0
späť
 

diskuze k tématu: Koupě nového vozu Fabia/Rapid

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
H0nz@
počet príspevkov2
dátum registrácie21.08.2016
Nedela 21.08.2016 13:55, Koupě nového vozu Fabia/Rapid
Dobrý den,
rodiče přemýšlí o koupi nového auta. Konkrétně se jedná o Fabii 3.gen. a nebo nového rapida(spaceback). Roční nájezd je u nich velice malý, proto benzin. Otázka ale je, jaký motor. Nechcou a ani nepotřebuji nic silného (momentálně felicie 55kW), proto se jim vcelku libí varianta 1.2 TSI 66kW (viděl jsem i 1.2 TSI 63kW - v čem je rozdil? ). Otázka je, jak je na tom motor s konstrukci, má řemen? a nebo řetez? co je lepší? Četl jsem, že se řetez je a prd a praskal, je to s teď s remenem lepší? po kolik tis. km by se měli dělat rozvody a na co si dát celkově pozor při provozu? A lepši si zvolit fabii nebo rapida spaceback? Nebo je to vcelku jedno a vzít co má lepší vybavu? Auto bude rok, max. 2 staré. Děkuji mockrát za rady. Hezký den.
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Nedela 21.08.2016 17:53, RE: Koupě nového vozu Fabia\Rapid
H0nz@ napísal:
Dobrý den,rodiče přemýšlí o koupi nového auta. Konkrétně se jedná o Fabii 3.gen. a nebo nového rapida(spaceback). Roční nájezd je u nich velice malý, proto benzin. Otázka ale je, jaký motor. Nechcou a ani nepotřebuji nic silného (momentálně felicie 55kW), proto se jim vcelku libí varianta 1.2 TSI 66kW (viděl jsem i 1.2 TSI 63kW - v čem je rozdil? ). Otázka je, jak je na tom motor s konstrukci, má řemen? a nebo řetez? co je lepší? Četl jsem, že se řetez je a prd a praskal, je to s teď s remenem lepší? po kolik tis. km by se měli dělat rozvody a na co si dát celkově pozor při provozu? A lepši si zvolit fabii nebo rapida spaceback? Nebo je to vcelku jedno a vzít co má lepší vybavu? Auto bude rok, max. 2 staré. Děkuji mockrát za rady. Hezký den.


doporučuji
http://auto.idnes.cz/problemy-motoru-tsi-0li-/automoto.aspx?c=A121111_220546_automoto_fdv
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 22.08.2016 11:06, RE: Koupě nového vozu Fabia\Rapid
H0nz@ napísal:
Dobrý den,rodiče přemýšlí o koupi nového auta. Konkrétně se jedná o Fabii 3.gen. a nebo nového rapida(spaceback). Roční nájezd je u nich velice malý, proto benzin. Otázka ale je, jaký motor. Nechcou a ani nepotřebuji nic silného (momentálně felicie 55kW), proto se jim vcelku libí varianta 1.2 TSI 66kW (viděl jsem i 1.2 TSI 63kW - v čem je rozdil? ). Otázka je, jak je na tom motor s konstrukci, má řemen? a nebo řetez? co je lepší? Četl jsem, že se řetez je a prd a praskal, je to s teď s remenem lepší? po kolik tis. km by se měli dělat rozvody a na co si dát celkově pozor při provozu? A lepši si zvolit fabii nebo rapida spaceback? Nebo je to vcelku jedno a vzít co má lepší vybavu? Auto bude rok, max. 2 staré. Děkuji mockrát za rady. Hezký den.


Ahoj
1. Fábie III gen. - 1.2 TSI je už řady E211 s rozvodovým řemenem, který zatím nevykazuje problémy. Motor 1.2 TSI 66kw stačí na vše i cestu do Chorvatska Fábie III má vzadu málo místa na nohy, pokud rodiče občas vozí dospělé i vzadu, určitě vzít Rapid. F3 má také nižší strop, takže pro dlouhány rovněž nepříjemný posed a to i vpředu(stísněný pocit). F3 má rovněž lacinejší spodní část palubky, opravdu to vypadá jak ze Škody 120L. F3 hatchback má docela malý kuft (320l), Spacebak má přes 400l. Co se týká jízdních vlastností, Rapid má mnohem větší rozvor kol, což dává větší stabilitu nejen na dálnici, ale např. v zimě na kluzkém povrchu.

2. Rapid Spaceback 1.2 TSI - do června 2015 se dodával s předešlou generací motoru TSI, takže má rozvodový řetěz, jenže už ten široký, který problémy nemá. Nyní už Rapid má stejné motory jako Fábie, tj. s rozvodovým řemenem. Rapid Spacebak je celkově prostornější v interiéru, tak v podélném směru, v tmavé barvě palubky působí decentněji. Jak jsem již psal má 400l kuft a hlavně delší rozvor, což mu dává mnohem stabilnější pocit při jízdě na dálnici nebo na kluzkém povrchu zimě. U Rapidu bych volil výbavu Fresh a doplatil bych 2000kč za prodlouženou záruku. Pro nenáročného řidiče je to výbava až nad hlavu (litá kola, výhřívaní předních sedadel, park. senzory, LCD displej atd..)

Rapid Spaceback měl ale za svou dobu spoustu malých chyb, které Škoda odstraňovala, ať už příliš tvrdý podvozek nebo problém s vodou, která zůstávala ve dveřích(do 2015) a nebo ze začátku přestřelená cena za velmi strohý a nevybavený vůz...
Proto bych jako ojetinu Rapid nejspíše nebral, jen jako nový. U Fábie od začátku takové problémy nebyly, podvozek byl dobře naladěný, voda nikde nezůstávala...
Ojetina má ale i tak ještě jeden problém a to je prodloužený interval výměny oleje = jinými slovy "jak si zničit motor dobře a rychle". Proto bez pardónů olej měnit co max rok/15000km a rozvodový řemen preventivně vyměnit po cca 120tis.km.

3. Jinak existuje ještě jedno velmi spolehlivé a prostorné auto v segmentu B a to je Honda Jazz, nesmrtelný motor, prostorný vůz s dobrou výbavou. Stojí sice cca 350tis. kč, ale auto prakticky zdědí ještě vnoučata Viděl jsem např. v Auto Jarov skladovky v akci, tak možná zkuste i toto
reagovať
H0nz@
počet príspevkov2
dátum registrácie21.08.2016
Utorok 23.08.2016 16:43, děkuji
Ahoj, moc děkuji za rady. Rodičům sdělím tvé info a ještě co jsem našel a najdu a doufám, že zvolí tak, že budou maximálně spoko. Ještě jednou moc děkuji.
Hezký den :)
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.