0
späť
 

diskuze k tématu: Převodovka Citroën c8

kategórie zaradenia témy: poradna, technické dotazy
Veronika1992
počet príspevkov1
dátum registrácie26.01.2020
Nedela 26.01.2020 08:08, Převodovka Citroën c8
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s tím že když je studená převodovka tak to napíše závada převodovky a skočí to na trojku.kdyz se auto vypne a znova nastartuje tak už to řadí dobře.
reagovať
David V
počet príspevkov2056
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 28.01.2020 08:55, RE: Převodovka Citroën c8
citácia:
reakce na: Veronika1992, 26.01.2020 08:08 (Zdravím, nemáte někdo zkušenos ...)


Aniž bych nějak disponoval znalostí typu automatu v tomto autě, tak dle statistiky za 85% problémů s AT může zanedbané výměny hydraulické kapaliny (oleje). Jak je na tom Vaše auto? Stálo by za zkoušku okamžitě provést výměnu s důkladným proplachem. Všechno ostatní bude asi násobně dražší.
reagovať
SpykeR
počet príspevkov16
dátum registrácie07.02.2020
Piatok 07.02.2020 22:16, RE: RE: Převodovka Citroën c8
citácia:
reakce na: David V, 28.01.2020 08:55 (Aniž bych nějak disponoval zna ...)


Odkud jste? V prvé řadě co je to za motor a jaký typ převodovky tam je...aisin? Starší AL4, 4HP20? Kolik to má najeto?

Jinak promiň za ten sestrel, ale pravděpodobně patříš k lidem typu jezismajra, ono to něco dělá, no tak vyměníme olej a ono to pojede....jako Davide sorry, ale tenhle přístup nebo spíš řešení je s prominutím na hovno, mimochodem je to olej do automatu ne hydraulický. Olej se mění v rámci údržby každých 60kkm a vyměnís pouze cca 45% náplně. Pokud to takto nikdy nebylo děláno pak je třeba jak říkáš (neuplne ale správně) proplach, což je mnohem nákladnější. V případě ale, že se již projevila závada tak v 90% případů je jakýkoliv zásah urychlení smrti.

V každém případě je třeba provést diagnostiku a ta je u všech C8 problematická všeobecně, mám originalku za 40k a živi mě. Pokud je to AL4, serou se, a to i elektronicky. Ale jak říkám, je třeba diag, neviděl jsem to auto, může to být jen podpeti, nebo vadné čidlo ABS, zrovna tak to může být jen malinko nižší hladina oleje, tyto oleje mají velmi proměnlivou viskozitu a vysokou teplotní roztaznost(nevim jak to nazvat pochopitelně). Hladina se měří přesně v rozmezí 55-57°C nastartovane. Promenlivych je mnoho, neříkám že převodovka odepsana, každopádně to co popisuje je elektronický nouzový režim a může to být i v kabelech nebo teplotní čidlo uvnitř. Jo a neříkej že hnedko někdo zanedbal údržbu, je to pouze lidská nevědomost, sám jsem byl svědkem že autorizak řekl že se náplň nemění. Oni za práci ručí, když tam přijede auto teplý bude ok, někdo ji smaže chyby, oni vymění olej, automatka padne a jde to za nimi, oni se chrání a když už k tomu dojde, tak budou požadovat doklad o pravidelné údržbě.

Je to osemetne, každopádně pokusit se udělat diag a budeme moudřejší.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.