0
späť
 

diskuze k tématu: RENAULT Megane Grandtour 1.3 tce nebo WW Golf 1.5 tsi combi

kategórie zaradenia témy: poradna
Rejnok
počet príspevkov6
dátum registrácie21.05.2019
Piatok 07.08.2020 13:55, RENAULT Megane Grandtour 1.3 tce nebo WW Golf 1.5 tsi combi
Dobrý den.Příští rok mi končí technicka u mé staroučké Škody Felicie a tak jsem se rozhodl že se podívám po nových autech.Samozřejmě že zde čtu spoustu článků které jsou moc zajímavé a mnohdy osvětlí spoustu pro a proti pri výběru vozu.Ja jsem se rozhodl pro Renault Megan Grantour 1.3 (115k) 85kw ve výbavě Limited plus + rezervní kolo,el.parko.brzda,el.sklop.zrcatka vyhřívaná,el.vyh.před.sedadel za 465000kč.A tak si říkám jestli za tuhle cenu nemá člověk jako ja ktery s tim bude jezdit do práce s rodinou na vylety a dovolené a uzivat ho minimálně 10-15 let uvažovat o WW Golf 1.5 tsi combi.Osobně se mi líbí moc Megane ale jak je to s kvalitou Renaultu nevím.Golf je známý svou spolehlivosti a provedením.Těch 465000 kč je pro mě opravdu dost peněz a tak bych potřeboval znát plusy a mínusy a samozřejmě vaše názory.Děkuji moc Marek
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 07.08.2020 15:45, RE: RENAULT Megane Grandtour 1.3 tce nebo WW Golf 1.5 tsi combi
citácia:
reakce na: Rejnok, 07.08.2020 13:55 (Dobrý den.Příští rok mi končí ...)

Ahoj, tohle je věčné dilema a podle mě i Shakespeare by o tom psal, kdyby v té době auta byly Rozum nebo cit?
Motor 1.33Tce je na trhu asi rok a stížnosti na forech zatím nejsou. Teoreticky je konstrukčně dotáhnutý na to, aby tolik nekarbonoval a tak má šanci se nekazit. Ono i ten katastrofální 1.2 TCe odcházel lidem, co s ním jezdili krátké trasy v zimě a dokonce v Autobuildu po 100tis.km po dálnicích neměl motor známku opotřebení a olej nebral ani neředil s benzínem - paradox.

Výkonově a hlavně projevem je 1.33Tce lepší, než jakýkoliv litrový turbomotor, včetně objemnějšího 1.2 Puretech, ale na 1.4TSI a 1.5TSI nedosáhne. Otázkou je k čemu mít více, jet 210km/h je už tak mimo mísu, pokud mám zdravý rozum Na obranu, motor 1.5 TSI je také mladým motorem a nikdo neví, jaký bude po 250 000km. Starší 1.4 TSI EA211 je odzkoušený a seká dobrotu. Navíc nemá filtr pevných částic. Na druhou stranu mám subjektivní důvěru i v 1.5 TSI

Rozhodně bych se projel v obou vozech a bedlivě sledoval, co mi vadí a co mi sedí. Golf VII bych hledal mezi ročními vozy na koncernových stránkách:
https://www.skodaplus.cz/list?make=brand_2&model=model_43&carsOrderBy=PRICE_ASC&fuelTypes=fuel_type_1

Megane bych určitě zkusil štěstí u skladovek a nebo smlouval.Je pravda, že skladovek za léto ubylo neuvěřetelné množství Velké plus u nového vozu bude mít pětiletá záruka.
https://bezcekani.renault.cz/?page=2&order_by=final_price&order_dir=asc

Co se týká jistoty na 15let , tu bych asi hledal za sebe u roční Toyoty Auris 1.6 VVT nebo Hybridu 1.8, protože 15 let je dost i pro Golf Musíš ale zkusit projet, Auris nesedí každému holt..

