0
späť
 

diskuze k tématu: Clio Sport vs Focus ST170 vs Mazda 3 2.0

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 24.07.2013 12:00, Clio Sport vs Focus ST170 vs Mazda 3 2.0
Dobrý den,

rozhoduji se jaké auto pořídit z výše zmíněné trojice. Se spotřebou na tom budou vozy podobně, jde mi spíše o spolehlivost, jak jsou na tom vozy s ND atp. Na provoz/údržbu bude pravděpodobně nejlevnější Clio. Ale oproti Mazdě a Fordu je malé. Mohu Vás poprosit o pár rad?

Děkuji
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Streda 24.07.2013 17:53, RE: Clio Sport vs Focus ST170 vs Mazda 3 2.0
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, rozhoduji se jaké auto pořídit z výše zmíněné trojice. Se spotřebou na tom budou vozy podobně, jde mi spíše o spolehlivost, jak jsou na tom vozy s ND atp. Na provoz/údržbu bude pravděpodobně nejlevnější Clio. Ale oproti Mazdě a Fordu je malé. Mohu Vás poprosit o pár rad? Děkuji


Podle výběru tipuji, že auto bude sloužit hlavně pro zábavu. Tady bych šel do Clia, Renault benzíny vždy uměl a Clio patří k tomu nejlepšímu mezi hot hatchi a má velmi dobrou protikorozní ochranu (na rozdíl od Focuse, Mazda v tomto ohledu taky nic extra). Na běžné denní ježdění bude ale nejlepší Mazda.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Štvrtok 25.07.2013 09:50, RE: Clio Sport vs Focus ST170 vs Mazda 3 2.0
Paul napísal:
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, rozhoduji se jaké auto pořídit z výše zmíněné trojice. Se spotřebou na tom budou vozy podobně, jde mi spíše o spolehlivost, jak jsou na tom vozy s ND atp. Na provoz/údržbu bude pravděpodobně nejlevnější Clio. Ale oproti Mazdě a Fordu je malé. Mohu Vás poprosit o pár rad? Děkuji
Podle výběru tipuji, že auto bude sloužit hlavně pro zábavu. Tady bych šel do Clia, Renault benzíny vždy uměl a Clio patří k tomu nejlepšímu mezi hot hatchi a má velmi dobrou protikorozní ochranu (na rozdíl od Focuse, Mazda v tomto ohledu taky nic extra). Na běžné denní ježdění bude ale nejlepší Mazda.


Souhlas, CLio bude jezdit, ještě když Ford a Mazda budou shnilé dávno ležet v kopřivách. I jízdními vlastnostmi Clio oba zmíněné rivaly převyšuje.
reagovať
Fanda
počet príspevkov551
dátum registrácie28.09.2008
Štvrtok 25.07.2013 11:19, RE: Clio Sport vs Focus ST170 vs Mazda 3 2.0
Zdeny60 napísal:
Paul napísal:
nepřihlášený uživatel napísal:
Dobrý den, rozhoduji se jaké auto pořídit z výše zmíněné trojice. Se spotřebou na tom budou vozy podobně, jde mi spíše o spolehlivost, jak jsou na tom vozy s ND atp. Na provoz/údržbu bude pravděpodobně nejlevnější Clio. Ale oproti Mazdě a Fordu je malé. Mohu Vás poprosit o pár rad? Děkuji
Podle výběru tipuji, že auto bude sloužit hlavně pro zábavu. Tady bych šel do Clia, Renault benzíny vždy uměl a Clio patří k tomu nejlepšímu mezi hot hatchi a má velmi dobrou protikorozní ochranu (na rozdíl od Focuse, Mazda v tomto ohledu taky nic extra). Na běžné denní ježdění bude ale nejlepší Mazda.
Souhlas, CLio bude jezdit, ještě když Ford a Mazda budou shnilé dávno ležet v kopřivách. I jízdními vlastnostmi Clio oba zmíněné rivaly převyšuje.


Přitom Clio rs používá zadní vlečnou nápravu,která se povedla dokonale vyladit.Auto není zbytečně tvrdé a ovladatelností v zatáčkách opravdu překvapí.
reagovať
Nikdo
počet príspevkov1
dátum registrácie25.07.2013
Štvrtok 25.07.2013 13:17, RE: Clio Sport vs Focus ST170 vs Mazda 2.0
Já právě hledal auto i na normální ježdění, ale i takové, abych se s ním mohl svézt a časem si třeba udělat výlet na okruh. Se spotřebou na tom bude Clio asi podobně jako Mazda, samozřejmě když člověk bude jezdit v klidu. U té Mazdy jsem četl, že dost reznou, možná dokonce více než ty Focusy. To Clio má jediné negativum, že je malé :( Já právě hledal něco většího(typu ten Focus atp) a náhodou jsem narazil na to Clio a to se mi zalíbilo. Někde jsem teda četl, že ty motory v Cliu vydrží 150tisíc, ale to mi přijde jako nesmysl

Nevíte, jak dobře by se s Cliem cestovalo na dovolenou a zda by se do auta vešel i pes(ten mě teď tak jenom napadl)? Případně nenapadá vás jiné auto?

Děkuju
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Štvrtok 25.07.2013 15:03, RE: Clio Sport vs Focus ST170 vs Mazda 2.0
Nikdo napísal:
Já právě hledal auto i na normální ježdění, ale i takové, abych se s ním mohl svézt a časem si třeba udělat výlet na okruh. Se spotřebou na tom bude Clio asi podobně jako Mazda, samozřejmě když člověk bude jezdit v klidu. U té Mazdy jsem četl, že dost reznou, možná dokonce více než ty Focusy. To Clio má jediné negativum, že je malé :( Já právě hledal něco většího(typu ten Focus atp) a náhodou jsem narazil na to Clio a to se mi zalíbilo. Někde jsem teda četl, že ty motory v Cliu vydrží 150tisíc, ale to mi přijde jako nesmysl Nevíte, jak dobře by se s Cliem cestovalo na dovolenou a zda by se do auta vešel i pes(ten mě teď tak jenom napadl)? Případně nenapadá vás jiné auto? Děkuju


To je jednoduché. Vyzkoušejte jakékoliv třidvířko velikosti Clia a budete vědět. Těžko takhle od počítače říct. Alternativou je i sportovní Megane, také chválený.
reagovať
Hurikan
počet príspevkov50
dátum registrácie25.06.2013
Štvrtok 25.07.2013 23:46, jistota
Mam Punto 1,2 r.v.2001.Je to jen 44kw,ale jede pro klidneho ridice hezky.Nevic se nekazi.Byt tam motor 1,8 s 96kw!!!No to si nedokazu ani predstavit...Pamatuji se na kamaradovo UNO 1,5T a to byl mazec Jen je tech 1,8malo.Asi bych hledal v italii.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Utorok 17.09.2013 22:04, re:
Dobrý den. Teoreticky nejspolehlivějším vozem z trojice by měla být Mazda 3, následována Focusem a poté Cliem Sport. Nejlevnější náhradní díly a ceny servisních prací má zase Ford. Clio je určitě z výběru nejmenší. Nevím, co je pro Vás u auta důležité, já osobně bych Vám doporučil Focus, má výborný podvozek (nejlepší v trojici), kterému sekunduje velmi dobrý motor. Navíc je také velmi spolehlivý.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.