0
späť
 

diskuze k tématu: Rodinné auto do 370 tisíc

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Degolego
počet príspevkov6
dátum registrácie02.03.2019
Sobota 02.03.2019 12:17, Rodinné auto do 370 tisíc
Zdravím všechny čtenáře a diskutující. Zkusím se řídit heslem "víc hlav, víc rozumu" a přicházím sem s otázkou jaké rodinné auto (nejspíš klasicky kombík) zakoupit v cenovém rozpětí 300-370 tisíc Kč. Uvažuji spíš o novém/zánovním/lehce ojetém (cca do 50K nájezdu) automobilu. Mé dosavadní auto je Mondeo Mk3 combi rv. 2004 v manuálu a 2.0tdci. Do auta jsem vrazil neskutečné peníze (klasika repas vstřiků, čerpadla, výměna egr, atd.) Diesel vzhledem k nejasné budoucnosti a k případným drahým opravám a ke stylu svého ježdění již nechci. Můj roční nájezd je v průměru 20 000Km z toho 5xtýdně 2x16km do práce a víkendy i delší cesty. Dvakrát do roka hory, spousta výletu (i delších) po ČR a minimálně jednou do roka zahraničí - hory/moře.

Teď k mým požadavkům:

Automatická klima, el. okna, větší kufr i místo pro cestující vzadu, palubní PC, manuální převodovka, tempomat/vyhřívaná sedadla nemusím mít, ale když budou tak jen + navíc, tažné bych si taky asi dokoupil. Tří válci nevěřím, takže ty bych vynechal.

Zatím jsem se jen na netu díval na Toyotu Auris 1.6 v kombíku, dále pak Renault Megané Grandtour 1.3tce (nový v akci), Fiat Tipo kombík 1.4. Doporučili byste jedno nebo více z těchto aut nebo byste doplnili jiné a proč?

Předem děkuji za podmětné doporučení a komentáře.
reagovať
Pepee
počet príspevkov61
dátum registrácie09.02.2016
Nedela 03.03.2019 12:08, RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: Degolego, 02.03.2019 12:17 (Zdravím všechny čtenáře a disk ...)

Několik kolegů z práce si minulý rok koupilo Hyundai i30 combi s motorem 1,4 turbo, 103 kW, byly to skladovky a cena se pohybovala od 365 tis do 389. Po delším vyjednávání samozřejmě. Ten nejdražší kousek má vše co požadujete a mnohem víc. 5 let záruka. První servis je stál cca 4500 Kč. Moc výhodnějších poměrů cena/výbava/motor asi nebude. Takže pokud nemáte problém s Hyundaiem, tak to může být jeden z kandidátů..
reagovať
Degolego
počet príspevkov6
dátum registrácie02.03.2019
Nedela 03.03.2019 13:15, RE: RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: Pepee, 03.03.2019 12:08 (Několik kolegů z práce si minu ...)


Děkuju za reakci. Předsudky vůči vozům značky Hyundai nemám, takže určitě i toto auto zahrnu do svého výběru. Rozhodující bude samozřejmě cena + pocit ze samotné zkušební jízdy.
reagovať
Valnoha
počet príspevkov322
dátum registrácie03.01.2011
Nedela 03.03.2019 17:38, RE: RE: RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: Degolego, 03.03.2019 13:15 (Děkuju za reakci. Předsudky vů ...)


Z vami jmenovanych jednoznacne Auris. Atmo 1,6 ma solidni dynamiku, oproti hjondé bude bezpecnost na lepsi urovni
reagovať
Degolego
počet príspevkov6
dátum registrácie02.03.2019
Nedela 03.03.2019 21:50, RE: RE: RE: RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: Valnoha, 03.03.2019 17:38 (Z vami jmenovanych jednoznacne ...)


