0
späť
 

diskuze k tématu: Seat leon vs Ford focus

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla
vita09
počet príspevkov2
dátum registrácie28.01.2015
Nedela 08.03.2015 12:04, Seat leon vs Ford focus
Dobrý den, prosím o radu. Po dlouhém vybírání mi vykrystalizovali dva automobily. Můj roční nájezd km je opravdu malý, kolem 6tis kilometrů. Rozhoduji se mezi seatem leon 1m rv. 2005 a ford focusem II hatchback. Preferuji benzín, nesjpíše 1.6. cena kolem 120 tis. Stále se nemůžu rozhodnout. V seatu vidím větší kvalitu automobilu jako takového. Na druhou stranu ford se dá sehnat mladší za stejné peníze co leon, což je velké lákadlo. Spousta lidí v okolí mi říká, že forda by nechtěli. Jsou opravdu na místě tyto pomluvy o kvalitě fordů? Také by mne zajímalo, jaký automobil bude finančně náročnější na cenu náhradních dílů.
Předem děkuji za odpověd
reagovať
Martin Srb
počet príspevkov45
dátum registrácie13.04.2012
Nedela 08.03.2015 19:46, Ceny ND
Cena náhradních dílů i servisních prací je jasné plus pro Forda má jedny z nejnižších neli nejnižší, pokud počítáme stejnou kategorii a rok výroby. Leon 1M je generačně starší než FoFoII.

Plusy pro Focus: mladší auto, lepší jízdní vlastnosti, více místa na zadních sedadlech. Dvojka už nemá takové potíže s korozí jako měla jednička u 1.6 je kratší převodkva oproti jedničce a točí při dálničních 130km cca 4000otáček, tím vzrůstá spotřea i hluk, ale u vašeho nájedz se ta jedna dvě cesty po dálncii za půl roku dají přežít bez problému.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.