0
späť
 

diskuze k tématu: První auto diskuze/zkusenosti

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, ostatní, volná diskuze
RuneNick
počet príspevkov1
dátum registrácie30.06.2020
Utorok 30.06.2020 16:47, První auto diskuze/zkusenosti
Zdravím,
Rád bych tak trochu rovzedl diskuzi /ci presneji hledam zkusenosti/ na tema prvni auto.
Ale ted trochu o mne, jako cerstvi ridic premyslim nad prvnim aute a zajimalo by mne:

Myslite ze nejlepsi prvni auto je neco do 100k /celkove/, a nebo investovat uz do neceho okolo 500 stim ze to vydrzi nekolik let?

Dekuji
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 30.06.2020 22:50, RE: První auto diskuze/zkusenosti
citácia:
reakce na: RuneNick, 30.06.2020 16:47 (Zdravím,Rád bych tak trochu ro ...)

Ahoj, první auto je věc ošemetná, kde z vlastních zkušenstí bych zohlednil vícero věcí
1. Počítej, že vůz občas trochu odřeš
2. Za mě je velmi dobré začít s motorem, který nutí přemýšlet jak řadít a jak předjet
3. Měl by to být spolehlivý vůz, který vždy dobře prodáš a je lehce servisovatelný

Takových vozů je vícero, ale za mě bych volil VW Polo 1.4i nebo VW Golf 1.4 oba cca rok 2010.
Držím palec!
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Streda 01.07.2020 09:56, RE: První auto diskuze/zkusenosti
citácia:
reakce na: RuneNick, 30.06.2020 16:47 (Zdravím,Rád bych tak trochu ro ...)


Souhlasím s Bobanem v tom, že první auto je dobré koupit levnější. Dost pravděpodobně ho odřeš nebo jinak poškodíš.
Co se týče toho zbytku, tak by bylo fajn, kdyby bylo spolehlivé a robustní. Přemýšlet o řazení musíš aspoń trochu vždy a tady hrozně záleží na povaze.
Já začínal na felicích, výkon nula nula nic. Takže jsem všude jezdil plnej knedlík a jako prase. Pak jsem si koupil focuse s benzínovou 1,8 a 120 koni. A protože tohle auto už jelo docela slušně, tak nebylo potřeba jezdit jako prase a dost jsem se za volantem zklidnil.
Na prvním autě se musíš naučit taky to, že existuje něco jako údržba, že je třeba občas zajet do servisu, že některý projevy auta jsou normální a jiný zase ne.
Kdybych měl teď nějakých 100-150 tisíc na auto a mělo by to být moje první, tak bych asi koukal na hondu civic s 1,8 benzínem. Je to robustní, spolehlivý, slušně to jezdí...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 01.07.2020 12:56, RE: RE: První auto diskuze/zkusenosti
citácia:
reakce na: KoobaS, 01.07.2020 09:56 (Souhlasím s Bobanem v tom, že ...)

Ahoj, začínal jsem na Škodě 120 M a máš recht i s ní jsem párkrát měl více štěstí, než rozumu. Ono to mělo u mě fáze, první rok s řidičákem jsem jezdil klidně a vzorně, pak jsem se rozjezdil a bohužel jezdil moc rychle, takhle na zadek jsem se nikdy někomu nelepil a k ženám jsem celý život byl a jsem schovívavý. Ale dodržovaní rychlosti jsem se učitl dlouho ovládnout
Měl jsem štěstí v neštěstí, s kamarádem, který řídil Felicii jsme narazili při 80km/h do stojíci kolony, myslím to byl VAN Fiat a to byla taková rána, že mě to vyléčilo z riskování na vždy. Rozbitý nos, na chvíli ztráta vědomi a to fakt stačí jako zkušenost...
Proto přeji hodně štěstí a pokud to jenom jde v mládí tak blbnout co nejméně, raději se vyřádím na lyžích a hroském kole, ikdyž tam už tež pár bolístek bylo
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.