Děkuju za reakci. Určitě plánuju navstívit některého z dealerů Toyota (asi Emil Frey) a vyzkoušet Auris. Upřímně patří mezi mé favority právě z těch důvodů, které jste napsal.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 04.03.2019 10:07, RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: Degolego, 02.03.2019 12:17 (Zdravím všechny čtenáře a disk ...)

Ahoj, první věc, kterou je dobré udělat, je zkušební jízda. Protože nikde nejsou rozdíly tak velké jako např. v odlučnění podvozku. Tipo a Korejci jsou docela pozadu bohužel. Naopak nový Megane je v odhlučnění excelentní a je to příjemné, včetně sedadel a pocitu, že se opravdu nešetřilo na interiéru Bohužel zatím všude chválený motor 1.3 TCe jsem neřídil, jen klasickou atmoféru 1.6 Sce, která je příjemná spíše do města a na okresky až po 1.6 Dci, který je skvěle odhlučněný a jede pocitově jako slabší 2.0 TDI. Vyvarovat je se třeba jen motoru 1.2 Tce, který je stejná ostuda jako koncernový 1.2 TSI první generace E111

Dalším premiantem v odhlučnění je překvapivě nový Ford Focus, který skladovku seženeš v kombíku za 376 000kč v výbavě Trend bez aut. klimy, jenže je to pán auto a tam bych si prostě za pár vymožeností přišetřil a bral bych ho všemi deseti Bohužel jsem jej neřídil, ale můj kamarád ano, který si dává na tohle pozor, tak opět bych vsadil na pořádnou zkušební jízdu

Co se týká mladých ojetin, tak bez debat bych vybral VW Golf VII Variant 1.2/1.4 TSI 2016+, není co zkazit tímto vozem a opět odhlučnění deklasuje korejce a fiat. Nemám nic proti Tipu a Korejcům, jen je dobré si promyslet jak často jezdíš a jestli tě pravidelně čekají delší trasy...

Pro mě je zatím velkým překvapením i Peugeot 308 SW 1.2 Puretech, jede pěkně(málem jsem jej koupi, jen v roce 2016 byla cena hodně vyšší tak máme Rapid ), zatím se nekazí a mě při výšce 180cm i-cocpit vyhovuje, baví mě právě malý volant Na stránkách Peugeotu máš plno skladovek, aut. klimu mají vždy.

Co se týká Aurisu, bohužel se mi Toyota vyhýbá a tak nevím o ní nic Naopak všemi deseti bych doporučil Hondu Civic, ojetina 1.8 VTEC moc slabin nemá, snad jen dizajn je někdy těžké příjmout

Jenom perlička na závěr: můj kamarád má Mondeo 201x 2.2 TDCi, najeto 250tis.km a auto je v nádherném stavu bez poruch. Těžko pak soudit. Druhý kamarád má S-MAXe 2011 2.0 TDCi v automatu a blíží se 200tis.km, zatím žádná oprava. Naše paní učitelka má Focus III 1.0 Ecoboost, pár let už jezdí a opět auto bez jediné závady..
reagovať
Foxtro
počet príspevkov30
dátum registrácie28.03.2009
Pondelok 04.03.2019 11:43, RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: Degolego, 03.03.2019 21:50 (Děkuju za reakci. Určitě plánu ...)


Můžu jen souhlasit. Máme Aurise jako funglovku v benzínu a automat, naprostá spokojenost zatím. Trochu to žere, ale jezdí to spolehlivě.
reagovať
Degolego
počet príspevkov6
dátum registrácie02.03.2019
Pondelok 04.03.2019 12:59, RE: RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: BobanHTP, 04.03.2019 10:07 (Ahoj, první věc, kterou je dob ...)


Děkuju za postřehy a doporučení. Na Golfa v 1.4/1.2 TSI jsem se taky už díval, ale je jasné, že to chce osobně vyzkoušet při testovací jízdě. Co se týče Hondy, tak jsem nenašel moc uživatelských recenzí a navíc těch prodejních "exemplářů" tady v ČR moc není, nebo neumím hledat...
reagovať
Degolego
počet príspevkov6
dátum registrácie02.03.2019
Pondelok 04.03.2019 13:01, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: Foxtro, 04.03.2019 11:43 (Můžu jen souhlasit. Máme Auris ...)


