0
späť
 

diskuze k tématu: Prosim pomozte zoufale blondyne :) - Jake velke spolehlive ojete auto koupit?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, ostatní, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla, korejská vozidla, americká vozidla, typ vozidla, osobní, užitkové
summer
počet príspevkov1
dátum registrácie31.03.2020
Utorok 31.03.2020 19:45, Prosim pomozte zoufale blondyne :) - Jake velke spolehlive ojete auto koupit?
Dobry den,

procitala jsem diskuze a vidim ze jsou tady opravdu "autickari" .. az magori... v dobrem slova smyslu :)
Takze jsem zoufala blondyna, maminka dvou deti, plus zlaty retriever, tatinek aktualne nepremava ale vzhledem k pripadnym zajemcum pocitejme s tim, ze budeme potrebovat pet opravdovych mist (idealne klidne sedm).

Prohledavam fora, v anglii, ve francii, tady, ucim se to bolestive jako poker nebo programovani ale nejlepsi bude zeptat se vas, protoze kdyz neco konecne pochopim, zjistim ze do p***** nejaky trilitr motor uplne zmeni to ze to auto bylo (nebo nebylo?) spolehlive, nebo jakesi proveseni nebo desticky nebo erekce na slunci... takze budu velmi, velmi vdecna pokud neco doporucite.

Chci hlavne neco spolehliveho, bydlime ve Francii a verte mi, Citroen ani Peugeot uz u me branu do zahrady neprekroci :)

Zasekla jsem se u Ford C Maxu, toho Chevroletu co kdyz jsme si ho vybrala jsem zjistila, se prej prestal v Evrope prodavat (sakra), obecne bych moc rada asi neco nemeckeho nebo japonskeho. Je rozumne chtit vetsi najezd - koupit auto s 200km a ujet dalsich 300? Jsem sice blondyna, ale brazdim Evropu a tech 30 tisic rocne minimalne ujedu (bez nehod, tukam! :))

Jsem ale otevrena vsemu, jestli vite ze nejaky Volkswagen z roku x s motorem z je dobry a bezproblemovy auto, prosim piste. A slibuju ze kdyz ten muj nebude, budu vam i tak vdecna za radu :) ? :)
reagovať
Pepas
počet príspevkov25
dátum registrácie07.02.2020
Streda 01.04.2020 10:38, RE: Prosim pomozte zoufale blondyne :) - Jake velke spolehlive ojete auto koupit?
citácia:
reakce na: summer, 31.03.2020 19:45 (Dobry den, procitala jsem disk ...)


Dobrý den, pro tyhle případy je větší MPV ideální. My mame pro rodinné ježdění Opel Zafira Tourer a nemůžeme si ho vynachválit. Auto je pohodlné, tiché a dostatečně velké. V nabidce ojetin je spousta 7mi mistnych verzí. Jen pozor ze na prostřední místo vzadu se nesmi umistit dětská sedačka (ikdyz by se bez problémů vešla). S motorem 2.0 Cdti pujde o auto ktere najede 300tkm bez problémů, jen pozor na těsnění u olejoveho čerpadla-spousta motorů se kvuli nemu zadrela, ale stačí 1x za 150tkm vyměnit a je klid.
Ford S-max nebo Galaxy jsou ještě o fous větší ale také dražší a za cenu lehce jeté Zafiry bude Smax
Starší a víc najeto.
Pak mě napadla jako nejspolehlivější varianta Toyota Verso s motorem 1.8. Jen ma menší kufr, což by mohlo byt omezující pro pejska a není 7 místná.
Třeba někoho z diskutujících napadne lepší varianta
reagovať
Driver79
počet príspevkov130
dátum registrácie20.11.2014
Streda 01.04.2020 11:00, RE: Prosim pomozte zoufale blondyne :) - Jake velke spolehlive ojete auto koupit?
citácia:
reakce na: summer, 31.03.2020 19:45 (Dobry den, procitala jsem disk ...)


Dobry den,

zajimal jsem minuly rok o Smaxy. Par jsem jich mel v ruce a myslim, ze by to pro Vas mohlo byt to prave, pokud Vam staci manualni prevodovka. Automat snad raději nebrat. I 7místných je v manuálu na trhu dost.

