0
späť
 

diskuze k tématu: skrytá vada (držák čidla ABS) ?

kategórie zaradenia témy: poradna, servisní náklady, typ vozidla, osobní
Bobek
počet príspevkov1
dátum registrácie14.07.2019
Nedela 14.07.2019 09:57, skrytá vada (držák čidla ABS) ?
Zdravím, měl bych dotaz 8.3.2019 jsme kupovali vozidlo v autorizovaném servisu (france car) Renault Scenic II, nedávno nám začalo svítit čidlo ABS/ESP. Volal jsem servisnímu technikovi, co nám vozidlo prodával, že mám tenhle problém, při jeho napojení na diagnostiku vyšla najevo závada čidla v levém kole. Po dlouhých telefonátech a řešení termínu opravy (bylo nám řečeno, že oprava jde za nimi) jsme auto přistavili do servisu. Jaké bylo naše překvapení, když jsme si auto přišli vyzvednout a chtěl po nás 50% z ceny opravy, že prý se nejednalo o čidlo ale ložisko s uhnilým držákem čidla.Museli vyměnit celé ložisko a proto to bylo dražší. Teď k dotazu, jedná se o "tzv.skrytou vadu"? Jelikož tohle jsme při koupi vozidla nemohli odhalit a ani nám to nikdo neřekl. Myslím si, že za 4 měsíce by nám mohlo sotva něco takhle uhnít, zvlášť, když ještě po koupi auto stálo skoro měsíc v servisu, díky ložisku převodovky, která mám po odjetí ze servisu, přestala fungovat. Co s tímhle můžeme dělat? Zaplatit 50% opravy či se "dohadovat" kvůli 6 měsíční záruce na skryté vady?
Děkuji za odpověď
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Nedela 14.07.2019 11:21, RE: skrytá vada (držák čidla ABS) ?
citácia:
reakce na: Bobek, 14.07.2019 09:57 (Zdravím, měl bych dotaz 8.3.20 ...)


V době koupě vozu závada na autě nebyla - kontrolka vám začala svítit s odstupem několika měsíců. Navíc silně zkorodovaný držák čidla lze odhalit běžnou prohlídkou na zvedáku. O skrytou vadu se tedy nejedná.
Spíše mne zaráží výměna ložiska v kombinaci s uhnilým držákem. Držák je pevně spojen s nápravou (nepohybuje se), ložisko je naopak pohyblivý díl....
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.