0
späť
 

diskuze k tématu: Potřebuju poradit ohledně koupě prvního auta do 75000

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, typ vozidla, osobní
robins
počet príspevkov1
dátum registrácie03.02.2024
Sobota 03.02.2024 14:55, Potřebuju poradit ohledně koupě prvního auta do 75000
Dobrý den,
právě dodělávám autoškolu a uvažuji o koupi auta. Pro nové auto pak pojedu s mechanikem, takže konkrétní vůz si prohlédne a poradí, ale jde mi o obecné rady po jakém autě se vůbec dívat.
V autoškole jezdím s jedničkovou Fabií 1.4 MPI a je moc fajn, tak přemýšlím nad tímhle. Ale rád bych si nechal otevřené možnosti.
Jaká auta byste doporučili? Je mi jasné, že v této cenové relaci toho na výběr asi nebude příliš, ale stejně mě zajímá názor někoho zkušenějšího.
Taky si nejsem jistý, zdá naftu nebo benzín. Jezdit budu hlavně do práce a do školy, to je cca 30 km tam a 30 zpátky, párkrát týdně do města do obchodu (cca 20km), jednou/dvakrát do měsíce asi 120 km za rodinou.
Děkuju mockrát za případné rady, moc autům po technické stránce nerozumím, takže oceníme jakékoliv rady.
Díky!
reagovať
mufik.martin
počet príspevkov248
dátum registrácie09.05.2007
Utorok 06.02.2024 18:04, RE: Potřebuju poradit ohledně koupě prvního auta do 75000
citácia:
reakce na: robins, 03.02.2024 14:55 (Dobrý den,právě dodělávám auto ...)


Ahoj, určitě se dá za 75 tis sehnat pěkné auto. Já bych šel dokonce možná ještě níž, třeba na 50 tis a těch 25 tis bych si nechal na případný pořádný první servis nebo na nějakou budoucí opravu a nákup třeba nových pneumatik (kvalitní univerzálky a nebo letní a zimní gumy) většina levných ojetin má sice dobrý vzorek, ale třeba 10 let staré ztvrdlé gumy, které jsou akorát o hubu. Vzhledem k rozpočtu bych rozhodně hledal něco v benzinu, budou to auta 15-20 let stará, takže BENZIN = méně starostí. Výběr tam je vcelku široký, okolo cca 50 tis se dá sehnat pěkný Ford Focus II v benzinu, Peugeot 307 1,6 benzin, Opel Astra 1,6 benzin, Fiat Stilo 1,6 benzin....případně menší auta, tedy Ford fiesta, Peugeot 206, Opel Corsa, Fiat Punto....stejně bude nejvíce záležet na předchozí péči než na nějakých recenzích o spolehlivosti.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.