Mohu se zeptat na postřehy, co se týče komfortu pro posádku v reálném provozu? (hluk při jízdě na dálnici, místo na sedadlech vzadu,). Dále mě pak zajímají jízdní vlastnosti - jak sedí v zatáčkách na okreskách, jak podvozek tlumí nerovnosti, jak snáší dálniční stoupání při plné obsazenosti. Na youtube bohužel na toto auto není moc recenzí a testů, tak se takhle hloupě ptám... Děkujuji.
reagovať
Foxtro
počet príspevkov30
dátum registrácie28.03.2009
Pondelok 04.03.2019 15:14, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: Degolego, 04.03.2019 13:01 (Mohu se zeptat na postřehy, co ...)


Předchozí vozidlo byl VW Passat, takže to byla cesta zpět. Ale řešil jsem to pro přítelkyni, nové auto s automatem v kombíku s motorem co vydrží. Myslím, že v tomhle ohledu jsme neudělali špatně. Potvrdilo mi to i několik dalších lidí.
Co se týká toho na co se ptáš, je to prostě rozdíl než v Pašíkovi. Jezdíváme třeba pravidelně z Brna do Svitav, ty stoupání v pěti lidech poznat jdou. Ale přepnu to na sport, vezme si to sice víc benzínu, ale jede. V zatáčkách to nesedí tolik jako již zmiňovaný Passat, ale je to o řád jiné auto prostě. My jsme ustoupili z konfortu a chtěli auto co vydrží bez větších nákladů na údržbu.
Cesta do Chorvatska naprosto v pohodě. Já, přítelkyně a děti (13,10let), plný kufr, motor je trochu hlučnější, ale nic hrozného. Místa vzadu je, ale ne pro nikoho kdo má 180cm a jel by na delší trasu. Ale jinak to v pohodě odveze pět dospělích. Záleží co od toho chceš, to už musíš rozhodnout ty. Jinak mě ještě napadlo, že jsou slabší světloměty, ale jinak mě nic jiného zatím nenapadá. Máme ho krátce, ale jsme rádi, že ho máme.
reagovať
Degolego
počet príspevkov6
dátum registrácie02.03.2019
Pondelok 04.03.2019 22:37, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Rodinné auto do 370 tisíc
citácia:
reakce na: Foxtro, 04.03.2019 15:14 (Předchozí vozidlo byl VW Passa ...)


Děkuju za uživatelské postřehy. S horšími jízdními vlastnostmi než u Mondea/Passata a podobných aut u této třídy aut jako Toyota Auris samozřejmě počítám. Stejně tak s vnitřním prostorem... Jde mi o spolehlivost, komfort a praktičnost. Samozřejmě také ale nechci brzdit provoz pomalou jízdou ....
reagovať
Richty
počet príspevkov3
dátum registrácie20.03.2019
Streda 20.03.2019 19:25, Výběr rodinného auta okolo 350 tisíc Kč, prosím o radu/zkušenosti.
Zdravím,

poprosil bych o radu (zkušenosti), popřípadě nějaké nasměrování, jak se rozhodnout při pořizování rodinného auta v cenové hladině okolo 350 tisíc Kč.

Auto používám denně na pojezdy tak do 20km max, ale téměř každý víkend jezdím dálnici (400km a občas i 800km). Celkový roční nájezd činní okolo 20 tisíc kilometrů.

