0
späť
 

diskuze k tématu: Pomoc pri výbere dieselového auta do 15 tis. EUR

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní
Manooo
počet príspevkov3
dátum registrácie25.11.2019
Utorok 26.11.2019 06:02, Pomoc pri výbere dieselového auta do 15 tis. EUR
Zdraví vás fanúšik zo Slovenska s prosbou o pomoc, pomaličky sa začínam obzerať po nejakom zánovnom aute. Ročné najazdím cca. tých 20 000 niekedy aj viac. Určite by to mal byť diesel ročník tak 2015+. Nabehané do tých max. 60000. A čo sa týka výbavy na luxus si určite nepotrpím ale zas aby to nebolo hole bosé, takže nejaký ten priemer a samozrejme aby ten motor aj niečo vydržal. Pár kandidátov som si už našiel ale chcel by som vedieť váš názor aké sú ich plusy mínusy poprípade aj osobná skúsenosť by bola fajn. Z tohto by som vyberal:
Škoda Octavia 1.6 TDI
Ford FOCUS 1.5 tdci
Renault Megane 1.5 dci
Peugeot 308 1.5 BlueHDI
Kia Ceed 1.6 CRDi
Ak by vás napadlo ešte aj nejaké iné vozidlo možno sa dám nahovoriť
Z vyššie spomenutých som toho najmenej našiel o focuse 1.5 tdci viem, že jeho predchodca 1.6 tdci mal nejaké problémy ale neviem ako je na tom táto motorizácia. Celkom som zabudol dodat, že finančný strop mám do 15000€. Budem rád za každú odpoveď a ďakujem
reagovať
Manooo
počet príspevkov3
dátum registrácie25.11.2019
Streda 27.11.2019 05:19, RE: Pomoc pri výbere dieselového auta do 15 tis. EUR
citácia:
reakce na: Manooo, 26.11.2019 06:02 (Zdraví vás fanúšik zo Slovensk ...)

Nikto nič?
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 27.11.2019 09:31, RE: RE: Pomoc pri výbere dieselového auta do 15 tis. EUR
citácia:
reakce na: Manooo, 27.11.2019 05:19 (Nikto nič? ...)

Ahoj, nevím proč nikdo nepíše Chlapi tož poraďte!
Co se týká spolehlivosti, bral bych
-Toyota Auris 1.4 D-4D
- Honda Civic 1.6 i-DTEC (jen se raději u Hondy zeptej na cenu FAP filtru, mám pocit, že stojí majlant bohužel)

U Peugeotu a zejména Fordu jsou daleko robustnějí dvoulitry
- Focus 2.0 TDCi
- 308 2.0 HDI (ALE kamrádka má čtvrtým rokem 1.6 HDI, najeto cca 150tis.km bez poruch a motor šlape jak hodinky ze Švýcar. Navíc má úžasnou spotřebu, okresky 4l, dálnice do 5,5l )

Korejcům se 1.6 v dieslu povedl spolehlivostí, ale opět raději si ověř cenu FAP filtru(které vydrží hodně, ale pří správném zacházení), ale také turba, kdysi stálo skoro 45000kč. Snad už je to lepší. Dynamikou mi připadá vlažnější, než 1.6 HDI, natož 2.0 TDCi/HDI.

Renault postupem času doslova "vytunil" 1.5 DCi. Doporučil bych určitě silnější variantu 8xkw, která je příjemná naladěním, ale samozřejmě na dvoulitry se nechytá. Jenže spotřeba do 6l, velmi kultivovaný projev, ale také už dobrá spolehlivost můžou udělat z Meganu favorita, protože pohodlím, podvozkem a celkově interiérem deklasuje Octávii. Slabostí Meganů je méně odolný podvozek(pružiny a tlumiče, jinak ok) a první ročníky se potýkaly i s nepřesností lícování dveří. Jako celek mám M4 moc rád, ale uznávám, že Focus a Golf ale i 308 jsou fortelnějí udělané.

O motoru 1.6 TDI si nejde udělat přesně názor. V Rapidu kamarádovi zlobí už po 200tis.km, naopak v Golfu jsou lidé spokojení s tímto motorem. Výhodou jsou cenově dostupné díly FAP filtr, turbo. Horší je to se vstřiky. Mě vadí horší kultivovanost ve Škodě, v VW je to lepší. Když člověk přesedne z 308 nebo Meganu 4, tak má pocit, že sedl do traktoru Za mě bral bych raději Golf, než Octávii
reagovať
Manooo
počet príspevkov3
dátum registrácie25.11.2019
Streda 27.11.2019 11:25, RE: RE: RE: Pomoc pri výbere dieselového auta do 15 tis. EUR
citácia:
reakce na: BobanHTP, 27.11.2019 09:31 (Ahoj, nevím proč nikdo nepíše ...)

ahoj ďakujem ti veľmi pekne za super popis jednotlivých motorizácií Zo všetkých áut sa mi asi Meganov vonkajšok páči najviac ale interiér sa mi zas páči na škode lebo neviem čím to je ale stále si potrpim na tlacidkove ovládanie auta a nie som zástanca toho, že displej nahradí všetko. Ale popravde rád by som si vyskúšal peugeota má ho viac ľudí v okolí ale ešte s motormi 1.6 BlueHDI a sú spokojný. A inak niečo bližšie o motorizácií 1.5 TDCi od fordu by si mi nevedel viac povedať na internete človek nájde celkom nové kúsky s dobrou cenou a aj km ale nikde sa nemôžem dočítať niečo viac o danom motore iba viem to že vznikol z predchádzajúceho 1.6 TDCI výrobca PSA ak sa nemýlim len ten mal problémy kvôli nevhodné umiestnenej vypustnej skrutke. A inak golf sa mi tiež celkom pozdáva ale pri hľadaní človek nájde skôr novšiu Octaviu s menším nájazdom ako golfa preto od toho tak opúšťam. Ešte raz ďakujem za reakciu.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 27.11.2019 14:04, RE: RE: RE: RE: Pomoc pri výbere dieselového auta do 15 tis. EUR
citácia:
reakce na: Manooo, 27.11.2019 11:25 (ahoj ďakujem ti veľmi pekne za ...)

Ahoj, 1.5 TDCi abohužel neznám, asi bude třeba projít fora od Focusu, případně bych i napsal do redakce Světa Motorů...
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.