0
späť
 

diskuze k tématu: Který vůz kombi nebo sedan do 200000?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní
meksp
počet príspevkov4
dátum registrácie28.05.2016
Štvrtok 18.06.2020 00:06, Který vůz kombi nebo sedan do 200000?
Zdravím, původně jsem si chtěl koupit od známého Hyundai i40 1.7CRDi, jenže nakonec ke koupi nedošlo.
Takže bych potřeboval poradit, protože co se týče automobilů jsem laik, hledám náhradu s podobnými parametry a požadavky na vůz což nejsou nějak veliké: rozpočet celkově se vším(opravy, nutné investice) do 200000, kombi popřípadě sedan, spotřeba cca 6-9l/100, okolo 80kw výkon, spíše naftu jelikož budu jezdit delší trasy(okresky, dálnice, výlety), rok min. 2007

Jako vhodní kandidáti mě zaujali tyto vozy Opel insignia 2.0, Opel Astra 1,7 CDTi, Seat Leon 1.6 TDI, VW Golf 1.6TDI (2.0TDI) rád si přečtu i jinou nabídku aut co byste mi mohli doporučit. Děkuji za vaše rady a tipy. Předtím jsem měl Ford Focus 1.6 hatchback a nebyl jsem moc spokojen a nevyhovoval mi, takže Ford už asi nechci.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 18.06.2020 11:19, RE: Který vůz kombi nebo sedan do 200000?
citácia:
reakce na: meksp, 18.06.2020 00:06 (Zdravím, původně jsem si chtěl ...)

Ahoj, velmi doporučiji koupit si poslední speciál od Světa Motorů, kde dokonce i 2.0 TDI CR může fatálně selhávat, pokud se včas nezačnou doržovat jisté servisní úkony.
Proto nakonec jistější volba může být 1.6 TDI, bez longoil intervalu. Za mě bych volil Golf nebo Jettu, nabízí zdravý poměr prostoru/obratnosti/kvality a ceny servisu.

Ford, speciálně díky Mondeu 2011-2014 nabízí asi nejjistější dieslovou techniku s motorem 2.0 TDCi . Jinak ten samý motor se dával i do Focusu III. Obecně Mondeo z uvedených let je velmi fortelné auto, kde chybu moc udělat nejde, pokud seženeš poctivý kus.

Ohledně Oplího 2.0 CDTi, nejsou na něj stížnosti, ale pro jistotu bych si pozjišťoval ceny dílů jako FAP filtr, EGR ventil, vstřiky apod. Insignii dlouho měl i můj kamarád a zlobil jen náhon 4x4, což asi neplánuješ kupovat(nedoporučuji).

Menší 1.7 CDTi od Isuzu má můj soused o pár domků vedle v Zafiře II a je velmi velmi spokojený se spolehlivostí. Redakce SM jen varuje, že po roce 2012 příšlo pár vylepšení, které už trochu motor zesložiťují(nevím přesně co).
Motor 1.6 CDTi v Astře J je kontraverzní, někomu funguje dobře, někdo se trápí. Při velkých nájezdech prý odchází turbo. Pro ojetinu bych volil raději ty výše uvedené motory v dieslu.

Kdbybys netoužil po výkonu, tak lze všemi deseti doporučit Toyotu Auris 1.4 D-4D, která patří mezi nejspolehlivější diesly s malým objemem. Auris ale nesedí každému a zaměřil bych se i na hlučnost při testovací jízdě.

Co bych ještě doporučil vyzkoušet?
1. Peugeot 508 se skvělým motorem 2.0 HDI. Pestrá nabídka ojetin, ceny příznivé, opět bych hledal nejdříve u dealerů vůz s jasnou servisní historií. Mě 508 fascinuje pohodlím, ale i stále krásným interiérem.

2. Renault Megane III 1.5 DCi/1.6DCi - za mě podařené motory, komfortní podvozek a odolný FAP filtr. Megane má své mouchy, ale jako celek slouží dobře a nabízí komfortní svezení.
Jednašestka už jede velmi dobře, pocitově jak některé dvoulitry konkurence a je kultivovaná. Zvážil bych přišetřit na Megane IV, protože zpracování a interiér jsou o dvě třídy lepší, v tom šel Renault do sebe a podařilo se.

Snad tu chlapi poradí je těžké občas něco vůbec hodnotit.
Uvedu příklad můj kamarád a kolega má Renault Laguna II 1.9 Dci 2006, najeto přes 400 000km s původním turbem(jednou měněno těsnění), vstřiky i FAP fitrem(jednou umělě vypalován). Nejvíce se měnily podvozkové díly, ale jinak nic fatálního a je bez koroze
reagovať
meksp
počet príspevkov4
dátum registrácie28.05.2016
Štvrtok 18.06.2020 19:54, RE: RE: Který vůz kombi nebo sedan do 200000?
citácia:
reakce na: BobanHTP, 18.06.2020 11:19 (Ahoj, velmi doporučiji koupit ...)


děkuji za velmi podrobný popis a rady, ale Toyotu Auris můžu rovnou vyřadit jak říkáš někomu nemusí sedět a já jsem zrovna ten dotyčný, které mu Auris opravdu nesedl měla ho bývalá přítelkyně občas jsem ho řídil a nebylo to prostě ono co bych chtěl .

Opel Astra 1.7 nebo 2.0 se mi asi jeví jako nejlepší kandidát a hned nejspíš v závěsu VW Jetta, ale budu rád pokud uvidím třeba i od jiných uživatelů rady jaké oni mají s zkušenosti s určitými vozy a třeba se ještě poohlédnu i po jiném autě, než jen s výše zmíněnými.

Ještě mě napadájí otázky když bych se rozhodl pro tu Astru/insigniu, jettu jaký rok a kolik najeto kilometrů je tak rozumné, aby auto aspon vydrželo nějaký ten delší čas cca třeba 7let (vím, že počet najetých km je skoro vždy stočený, ale snad mi rozumíš jak to myslím)
reagovať
meksp
počet príspevkov4
dátum registrácie28.05.2016
Štvrtok 18.06.2020 21:08, RE: RE: RE: Který vůz kombi nebo sedan do 200000?
citácia:
reakce na: meksp, 18.06.2020 19:54 (děkuji za velmi podrobný popis ...)


tak po zjištění, že jetta se u nás skoro neprodává asi musím zvolit jiný vůz
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 18.06.2020 23:19, RE: RE: RE: RE: Který vůz kombi nebo sedan do 200000?
citácia:
reakce na: meksp, 18.06.2020 21:08 (tak po zjištění, že jetta se u ...)

Ahoj, Jettu Ti opraví běžný servis, je to Golf s kufrem a ne ledajaký, Jetta je velmi pohodlná, dle mého i nadčasová, lépe odhlučněná, než Škodovky. Ale souhlas, koupil bych ji spíše v Německu u dealera a splnou servisní historií...
https://www.mobile.de/cz/osobn%C3%AD-v%C5%AFz/volkswagen-jetta/vhc:car,srt:price,sro:asc,ms1:25200_16_,frn:2012,slt:dealer,ful:diesel,mlx:125000,cli:automatic_climatisation,dmg:false,fsh:true

Jinak ohledně Astry J, doporučuji perfektní článek na auto.cz
https://www.auto.cz/ojety-opel-astra-j-p10-tezky-nebo-spis-bytelny-120275
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.