0
späť
 

diskuze k tématu: Kolik vydrží motory 1.2 TSI

kategórie zaradenia témy: poradna, ostatní, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
luber
počet príspevkov2
dátum registrácie24.10.2006
Štvrtok 18.10.2012 17:20, Kolik vydrží motory 1.2 TSI
Koupil jsem před 1,5 rokem Seat Altea 1.2 TSI s tím, že to snad něco vydrží. Hned po 15tkm mi museli vyměnit rozvodový řetěz, po dalších asi 8tkm odešla vodní pumpa. Na můj vkus docela píská turbo. Prý je to normální a 1.4 to dělá ještě více. Blíží se konec záruky a já přemýšlím jestli si ho nechám a to hlavně kvůli motoru. Kolik tak asi vydrží?
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Piatok 19.10.2012 09:10, Nelze odpovědět
Na tento dotaz bohužel nelze jednoznačně odpovědět. Výrobce si drží pod pokličkou dimenze motoru a zatím není dostatečně dlouhá doba, aby se ukázalo, co motory snesou v praxi. Zatím si ovšem nevedou vůbec dobře. Problémy s rozvody míří motoru přímo na komoru a trochu se obávám, že výměna je zatím pouhé odsunutí problému mimo záruku (ale to je moje spekulace). Chladicí čerpadlo bych s motorem nespojoval, i když tady je čerpadlo speciální, které umožňuje prohřátí hlavy motoru tím, že je mu uzavírán výtlak a kapalina prvních několik minut motorem neproudí. Také má motor 2 termostaty, které udržují rozdílné teploty hlavy a bloku. Není to zásadní položka. Turbodmychadlo zrovna tak. Jeho životnost nejvíce závisí na používání a pod tím je schováno důkladný prohřev před zátěží, dochlazení po zátěži a hlavně olej dle specifikace výrobce a raději kratší interval výměny. Pokud chcete mít jistotu, tak si nechte před koncem záruky změřit tlaky na motoru a pokud budou nízké (motor bude unavený) nebo se budou významě lišit tlaky v jednotlivých válcích, tak tento stav rozhodně reklamujte. Pokud budou hodnoty odpovídající novému motoru, pak máte jistotu, že alespoň blok s hlavou je snad navržen dobře.
Bohužel nic lepšího v tuto chvíli neporadím.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.