0
späť
 

diskuze k tématu: Seat Leon X-Perience 1.6 TDI: Spořivý dobrodruh

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Streda 01.04.2015 11:25, Motor
Teď jsem absolvoval služebku v Octavii s 1.6 TDi a jsem z projevu motoru naprosto zklamaný. Auto 3 roky staré na tacho 100 tisíc. Na palubě 4 chlapi + bagáž na 1 noc v hotelu. Motor prostě nejede, odezva na plyn dlouhá (asi vliv malého obsahu v kombinaci s větším dmychadlem), tah jen chvilku, pak už jen kravál. Spotřebu měl kolega 6,1 dle PP, takže žádný velký zázrak.
Troufám si říct, že s předchozí 1.9 TDi (rovněž 77 kW) se mi jezdilo o dost lépe.
Očekávám, že v Seatu bude stejný motor, jen naladěna o 5% více, ale to asi nebude mít na jízdní projev zásadní vliv.
Docela by mě zajímaly názory ostatních, na downsizing TDi. Je to jen můj pocit nebo jsem měl špatně zajetý kus?
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Streda 01.04.2015 11:37, RE: Motor
David V napísal:
Teď jsem absolvoval služebku v Octavii s 1.6 TDi a jsem z projevu motoru naprosto zklamaný. Auto 3 roky staré na tacho 100 tisíc. Na palubě 4 chlapi + bagáž na 1 noc v hotelu. Motor prostě nejede, odezva na plyn dlouhá (asi vliv malého obsahu v kombinaci s větším dmychadlem), tah jen chvilku, pak už jen kravál. Spotřebu měl kolega 6,1 dle PP, takže žádný velký zázrak. Troufám si říct, že s předchozí 1.9 TDi (rovněž 77 kW) se mi jezdilo o dost lépe. Očekávám, že v Seatu bude stejný motor, jen naladěna o 5% více, ale to asi nebude mít na jízdní projev zásadní vliv. Docela by mě zajímaly názory ostatních, na downsizing TDi. Je to jen můj pocit nebo jsem měl špatně zajetý kus?


V Octě 1,6 Tdi jsem jel jenom párkrát, ale kolega ji používal 5 let jako služební auto. Pokud vím, tak v novinářské obci panuje názor, že motor je docela dobrý a snaživý, ale totálně ho zabíjí dlouhé převody. S tím souhlasím po těch pár projížďkách já a po pěti letech užívání i kolega...
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Streda 01.04.2015 11:49, RE: Motor
KoobaS napísal:
David V napísal:
Teď jsem absolvoval služebku v Octavii s 1.6 TDi a jsem z projevu motoru naprosto zklamaný. Auto 3 roky staré na tacho 100 tisíc. Na palubě 4 chlapi + bagáž na 1 noc v hotelu. Motor prostě nejede, odezva na plyn dlouhá (asi vliv malého obsahu v kombinaci s větším dmychadlem), tah jen chvilku, pak už jen kravál. Spotřebu měl kolega 6,1 dle PP, takže žádný velký zázrak. Troufám si říct, že s předchozí 1.9 TDi (rovněž 77 kW) se mi jezdilo o dost lépe. Očekávám, že v Seatu bude stejný motor, jen naladěna o 5% více, ale to asi nebude mít na jízdní projev zásadní vliv. Docela by mě zajímaly názory ostatních, na downsizing TDi. Je to jen můj pocit nebo jsem měl špatně zajetý kus?
V Octě 1,6 Tdi jsem jel jenom párkrát, ale kolega ji používal 5 let jako služební auto. Pokud vím, tak v novinářské obci panuje názor, že motor je docela dobrý a snaživý, ale totálně ho zabíjí dlouhé převody. S tím souhlasím po těch pár projížďkách já a po pěti letech užívání i kolega...


Ano, to je další věc. 50 se na 4-ku nedá jet ani po rovině, ten motor protestuje - na 3-ku točí skoro něco přes 1800, ano dá se, ale ten kravál.... Ta dlouhá almara ještě zvýrazňuje jeho nedostatečný výkon.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Streda 01.04.2015 13:03, RE: Motor
KoobaS napísal:
David V napísal:
Teď jsem absolvoval služebku v Octavii s 1.6 TDi a jsem z projevu motoru naprosto zklamaný. Auto 3 roky staré na tacho 100 tisíc. Na palubě 4 chlapi + bagáž na 1 noc v hotelu. Motor prostě nejede, odezva na plyn dlouhá (asi vliv malého obsahu v kombinaci s větším dmychadlem), tah jen chvilku, pak už jen kravál. Spotřebu měl kolega 6,1 dle PP, takže žádný velký zázrak. Troufám si říct, že s předchozí 1.9 TDi (rovněž 77 kW) se mi jezdilo o dost lépe. Očekávám, že v Seatu bude stejný motor, jen naladěna o 5% více, ale to asi nebude mít na jízdní projev zásadní vliv. Docela by mě zajímaly názory ostatních, na downsizing TDi. Je to jen můj pocit nebo jsem měl špatně zajetý kus?
V Octě 1,6 Tdi jsem jel jenom párkrát, ale kolega ji používal 5 let jako služební auto. Pokud vím, tak v novinářské obci panuje názor, že motor je docela dobrý a snaživý, ale totálně ho zabíjí dlouhé převody. S tím souhlasím po těch pár projížďkách já a po pěti letech užívání i kolega...

Pod tohle se mohu jen podepsat. Motor naprosto devalvuje použitá dlouuuhá 5° převodovka. S 1,9 TDI PD se opravdu jezdilo lépe, jen mě po cca 40 minutách jízdy a min 2 hodiny po delší jízdě bolela hlava z hluku motoru ( nepříjemný nízkofrekvenční zvuk). A po zkušenostech s firemním parkem musím říct, že ani dlouhodobá odolnost není u 1,6 TDI nic moc - po překročení cca 180 tis km se motory začaly dost sypat stran různých čidel a příslušenství.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.