0
späť
 

diskuze k tématu: Renault Megane nebo Kia Cee´d (rok výroby 2015)?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, typ vozidla, osobní
VeronikaR
počet príspevkov1
dátum registrácie10.04.2020
Piatok 10.04.2020 21:59, Renault Megane nebo Kia Cee´d (rok výroby 2015)?
Dobrý den,

mám sehnaného překupníka aut, který přeprodává auta z firem a ukončených operativních leasingů.
Já mu původně zadala požadavek, že chci turbo diesel, protože budu jezdit hlavně dlouhé trasy Praha-kdekoliv na Moravu. Můj otec mě od turbodieslu odrazuje, ale já co jsem poprvé sedla do auta s touto vychytávkou, nechci nic jiného (kdybych jezdila jen po městě, rozhoduji se jinak, ale vážně to bude na dlouhé trasy).
Měla jsem vyhlídlou Kiu cee´d. Ta novější verze, 1,6 diesel, rok výroby 2015 (kupovala od něj mamka, sama jsem několikrát řídila dlouhé trasy a byla jsem neskutečně spokojená).
Překupník teď nic takového nemá, nabízí mi Renault Megane (1.5, 2015). Já se upřímně Renaultu bojím. Nečetla jsem na něj dobré recenze, na dieslové verze už vůbec ne.
Mám tak nějak pocit, že s Kiou udělám za stejně peněz více muziky. Bojím se, že Renault se bude kazit. Samozřejmě se na auto půjdu pečlivě podívat, prostuduji servisní knížku a podobné srandy.

Předem moc děkuji za názory

Veronika
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Sobota 11.04.2020 21:10, RE: Renault Megane nebo Kia Cee´d (rok výroby 2015)?
citácia:
reakce na: VeronikaR, 10.04.2020 21:59 (Dobrý den,mám sehnaného překup ...)



Třetí generace Megane se má za bezproblémovou, motor 1.5 dCi má u Renaultu dlouhou historii, verze od roku cca 2013 (a novější) už by měla mít problémy vychytané.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 13.04.2020 16:23, RE: Renault Megane nebo Kia Cee´d (rok výroby 2015)?
citácia:
reakce na: VeronikaR, 10.04.2020 21:59 (Dobrý den,mám sehnaného překup ...)

Dobrý den Veroniko, můžu jen potvrdit, co píše Capslock, Megane III jsou spolehlivá auta a diesel 1.5 Dci roku 2015 při poctivém servisu je velmi povedený motor, vychytaný od všech problémů.
Megane III má slabinu jen v podovuzku, kdy jde jen o únavu materiálu a nemusíte kupovat originál drahé díly, stačí kvalitní druhovýroba. Takže pokud Vám praskne pružina, nelekejte se, vyměníte a jezdíte dál. Brzdy, výfuky jsou výdrží na průmeřné úrovni evropský aut, takže za mě v pořádku.

Když budete prohlížet vůz, vyzkoušejte:
- podívejte se pod dekl v kufru, kde je rezervní kolo, jestli tam není voda. Jde to přetěsnit, ale chtějte slevu pokud tam bude
- nechte vůz tak pět deset minit na volnoběh a sledujte, že nekolísají otáčky a motor se nepřehřívá
- projeďte auto po dálnici, 1.5 DCi nejsou hlučná díky 6 stupni, pokud ano, je už špatný výfuk.
- nalijte vodu na třetí brzdové světlo, občas tam selhává těsnění, dá se za pár korun vyměnit, ale chtějte slevu
- trvejte na prohlídce vozu i zespodu, tyhle motory nepouštějí olej, mělo by tam být čísto.

Co se Vám na Megane III bude líbit:
- komfortní sedadla i podvozek
- dobré brzdy
- stabilita na vodě a sněhu, velmi dobře naladěné ESP(v Rapidu reaguje pozdě)
- lehké řízení
- většínou velmi dobrá výbava a bezproblémová klimatizace
- dobrá spotřeba motoru 1.5 DCi
- startování tlačítkem(super věc)
- když zamknete kartou na dállku, zavřou se i všechna okna
- nerezne, přední blatníky jsou z plastu, šrámy z města neřešíte

Co se Vám nebude líbit:
- lupání dveří, jde o plast v omezovači pohybu dveří, dá se vyměnit
- uvolněný rámeček pantů dveří "švitoří" při jízdě nad 100km/h - stačí přilepit silikonem
- v záklaní výbavě je audio pod úrovní koncernu
- rychle klesá cena ojetiny, nevím proč
- u řidiče může časem odejít mechanika otevírání dveří, cca 3000kč+práce
- loketní opěrka je příliš vzadu

Korejci v díeslu jsou velmi spolehliví, ale pozor filtr pevných částic stojí dvojnásobek, co do Renaultu. Mě se líbí v Megane i daleko lépe odhlučněný podvozek.

Jako alternativu vidím VW Golf VII 2.0 TDI CR, případně Ford Focus III 2.0 TDCi, ale také Audi A3 2.0 TDI CR. Naprosto příznávám, že ikdyž domá mám Megane III v benzínu, tak Golfu VII bych se vůbec nebránil , využil bych koncernový portál auto plus, kde jsou i vozy s plnou servisní historíí v dobrém stavu. https://www.skodaplus.cz/

Držím palec!
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.