Byl jsem plně rozhodnutý pro Kia ceed SW 1.6 CRDI

https://www.tipcars.com/ds/autotrade/kia-ceed/kombi/nafta/kia-ceed-1-6-crdi-cz-xenon-navi-automat-7644305.html?dsgetdata=am1lbm9fZHM9YXV0b3RyYWRlJnR2PWYmaGI9biZsYj1uJnp2PWE

Oslovila mě záruka na voze a celkem slušná výbava, nicméně po přečtení pár příspěvků od majitelů jsem zjistil, že spotřeba je okolo 6,5 litrů, ne-li více. Řeším pouze dálniční spotřebu při tachometrových 140km/h, která u mě tvoří 90% jízdy. Dále pak vůči VW méně komfortnější auto s menším zavazadlovým prostorem a následné nižší prodejní ceně po pár letech oproti níže uvedenému VW.

Při detailnějším studování a čtení různých topiců jsem našel dalšího adepta Volkswagen Golf VII 1.6 TDI, konkrétně tento vůz

https://www.autodraft.cz/detail/824-volkswagen-golf-comfortline-1-6-tdi-dsg-81-kw.html

Nájezd už je trochu vyšší, ale vzhledem k výbavě - mnou použitelné na dálnici jsem byl ochoten tento nájezd opomenout. Sledování mrtvého úhlu a adaptivní tempomat jsou pro mě velikým přínosem na dálnici. Spotřeba by měla být do 6ti litrů max, ale spíše méně. Další fakt je, že auto plánuji mít tak 5 let maximálně / 100 tisíc km, a u Golfu mám zaručenou vyšší prodejní cenu, než u ceedu, která bude v řádech desítek tisíc nižší. Jen hodně lidí tady psalo, že tento motor je spíš utrpení, a 7mi stupňová suchá spojka zde taky není žádný zázrak. Nejsem žádný závodník, jen občas člověk potřebuje něco předjet.. a vím, že přechod by byl trochu těžší, jelikož aktuálně jezdím s Octavii druhé řady s 2 litrovým benzínovým motorem FSI 150 koní (atmosféra). Toto auto je vzhledem k mému ročnímu nájezdu ,,neekonomické", při dálniční jízdě 140km/h je spotřeba okolo 8 až 8,5 litrů.

Poslední variantu, pro kterou se ale přikláním nejméně je Peugeot 308

https://www.tipcars.com/peugeot-308/kombi/nafta/peugeot-308-allure-1-6-bluehdi-automat-7044411.html

Tento automobil mě zaujal pěkným designem, ale také jej vlastní známý, který si nemůže vynachválit spotřebu do 5ti litrů.

U Golfů sedmé řady jsem slyšel o motorech 1.4 TSI, se kterýma se dá dálničně jezdit okolo 6.5 litrů, v tomto případě je to akceptovatelné díky benzínovému motoru, který by měl obnášet levnější náklady na případnou údržbu či opravy.

Děkuji za Vaše názory a kritiku, popřípadě mě můžete inspirovat jinými zajímavými auty.

Musí se jednat o vůz ve verzi kombi nebo kufrem větším než 500 litrů. Automat je pro mě příjemné plus, tedy hlavně pro mou ženu totéž platí o xenonech. Nájezd kupovaného auta by měl být do 100 tisíc km. A pokud možno nějaká tovární záruka nebo tak něco, abych aspoň první 2 roky byl bez větších investic. U současné Octavie to bylo za 3 roky přes 90 tisíc, a tomu bych se už velice rád vyvaroval.

Předem Vám všem tedy děkuji za případné názory
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 21.03.2019 11:12, RE: Výběr rodinného auta okolo 350 tisíc Kč, prosím o radu/zkušenosti.
citácia:
reakce na: Richty, 20.03.2019 19:25 (Zdravím,poprosil bych o radu ( ...)

Ahoj, za mě je je komfort klasického automatu Aisin o třídu výš, než DSG a dokonce motor 1.6 HDI nabízí lepší kultivovanost, menší spotřebu, ale také přirozenější dynamiku.
Jenže s motorem 2.0 TDI bych taky kalkuloval, mokrá DSG už něco snese, neškube tolik, motor je povedený a celková solidnost zpracování Golfu VII míří k prémiové značce.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.