0
späť
 

diskuze k tématu: Reprezentativní spolehlivé coupe do 350tis.

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
fabellas
počet príspevkov1
dátum registrácie09.02.2020
Nedela 09.02.2020 22:07, Reprezentativní spolehlivé coupe do 350tis.
Dobrý den, ráda bych pořídila sportovnější reprezentativní vůz-ojetinu, rozpočet mám 350tis. Koukam po A5 S Sline, coupe, například. Čeká mě cestování přes celou ČR ale i městská jízda. Mohli byste mi prosím poradit, po jaké motorizaci mám koukat, a případně alternativy, jestli za tuto cenu radši vybrat starší anebo mladší typy aut, např. m.-benz E anebo passat cc? Taky nepočítám, že to auto budu mít na doživotí, ale nejdéle 3-4 roky. Díky moc za tipy!
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 10.02.2020 10:03, RE: Reprezentativní spolehlivé coupe do 350tis.
citácia:
reakce na: fabellas, 09.02.2020 22:07 (Dobrý den, ráda bych pořídila ...)

Dobrý den, protože Vás čekají i dlouhé trasy, můžete vzít 2.0 TDI nebo 3.0 TDI, oba motory jsou velmi dobré ohledně spolehlivosti. Ten první je skvělý pokud si přece jenom chcete hlídat náklady na spotřebu a úržbu, ten druhý je suverenní, snese opravdu velké nájezdy km, ale spotřeba bude 7l s klidnou nohou.
Je dobré brát kvalitní naftu a dopřát mu aditivum do paliva, stačí český VIF, odmění se Vám to dlouhou životností vstřikovačů, ale i ostatních dílů motoru.

Passat CC je v koncernu "pod Audi", což znamená přece jenom "malinkaté šetření" a pokud budete jezdit opravdu hodně, spíše bych se držel Audi, má natolik lepší sedadla i celkovou ergonomii, že po 4 hodinách Ostrava-Praha nebude cítit únavu, jako už běžných vozů.
Passat by měl být levnější v servisu, motor 2.0 TDI DSG je vlastně to samé co v Audi, takže možná zkusit projet a jestli nic nevadí, bude provoz(servis,pojištění) ekonomičtější.

Mercedes neznám, tak snad tu chlapi napíšou
reagovať
Jerry1122
počet príspevkov124
dátum registrácie16.02.2018
Pondelok 10.02.2020 11:47, RE: Reprezentativní spolehlivé coupe do 350tis.
citácia:
reakce na: fabellas, 09.02.2020 22:07 (Dobrý den, ráda bych pořídila ...)


Audi A5 je parádní auto s pohodlnýma sedačkama, podvozkem který ti nezničí záda ani na naší milé D1 a interiér kvalitní, nevrže nikde nic nekloktá, jak to občas umí vw nebo škodovky. Šel bych spíš do dieslu, bude větší výběr, za nižší cenu a vyhlídkově to auto i dýl vydrží. Servis 2.0 tdi vs 3.0tdi už nebude až takový rozdíl, že by tě to zničilo, takže bych šel do 3.0 quattro, jezdí se s nim moc hezky, jede suveréně a projev má lepší než 2.0
Třílitr je opravdu držák tak pokud najdeš hezky udržovaný kus, šel bych radši do mladšího auto s větším nájezdem a jasnou servisní historií u autorizovanych servisů.
A doporučuju nešetřit na pojištení, nedávno jsem přišel n zaparkovanýmu autu v praze, někdo do mě naboural a odjel, škoda za 110 tisíc a z toho jen 45 tisic bylo přední světlo. Jen pro info jaký další nepříjemný výdaje tě můžou potkat protože lidi jsou dementi
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Streda 12.02.2020 23:44, RE: Reprezentativní spolehlivé coupe do 350tis.
citácia:
reakce na: fabellas, 09.02.2020 22:07 (Dobrý den, ráda bych pořídila ...)


Auto za 350 tis. moc reprezentativní nebude.
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Streda 12.02.2020 23:48, RE: RE: Reprezentativní spolehlivé coupe do 350tis.
citácia:
reakce na: Jerry1122, 10.02.2020 11:47 (Audi A5 je parádní auto s poho ...)


Do mě koncem roku někdo couvnul koulí, naprasknul rámeček kolem masky a rázem to bylo za 4,5 tis. Ani nemělo cenu řešit na pojistku. A to ten rámeček šel vyměnit jen vyloupnutím, bez rozborky nárazníku. Naštěstí není součástí masky. Kdyby šel nýrazník dolů a celej se musel rozkuchat, tak jen práce by byla víc než 5 tis.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 14.02.2020 13:05, RE: Reprezentativní spolehlivé coupe do 350tis.
citácia:
reakce na: fabellas, 09.02.2020 22:07 (Dobrý den, ráda bych pořídila ...)


Já bych ten dotaz trochu rozdělil.
Elegantní, větší kupé může být třeba Renault Laguna třetí generace ve variantě kupé. Dle nájezdu bych volil 2,0turbobenzín, nebo 2,0dCi. Oba spolehlivé a léty prověřené.
Sportovnější střižená je třeba Alfa Romeo Brera. Z motorů bych vybral 2,0JTDm a 1,8Tbi. Smutné je, že nejlépe servisovatelný je u alfy právě diesel 2,0JTDm.
Z těch méně tradičních aut mě napadá třeba Volvo C30 - to je ale spíš hatchback.

No, a potom, co je to takové reprezentativní auto...
Jezdím služebním méganem z roku 2015. Třetí generace světlo světa spatřila už v roce 2008 a léta jsou na designu znát.
Loni v zimě dostal soused novou Octávii jako služební. Obě auta jsou bílá. Octávka měla ceníkovou cenu odhadem dvojnásobnou. Design octávky je taky o cca 5 let mladší. No, moje, relativně čistý auto na liťácích vypadá mnohem reprezentativnějc, než jeho zabahněnej kombík na černejch plechotronech.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.