0
späť
 

diskuze k tématu: Rodina, DPH, Automat, 300000

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, dovoz vozidel, typ vozidla, osobní
bebesus
počet príspevkov2
dátum registrácie27.06.2019
Štvrtok 27.06.2019 11:59, Rodina, DPH, Automat, 300000
Ahoj, dobrý den,

vybíráme s ženou auto, jsme 4 členná rodina, jezdíme mix Prahy a dálnice - trasy na Slovensko, Rakousko, Německo, ale i dovolené mnohem dál. Aktuálně máme dieslového passata kombi z roku 2003 s nájezdem přes 280 tisíc a rozhodně to chce změnu za něco nového, výkonnějšího a spolehlivějšího.

Požadavky tedy jsou
Kombi, MPV nebo i SUV, ale s větším zavazadelníkem
Automatická převodovka
Výkon 100kW a klidně i více - plně naložený vůz v dálničním provozu
Cena do 300 000
Klasika jako je spolehlivost a komfort
?Nájezd do 150 tisíc?

Specifické požadavky potom jsou odpočet DPH - žena bude brát auto na firmu a využívat jej z 50% na své pracovní popojíždění po Praze, samozřejmě i s rozvozem našich potomků
Druhým specifickým požadavkem, který vše velmi komplikuje, je panoramatická střecha, to je vlastně jediný, a ne zrovna malý, požadavek mé ženy. Pravděpodobně tedy budu doporučené konkrétní modely hledat déle.

Aktuálně jsem koukal na naše možnosti a po nastavení filtrů dle potřeb, na mě vyskočil poměrně pěkný Koleos za cca 280kKč, Citroen C4 Grand za podobné peníze, ale také BMW X1, na kterém musí být za těch 290 tisíc něco špatně.

Jaké vozy by jste mě doporučili? Předem děkuji
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Štvrtok 27.06.2019 12:45, RE: Rodina, DPH, Automat, 300000
citácia:
reakce na: bebesus, 27.06.2019 11:59 (Ahoj, dobrý den,vybíráme s žen ...)


Veškerá SUV v dostupné kategorii jsou malá, takže to bych zcela vyloučil a šel po kombíku typu Passat, Mondeo nebo MPV.To DPH bych tady moc nerozmazával, ale znamená to, že to musí být výhradně auto z firmy, jinak DPH nelze odečíst. Musí to být od plátce DPH, jinak to nelze dále odečíst.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 27.06.2019 13:59, RE: Rodina, DPH, Automat, 300000
citácia:
reakce na: bebesus, 27.06.2019 11:59 (Ahoj, dobrý den,vybíráme s žen ...)

Ahoj, pokud i hodně cestujete, bral bych Passat 2.0 TDI s DSG. Moc chyb nemá
V závěsu za ním je Ford Mondeo 2.0 TDCI Powershift, kde automat není špatný, ale musí se měnit povinně olej v převodovce co 60tis.km, takže vybíral bych pečlivě a asi jen u dealerů, třeba i v Německu

MPV jsou fajn pro vyšší posed, ale počítej větší spotřebu, cca o 1,5l nafty navíc na 100km na dálnici. Mezi MPV kraluje Ford S-MAX opět s motorem 2.0 TDCI a Powershiftem a to pro velmi dobré naladění podvozku a dostatek prostoru pro všech pět cestujících.
Touran 2.0 TDI CR je tam ale zrovna tak dobře

SUV mi nevjíce sedí do města, protože jsem výš a bývají kratší než kombíky. Jenže za 300tis.kč sehnat dobré SUV v dieslu a automatu je těžké. Spolehlivostí je povedená Honda CRV, včetně dieslu. Kamarád je spokojený s Tiguanem. Mě ale tyhle auta nesedí na delší dálniční cesty po Rakousku, Slovensku atd.. už kvůli spotřebě a vysokému posedu. V takovém Passatu si bude lebedit každý, jen netuším, jak se jezdí po Praze s takových vehiklem

Jinak jako dostupnější alternativu bych bral Golf VII Variant 2.0 TDI DSG a "přežil" bych i Octávii III s stejným motorem
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Štvrtok 27.06.2019 18:44, RE: RE: Rodina, DPH, Automat, 300000
citácia:
reakce na: BobanHTP, 27.06.2019 13:59 (Ahoj, pokud i hodně cestujete, ...)


