0
späť
 

diskuze k tématu: RENAULT Megane Grandtour 1.3 tci nebo WW Golf 1.5 tsi combi

kategórie zaradenia témy: poradna
Rejnok
počet príspevkov6
dátum registrácie21.05.2019
Piatok 07.08.2020 13:53, RENAULT Megane Grandtour 1.3 tci nebo WW Golf 1.5 tsi combi
Dobrý den.Příští rok mi končí technicka u mé staroučké Škody Felicie a tak jsem se rozhodl že se podívám po nových autech.Samozřejmě že zde čtu spoustu článků které jsou moc zajímavé a mnohdy osvětlí spoustu pro a proti pri výběru vozu.Ja jsem se rozhodl pro Renault Megan Grantour 1.3 (115k) 85kw ve výbavě Limited plus + rezervní kolo,el.parko.brzda,el.sklop.zrcatka vyhřívaná,el.vyh.před.sedadel za 465000kč.A tak si říkám jestli za tuhle cenu nemá člověk jako ja ktery s tim bude jezdit do práce s rodinou na vylety a dovolené a uzivat ho minimálně 10-15 let uvažovat o WW Golf 1.5 tsi combi.Osobně se mi líbí moc Megane ale jak je to s kvalitou Renaultu nevím.Golf je známý svou spolehlivosti a provedením.Těch 465000 kč je pro mě opravdu dost peněz a tak bych potřeboval znát plusy a mínusy a samozřejmě vaše názory.Děkuji moc Marek
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 07.08.2020 14:55, RE: RENAULT Megane Grandtour 1.3 tci nebo WW Golf 1.5 tsi combi
citácia:
reakce na: Rejnok, 07.08.2020 13:53 (Dobrý den.Příští rok mi končí ...)


Tak si ta auta nechce pořádně nacenit a půjčte si je aspoň na víkend. Tak zjistíte, jestli Vám auta vyhovují a které více.
Co se týče motorů, tak 1,3tCe i 1,5tsi jsou nové motorizace o jejichž spolehlivosti se můžeme jenom dohadovat. Jeho trvanlivost stejně nejvíce ovlivní majitel svým chováním. Tedy netrápit auto za studena, nejezdit s ním krátké trasy a zkrátit servisní interval na polovinu...
Máme na firmě 3x 1,5tsi. Dvakrát s manuálem v golfu a jednoho tourana v automatu. Neurazí, nenadchne, emoce to vyvolává asi jako lednička. Měl jsem na pár dnů půjčeného Mégane s ne zrovna povedeným 1,2tCe a ten motor nebyl o jízdně o nic horší než ta 1,5 tsi, dokonce mám pocit, že byl živější... Ten rozdíl 20% na objemu prostě nebyl znát. Novější 1,3tCe k tomu již přidává podstatně nižší spotřebu a snad se zbavila neduhů 1,2tCe...
Nemám pocit, že by byl megane nějak hůř sestavený, nebo golf v něčem zásadně lepší...
Co se týče megane, tak se co nevidět objeví nové ceníky a začne se prodávat faceliftovaná verze. Ceny se zvednou a některé motory vypadnou z nabídky. Nedivil bych se, kdyby pro příští rok přišlo další zdražení. A to navyšování cen se nebude týkat jen Renaultu...
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.