Megane IV jsem bohužel řídil jen v dieslech a se stařičkým dýchavičným 1.6 Sce. Mě dostal komfort,interiér a odhlučnění od povozku,sednul mi i volant a kupodivu řazení. Vše jde velmi lehce, což kvitují ženy. Trochu mi vadilo méně místa na chodila pod sedadly, když sediš v druhé řadě. Sedadla jsou perfektní a novinářká kachna, že Megane je jen na komfort už snad definitivně padla. Ostatně v různých testech SM by se to dalo dohledat.

To držím palec!
PS: Chlapi jestli někdo máte 1.33Tce tak tu prosím poraďte, ja ho znám jen z Dusteru...
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 10.08.2020 08:55, RE: RE: RENAULT Megane Grandtour 1.3 tce nebo WW Golf 1.5 tsi combi
citácia:
reakce na: BobanHTP, 07.08.2020 15:45 (Ahoj, tohle je věčné dilema a ...)


Bobane, jel jsi někdy s 1,3tCe a 1,5tsi?
Já měl totiž potovnání 1,2tCe a 1,5tsi a rozhodně bych koncernovej motor nějak zázrančně neadoroval. Ta 1,2 rozhodně nedávala najevo, že má o tři deci, 20 koní a skoro 50nm míň...
Taková 1,3tce ve variantě se 140 koňmi se té 1,5tsi vyrovná bezproblémů...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 13.08.2020 16:34, RE: RE: RE: RENAULT Megane Grandtour 1.3 tce nebo WW Golf 1.5 tsi combi
citácia:
reakce na: KoobaS, 10.08.2020 08:55 (Bobane, jel jsi někdy s 1,3tCe ...)

Ahoj, máš recht, seděl jsem jen v Dusteru 1.33Tce, kde kamarád "dostal" z ni 200km/h, jenže 1.33Tce má i verzi 160k a tu neznám, jak jsem psal v Meganu jsem1.33 Tce nejel a moc bych rád kurnik Scala 1.5 TSI na dálnici "umí" 220km/h, jenže je zase lehká, takže nevím jak v Golfu..
Jediné, co mám opravdu dobře vyzkoušené je Octávie III a Superb III s 1.4 TSI a tenhle motor se mi prostě líbí ve všech ohledech. Na dálnici také umí přes 210 km/h, což je až zbytečné

Jinak na youtube najdeš pár videí s Passatem 1.5 TSI 150k, který atakuje 230km/h, ale tam může být spousta faktorů, ikdyž už to něco ukazuje, že o hlemýždě nepůjde
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 14.08.2020 08:41, RE: RE: RE: RE: RENAULT Megane Grandtour 1.3 tce nebo WW Golf 1.5 tsi combi
citácia:
reakce na: BobanHTP, 13.08.2020 16:34 (Ahoj, máš recht, seděl jsem je ...)


Bobane ale tak není nám 6 let abychom porovnávali auta podle maximálky...
1,33tCe v odpovídající výkonové verzi je naprosto srovnatelný motor s 1,5tsi. Jeden bude lepší tam, druhý jinde.

Pro tazatele a zakladatele vlákna: O spolehlivost u Renaultu nemusíte mít strach. Mégane IV trpí velmi málo neduhy, o kterých se navíc ví a řeší se v záruce. Nejčastěji to bývají klepající tyčky stabilizátorů. Pokud si auto plánujete nechat delší dobu, tak zkraťte servisní interval na polovinu. Dnešní prodloužené intervaly jsou šité na míru firmám, které auto po 5 letech prodají a je jim jednou, jakou mají budoucnost.
Klube se na svět nový facelift meganu, který vyřadí z nabídky nejslabší 1,3 a nahradí ji 1,0. Po přesednutí z felicie pro Vás budou všechny motory nadmíru příjemné. Jinak pokud jezdíte aspoň jednou ročně po tmě, tak si rozhodně připlaťtte za LED přední světlomety. Základní projektory jsou bludičky a je to věc, která se na tom autě povedla nejméně.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.