni víceméně jen jezdí do práce šest kilometrů a žádní velikáni taky nejsou...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Nedela 14.02.2021 20:53, RE: RE: Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný
citácia:
reakce na: martin stern, 13.02.2021 10:50 (Dobrý den, sousedi mají podobn ...)

Dobrý den, Spacestar je minivůz, je mnohem menší, měné odhlučněný a "levnějším" vozem, než je Fábie nebo Sandero. Celkový pocit z kabiny, prostoru, použitých materiálů atd. je prostě níž..

Minivůz má své klienty, zpravidla "singl" lidé nebo páry, co nemají děti a nejezdí delší trasy.
Pro ostatní za mě bych všem radil všemi deseti vzít skladovku nebo roční Fábii nebo Sandero v benzínu..
reagovať
Mi26
počet príspevkov4
dátum registrácie16.02.2021
Streda 17.02.2021 00:32, RE: Menší auto, do 300 tisíc, nejsem náročný
citácia:
reakce na: sparcoo, 11.02.2021 12:06 (Dobrý den, vybírám auto pro 3 ...)


Nové Sandero nebo Š-Rapid
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.