0
späť
 

diskuze k tématu: Rodinný vůz kolem 100 tisíc automat

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Joohny_Loo5er
počet príspevkov1
dátum registrácie10.01.2019
Štvrtok 10.01.2019 15:27, Rodinný vůz kolem 100 tisíc automat
Dobrý den. Rád bych vás požádal o vaše názory a tipy. Sháníme nějaký spíše menší rodinný vůz. Klidně by nám stačila asi i nějaká octavia v sedanu. Combi se nebráníme. Nechceme zase žádnou šílenost typu autobus. Mondeo v combi už nám přijde taky zbytečné. Manželka ale trvá na automatu, což dost zužuje výběr. Nájezd nic velkého nebude. Město, okresky, atp. Denně jezdit patrně nebudeme. Výjimečně bychom mohli vyrazit někam na delší trasu na dovču. Už toho prošel mraky a už jsem docela otrávený. Já bych se přikláněl k benzínu kvůli nižším nákladům na údržbu a taky víc koresponduje s naším používáním auta (spíš kratší trasy). Budu vděčný za jakoukoli radu nebo i tip na konkrétní inzerát. Děkuju
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 11.01.2019 12:33, RE: Rodinný vůz kolem 100 tisíc automat
citácia:
reakce na: Joohny_Loo5er, 10.01.2019 15:27 (Dobrý den. Rád bych vás požáda ...)


Ahoj, za 100tis.kč najít kombík třídy C a výše ve slušném stavu je už samotný problém, s automatickou převodovkou téměř neřešitelný, bez velkých investic.
Nemyslím to špatně, 100tis.je málo i na Ford Focus II facelift v dobrém stavu, natož na Mondeo nebo Octávii. Pokud žena trvá na automatu, budete muset přišetřit s velkou pravděpodobností.

Z těch starších automatů co mají kamarádi můžu uvést:
- Honda Accord 2.0i benzín v automatu cca rok 2004+, ale cenově nevím, jestli to vyjde.
- Fiat Croma 1.9 JTD v automatu(japonský Aisin), tam se možná dostaneš i nad rok 2006, diesel je podařený, benzíny neznám, snad někdo poradí více
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Piatok 11.01.2019 12:47, RE: Rodinný vůz kolem 100 tisíc automat
Chtějí něco menšího než Mondeo, nevím proč jim radit Cromu a Accorda. Stejně jako diesela na ježdění po městě. 15 let starému Japonci bych se taky vyhnul, s věkem budou odcházet i jiné věci než spotřebák a to se může prodražit.

Fabia II kombi 1.6 16V, automat Aisin, do města a okolí stačí, do 150 000 seženete.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 11.01.2019 13:54, RE: RE: Rodinný vůz kolem 100 tisíc automat
citácia:
reakce na: vavrisimo, 11.01.2019 12:47 (Chtějí něco menšího než Mondeo ...)


Chtěl jsem, aby tazatel měl i radost z jízdy, což mi Fábie II po dobu šesti let. co jsem ji měl, nedala Ale jsou lidé, kterým Fa2 vyhovuje, proč ne. Možná Roomster je zajímavější, teda alespoň pro mě byl díky podvozku v lepší užitné hotnotě.
Všemi deseti bych doporučil Golf V 1.6 MPI s aisinou, ale zase letí cena výš
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Piatok 11.01.2019 14:44, RE: RE: RE: Rodinný vůz kolem 100 tisíc automat
Rozumím, tazatel ale chtěl něco menšího na ježdění kolem komína s automatem a za napjatého rozpočtu, na to mi víc sedí Fabka/Roomster, než starý Accord nebo dieselová Croma.

Ta 1.6 s Aisinem by měla být povedená kombinace, zajímá mě jestli někdo doporučí něco dalšího, vypadá to, že se nevyhnu nákupu druhého auta do města a taky chci benzín+automat, i když za trochu jiné peníze.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.