Hlavně SUV jsou prostorem výrazně menší. Vypadá to jako velké, ale prostoru je méně. Pokud je to na dlouhé trasy s rodinou a krámama, tak s takto malým rozpočtem žádné prostorné SUV nenajdeš.
reagovať
bebesus
počet príspevkov2
dátum registrácie27.06.2019
Štvrtok 27.06.2019 19:00, dobré tipy
To jsou dobré tipy, děkuji

ještě mě z nabídky rozhodně zaujalo Volvo V60
https://www.tipcars.com/volvo-v60/kombi/nafta/volvo-v60-d3-163k-geartronic-summum-xeno-14325436.html

nebo Mazda 6
https://www.tipcars.com/mazda-6/kombi/nafta/mazda-6-revolution-navi-automat-100135814.html

a poslední C4 Grand, což je tak trochu něco jiného
https://www.tipcars.com/citroen-grand-c4-picasso/mpv/nafta/citroen-grand-c4-picasso-7mist-2-0hdi-intensive-at-46280266.html

Jo a žena už ani panoramatickou střechu nechce, argumentoval jsem naprosto bídnou možností výběru

Passaty apod. jsou taková jasná volba, ale musím říct, že třeba to Volvo se mě líbí opravdu moc, hlavně interiér, momentálně nejvíce ze všech co jsem hledal, Mazda se mě zase líbí z venčí. C4 se mě líbí prosklením, výhledem a údajným pohodlím, na digitální tacho bych si asi musel zvykat - snad bych si zvyknul, C4 se líbí hlavně ženě a dětem. Jak jsou na tom tyto tři vozy, je některý z nich vyloženě špatnou volbou?
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Štvrtok 27.06.2019 19:23, RE: dobré tipy
citácia:
reakce na: bebesus, 27.06.2019 19:00 (To jsou dobré tipy, děkujiješt ...)


Není to bůhví jak velké, ale asi to nebude špatná volba. Jestli máš blízko dobrej autorizák, tak proč ne. Jinak počítej, že Volvo je všechno ohledně servisu x2. To jen aby tě to nezaskočilo. Ale je to zase bezpečné, což taky není k zahození. Nám blbec co jel na červenou zrušil Volvo, napral to do manželky rychlostí 60+ km/h do boku a nikomu se uvnitř našeho auta nic nestalo, jen dcera modřina na čele od airbagu a spolujezdkyně na předním sedadle modřina na zápěstí a to to šlo na jejich stranu. Volvo v interiéru vypadalo netknutě, vůbec se to nedostalo do kabiny. Zato Octavia neměla půlku motorového prostoru. Jinak na Volvu urvané přední kolo, bok z venku vypadal strašně, ale dovnitř nešlo nic a o zbytek se postaraly airbagy. Z venku bylo krásně vidět, jak se plechy obtočily kolem výztuh, které náraz nepustily dál. Hasiči, policajti i záchranka furt opakovali, že měly holky velké štěstí, že jely Volvem, kdyby to byl nějakej Kundaj, Fábia, či něco podobného, tak že při takovém nárazu lidi z auta nevylejzaj sami.
reagovať
rbiciste
počet príspevkov83
dátum registrácie30.09.2011
Piatok 28.06.2019 10:39, RE: Rodina, DPH, Automat, 300000
citácia:
reakce na: bebesus, 27.06.2019 11:59 (Ahoj, dobrý den,vybíráme s žen ...)

Zkuste se podívat na Peugeot 508. Pokud se dobře pamatuji, tak má klasický automat a ne robotizovaný manuál, což je podle mě dobře. S naftovým dvoulitrem to bude fajn. Nebudete muset slevit ani z panoramatické střechy.
Na ježdění po Praze ale dlouhodobě nebude fungovat žádný diesel s filtrem. Peugeot má alespoň trochu jiné filtry a jsou levné na výměnu.
Radovan
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 28.06.2019 12:58, RE: dobré tipy
citácia:
reakce na: bebesus, 27.06.2019 19:00 (To jsou dobré tipy, děkujiješt ...)

Ahoj, můj kamarád z vesnice měl Picasso C4 2 gen. a ...prodal jej. Není to vůz pro řidiče a občas něco pozlobí, včetně pazvuků od podvozku. Přestože má tři děti, pořídil si mladou ojetinu jakési větší Volvo SUV a je k mému překvapení naprosto spokojený

Jestli jezdíš hodně, tak bych to Volvo bral i za cenu vyšších nákladů, protože je to tank v dobrém slova smyslu a automat je od Japonců Aisin, což je jen dobře

Mazdu si raději projeď na dálnici, má ji můj kolega a vadí mu vyšší hlučnost pří dálničním tempu.Může to být kus od kusu, ale neni první, kdo se o tom zmiňuje.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.