0
späť
 

diskuze k tématu: Menší auto do 100k

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, korejská vozidla
Emrys
počet príspevkov1
dátum registrácie28.05.2017
Nedela 28.05.2017 15:46, Menší auto do 100k
Zdravím.

Právě u mě nastalo období, kdy jsem si našetřil konečně nějaké peníze a rád bych si koupil své první vlastní auto a upřímně tápu v tom jaké.

Mám řidičák chvíli, 2 roky, auto bych chtěl nejlépe nějaké univerzální, jelikož budu hodně jezdit ve městě (Brno, Praha) a sem tam i po lokálkách, cca jednou za dva týdny 300km tam a zpět s tím, že ke konci roku pak spíše každý druhý den nájezd circa 60km a jednou za měsíc nějaký výlet plus mínus 600km tam a zpět.

Co jsou mé priority, tak aby auto nebylo starší jak 2010, nejlépe o kousek mladší, pokud by to bylo možné. Spotřeba ideálně pod 6 litrů, čím méně, tím samozřejmě lépe. A vůbec bych se nebránil nějakému menšímu autu jako jsou nové Škoda Fabia nebo třeba takový Hyundai i20, nicméně netuším, zda jsou taková auta v dobrém stavu vůbec reálná do rozpočtu 100.000,- Kč.

Budu rád za jakékoliv typy, nějaké další preferované požadavky nemám, na značce mi nijak moc nezávisí, jestli benzin nebo deasel, je mi taky fuk, takže to nechávám ve Vaší režii. Možná bych jen uvítal auto s nějakým modernějším vzhledem, co se neokouká, ale to předpokládám, že už by měla být převážná většina vyr. po 2010. A je to jen takový bonůsek, určitě ne jedna z priorit.

Předem mnohokrát děkuji!
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Nedela 28.05.2017 18:39, do 100k
Ahoj,

doporučím ti to, do čeho bych šel já, kdybych byl na tvém místě: Renault Clio nebo Thalia s benzínovým motorem 1.2, což je povedený motor a karoserie má dobrou antikorozní ochranu, myslím že je to nejlepší volba.

Dále se nabízí Fiat Panda, což také není špatná volba.

Na Škodu Fabii a celý koncern bych zapoměl, protože jediný bezproblémový motor z té doby je 1.4 16V, na což s tvým rozpočtem nedosáhneš. V korejcích se nevyznám.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Nedela 28.05.2017 22:40, Došetřit cca 10,15tis.kč, stojí to za to :-)
Ahoj, zkusil bych ještě chviličku šetřit, protože kolem 110tis.kč u je z čeho vybírat.
- Ford Fiesta 1.25 ->spolehlivé a pořád pohledné auto, dokonce pohodlné
- Opel Corsa 1.2 -> velmi komfortní auto, příjemně se řídí, naprosto stačí na tvoje účely
- Jak psal Humusus určitě platí i za mě, tj. Renault Clio 1.2
- Ford Fusion 1.25/1.4 - trochu krabice, ale nekazí se a vyšší posez není k zahození ve městě
- Můj kamarád si chválí Fiat Punto 1.2/1.4 ale nemohu posoudit, neřídil jsem jej
- Hyundai i20 nedosahuje spolehlivosti ix20 natož i30, těžko radit, náhradní díly jsou předražené
- Možná bych zkusil pohledat poslední ročník R.Megane II 1.4/1.6, ten komfort na delších cestuách a pocit bezpečí stojí za to
- NEBRAT HTP motory ani první generaci motorů 1.2 TSI ! (Fábie, Polo, Ibiza, Fox atd..)
reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Utorok 30.05.2017 11:08, 1,2
Mé nároky na vůz jsou spíš nízké,ale rozhodně bych nechtě jezdit s motorem 1,2 300 km vzdálenosti a zrovna tak mezi Brnem a Prahou a už vůbec ne v Thalii.nejspíš by to chtělo slevit z nároků na stáří auta.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Utorok 30.05.2017 11:41, re: 1. 2 .
v tom bych problem nevidel, je to jednou za 14dni, zalezi na zhyckanosti ridice, napr. znamy jezdi rocne 40 tis. km ve fabii 1.2 htp.
A jelikoz je to prvni auto, tak lepe zachovale clio nez ojezdena stocenina vyssi tridy, se kterou budou jen problemy
reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Utorok 30.05.2017 12:36, RE: re: 1. 2 .
Humusus napísal:
v tom bych problem nevidel, je to jednou za 14dni, zalezi na zhyckanosti ridice, napr. znamy jezdi rocne 40 tis. km ve fabii 1.2 htp. A jelikoz je to prvni auto, tak lepe zachovale clio nez ojezdena stocenina vyssi tridy, se kterou budou jen problemy


Ono stočené může být i zánovní auto.Synova přítelkyně koupila před třemi lety Fabii tdi 74 kw dovezenou z Itálie,údajně 360 000 km za 40 000 kč,Auto jezdilo ve školní dni Lukavec-Pelhřimov a zpět zhruba 70 km,občas nějaký ten výlet,na hory a pod.,nějaké ty menší problémy byly,měnil jsem jim startér,zakoupen na vrakovišti za 800 kč,stahovačku okna rovněž z vrakoviště,bratr jí opravoval něco na přední nápravě,nedávno auto prodáno s nájezdem přes 400 000 km už teda dost opotřebované,nicméně nikdy se neplánovaně nezastavilo a stále to jelo,jak k ohni.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.