Obecně motory 2.0 a 2.2 tdci by měli být dobrá volba. Ten 2.2 tdci má už i slušné výkony a dokáže s tím krásně jet. 2.0 jsem zkusil jeden a i ten táhne slušně.
Podvozek je na auto téhle kategorie slušný - není to sporťák, je to vysoké auto, ale zvládne poměrně dost. Jisté, tiché a rychlé dálniční přesuny i za deště.
Odhlučnění - krásné. Rozhodně lepší než VW Touran. Se Zafirou bohužel nemohu srovávat.
Technika - mohou zlobit elektrické drobnosti a svazky. Nicméně stále řešitelné věci.

Bude záležet na výběru slušného kousku. Přeji hodně štěstí. Nevím, jak to chodí ve F, ale zkuste se raději držet nějkakých ofic. dealerů a čtěte smlouvu. Případně se ptejte po "zárukách".
reagovať
Driver79
počet príspevkov130
dátum registrácie20.11.2014
Streda 01.04.2020 11:02, RE: Prosim pomozte zoufale blondyne :) - Jake velke spolehlive ojete auto koupit?
citácia:
reakce na: summer, 31.03.2020 19:45 (Dobry den, procitala jsem disk ...)


Ještě bych byl rád, pokud pak něco koupíte, dejte nám vědět, jak to dopadlo a jak to chodí s koupí ojetiny ve Francii. Děkujem.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 01.04.2020 11:13, RE: Prosim pomozte zoufale blondyne :) - Jake velke spolehlive ojete auto koupit?
citácia:
reakce na: summer, 31.03.2020 19:45 (Dobry den, procitala jsem disk ...)

Dobrý den, zdravím slunnou Francii!
Pro pět lidí a velký nájezd je dobré sáhnout po MPV v dieslu, kde ve spolehlivosti je výběr celkem jasný:
1. VW Touran 2.0 TDI CR, tak cca 2012+
2. Ford S-MAX 2.0 TCI , také nějak 2012+
3. Renault Scenic III 2.0 Dci, ale i slabší diesly jsou spolehlivé, čím novější tím lépe. Scenic je opravdu spolehlivý vůz, to není vtip. Trochu vadí užší sedačky v druhé řadě.
4. Jak už se tu psalo, i Opel Zafira stojí za zvážení, ale nemá plnohodnoté tři sedadla v druhé řadě.

Ford C-MAX ve variantě Grand je skvělý rodinný vůz, ale nemá v druhé řadě plnohodnotné 3 sedačky. Takže to je dobré vědět. Že se už nevyrábí nevadí, díly jsou, servis funguje.
Motor pro Váš nájezd by byl opět 2.0 TDCi ta nejlepší volba.

U dieslů ale platí jasně, kolem 200-300tis.km se bude občas něco muset vyměnit - vstřiky, filtr pevných části, EGR ventil apod. Nicméně vůz bude jezdit dál. Pro Vás jako ženu bude lepší sehnat něco u dealera s jasnou servisní historíí a s menším nájezdem. Výbava nebude tak důležitá, neberte raději automat, jsou to další potíže navíc při velkých nájezdech.

Dva největší rivalové jsou teda Ford S-MAX a VW Touran, oba mají něco do sebe. Ten první je větší s velmi jistým podvozkem, ten druhý je zase kratší a lépe se s ním manipuluje ve městě.
Dobré bude si vozy projet a vybrat si(děti pomůžou )

Renault Scenic III bude mít výhodu, že ve Francii najdete snadněji doře zachovalý kus, s menším nájezdem za dobrou cenu. Berte určitě Grand, ať se pejsek cítí dobře. Motory 1.6 Dci a 2.0 Dci jsou spolehlivé, elektronika nestávkuje. Možná budete časem něco měnit v podvozku, ale pokud máte dobrý servis, nezruinuje Vás to. Filtr pevných částic vydrží toho také dost. Ale máte pravdu, sám bych bral raději S-MAX, protože u mých přátel je 200tis.km prakticky nic pro tento vůz. Touran je na tom podobně.

Kdybyste nepotřebovala tři pasažéry ve druhé řadě, tak je výběr daleko větší a můžete šáhnout i po kombíku, kde panuje větší výběr a nížší cena. Pravsou ale je, že děti mají rády výhled a vyšší posez a tak bych jim 30 000km ročně dopřál alespoň v komfortu MPV, když už musí "furt sedět a civět"

Tož držím palec!
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.