0
späť
 

diskuze k tématu: Rodinné auto do 400 tis

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Asfalt
počet príspevkov2
dátum registrácie29.08.2019
Piatok 30.08.2019 10:16, Rodinné auto do 400 tis
Dobrý den, nemáte nějaké tipy na auto pro čtyřčlennou rodinu? Nájezd 15 000 km ročně, staré max 4-5 let, hodně poskakování do školky, do práce, do obchodu. Dlouhé trasy jen párkrát za rok na dovolenou. Ideálně manuál a aby bylo auto co nejvíce spolehlivé a vydržela tak dalších 10 let. Větší kufr vítaný. Líbí se mi Mazdy, ale mám strach z přímého vstřikování a zabývat se aditivy se mi taky neche. Napadá mě toyota auris 1.6 valvematic kombi nebo suzuki vitara 1.6 vvt. Nějaké další tipy?
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 30.08.2019 10:39, RE: Rodinné auto do 400 tis
citácia:
reakce na: Asfalt, 30.08.2019 10:16 (Dobrý den, nemáte nějaké tipy ...)


Takový dotaz se tu v poslední době řešil několikrát.
Půjde sehnat zánovní Mégane IV s motorizací 1,6 SCe - atmosférický čtyřválec s nepřímým vstřikem a původem v nissanu-
Fiat Tipo buď s atmosférickou 1,4, nebo přeplňovanou 1,4 TJET - obě mají nepřímý vstřik
Mohla by se objevit předchozí generace focusu s atmosférickou 1,6.
Mrknul bych určitě i na hondu civic Tourer 1,8.
Obecně u aut této velikosti a konfigurace platí, že si je kupují spíš soukromí majitelé a ti neprodávají auta tak brzo, ale chtějí si je nechat třeba 10 let. Není tedy moc z čeho vybírat.
Nicméně za 400 tisíc už lze koupit nový kombík nižší střední třídy - pro většinu rodin naprosto dostatečný - byť třeba s oturbenou benzínovou malorážkou. Jede to líp než atmosféry, obvykle to má lepší spotřebu, a když se člověk od začátku stará dobře, tak taky vydrží hodně. Ale je fakt, že je tam pár omezení - vadí krátké trasy, chce to kvalitní palivo a zkrátit servisní interval...
reagovať
Petr S
počet príspevkov1244
dátum registrácie28.11.2008
Piatok 30.08.2019 11:57, RE: Rodinné auto do 400 tis
citácia:
reakce na: Asfalt, 30.08.2019 10:16 (Dobrý den, nemáte nějaké tipy ...)


Zkusil bych predvadeci auto. Pokud se vam libi Mazda, tak predvadeci Mazdu 3. Auris kombi je pro 4 clenou rodinu taky OK. Nebo bych zvazil dosetrit cca 50 tisic a koupit uplne nove auto se slevou (napr. vystavene v autosalonu byvaji levnejsi). Auris kombi se da koupit za 400 tisic i novy vcetne sady zimnich pneu: https://www.tipcars.com/toyota-auris/kombi/benzin/?2019-

Primovstrikovych motoru bych se nebal. Prinejhorsim treba jednou za 8 let aplikujete neco podobneho https://pdf.sites.toyota.cz/letak_cistic_palivovych_a_vstrikovacich_systemu.pdf
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 30.08.2019 13:20, RE: Rodinné auto do 400 tis
citácia:
reakce na: Asfalt, 30.08.2019 10:16 (Dobrý den, nemáte nějaké tipy ...)

Ahoj, synovec měl v předešlé práci dva Rapidy 1.2 TSI, najeto 200tis.km krátké trasy a vše fungovalo ok. Dle mého by mohlo stačit lít prémiový benzín, kde aditiva na čištění už jsou. I tak, pokud občas jedete na chalupu apod., dost tomu pomůžete, nebál bych se tak přímého vstřiku, obzvláště u atmofér Mazdy

Ve městě se mi nejlépe jezdí s kratšími crossovery jako Vitara, 2008, Captur, ale jako univerzál na všechno bych asi také bral v akci Toyotu Auris kombi Classic 1.6 Valvematic 93kw, protože za 400 000 kč mám parádně spolehlivý vůz na dalších 15 let, velmi dobrou výbavu a ještě praktický kombík
Mám rád Megany IV od Renaultu, ale s prvními ročníky se lidi trápí - ne ohledně motoru 1.6 Sce, ten je fajn(trochu už mdlý), ale různé dětské nemoci prostě tam jsou. Naopak Auris je doladěná k maximu, je to znát a dle mého se po dlouhé době povedl i dizajn exteriéru i interiéru!

Jinak jsem z Beskyd, kde Vitaru lidé berou více než Škodovky, řídí se dobře, motor 1.6 VVT je povedený a spolehlivý, ale ten interiér může vadit, Auris je jinde v tomhle směru. Mě se zdá horší i odhlučnění od podvozku a palubní deska také není hitec
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.